25 Mart 2012 Pazar

K- CANNABIS YETİŞTİRME : ÇİÇEKLENME 3.HAFTA


(KRISTALLENME)
Eveet, çiçeklenmenin 3 ncü haftasının tamamlanmasının ardından çiçeğinizde muhtemel değişiklikleri gösterelim istedim.Gördüğünüz gibi (resmin üstüne tıklayında büyüsün yani) artık sömeklerimizin üstünde kristaller kendini bariz şekilde göstermeye başlamış. Beyaz dişi fistüller daha belirgin, uzun ve sağlıklı görünüyorlar. Daha 3 ncü haftasında olduklarından önlerinde 5 hafta daha var. Aksilikler her an olabilir. Ancak altını çizerek önerdiğim şey şudur. Bitkinin yaprakları ve budları sağlıklıysa, yapraklarda kuruma, yanma gübre fazlalığı vesair yoksa. Çok kıçıyla başıyla oynamayın. Aç gözllük yapıp daha fazla gübre ile zorlamaya kalkmayın. Gübrenizin üstüne yazan miktarı çok az aşarak bitkinin tepkisini görebilirsiniz. Eğer gübre yanmaları başlıyorsa gübreyi azaltır, akşam ışık söndükten hemen sonra yapraklarını sade suyla spreyleyerek sisteminden atmasını hızlandırsınız.


Çok gurur duyduğum haywani ölçüde bir tepe sömeği. Bitkinin White Widow olduğu hatırlanırsa, bu kadar cüsseli sömekler üretmediği de bilinir. Nazar değmezse (Tü tü tü maşallah deyip tahtalara vurun dostlar) hakikaten Master Piece bir kız olacak bu.

Buda ikinci kız. Neden kırmızı ile boyadım? Çiçeklenmeye girip dişi olduklarını gördükten hemen sonra, Dallara galvaniz teller kesip bağladım (dalları zedelemeden). sonra Dalları eğip kırma riskini almak yerine, telleri eğerek dalları ışığı daha fazla alacak şekilde farklı yönlere eğdim. Tepe sömeğine gelen kısmı tel ile bağlamıyoruz ki o yukarıya doğru dönerek ışığı tam alsın. Gördüğünüz gibi en alt 4 dalı feda ettim budadım. Onların bir halt gelişeceği yok. Onlardan "Almayacağım" sömeği yukardaki sömekleri cüsselendirerek kazanırım. Benim yerim 2 çiçek için geniş, ışığım da 400W HPS çiçeklenmede iki çiçeğe yeterde artar olduğu için dalları çok eğme ihtiyacı duymadım. Yoksa istediğiniz gibi yönlendirmek size kalmış.Unutmayın eğerken teli eğin yavaş yavaş, dalı tutarak birlikte... bu sayede dalı kırmazsınız. Dilerseniz yarım bükün, 3-5 saat sonra bir daha bükün. o sürede gövde kendini salıyor, daha rahat eğebiliyorsunuz.

UNUTMAYIN! HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ.BİLDİĞİM KADARI İLE CEVAPLAMAYA ÇALIŞIRIM.

Güzel kalın güzelliklerle kalın!

180 comments:

Adsız dedi ki...

her şeyi sorabilirsiniz diyorsun fakat bu güne kadar benden baska bir kisi soru sordu o da bundan onceki yazına isikla ilgili soruyu soran arkadas. sanırım tırsıyor millet.

sen bu yeni dallar cıkması icin icin ne zaman egip bukmeye baslıyorsun? anladıgım kadarıyla epey ileri zamanda girisiyorsun o ise. ben bitki henuz 2 haftalıkken mudahelede bulunuyorum. ya kafasını kesiyorum ya da cicek henuz ilk yapraklarını acmaya basladıgında egiyorum. büyüme evresinin ilk anlarından itibaren ekstra dallar cıkıyor ve bitkinin her yeni dalı bitkinin kendisiyle neredeyse aynı boyda oluyor bu sayede.

zamanlama olarak bir onerin var mı bu konuda?

Adsız dedi ki...

neden sordum, çiçek büyüdükce dalın egilirken kırılma olasılıgı artiyor. ancak kücükken daha yumusak oluyor dallar da govde de. govdeyi topyekün egince de her yandan yeni dal fiskirarak buyumeye baslıyor.

Cannabis dedi ki...

Adsız kardeşim merhaba yeniden. Ben bir çok soru cevapladım, diğer başlıkların altında. Acaba onlar görünmüyor mu? yoksa kendi mesajlarımı yayınlamayı mı unutuyorum :)
Tırsanlar elbette vardır ama blog Türkiye'de değil. En fazla yapabilecekleri bloğa erişimi engellemek olur. Blog kullanıcılarının, mesaj atanların bilgilerine ulaşamazlar. Zira buranın yasalarına göre aykırı bir şey yapılmamakta. Kaldıki zaten herhangi bir satış, hatta satış yapan site önerisi bile verilmemektedir. Fikir beyanının özgürlüğü gereği yazdığım şeylerin yasa dışı hiç bir yanı yok.

Zaten çok kişi tarafından da bilinen bir site değil, şimdilik günde 200 e yakın insan okuyor dünyanın dört bir yanından. Bunlardan da bir kaçı mesaj atıyor. Bazı mesajları içerisinde iletişim bilgileri veya bulunduğu şehri gösteren içerikler olması sebebiyle yayınlamıyorum.
Zaten burda anlatılanları hiç bir yetişkinin gelip, ya evdeki çocuğum kazara hollandadan tohum aldı, ışık sistemi kurdu, yanlışlıkla Cannabis yetiştirdi diye şikayete gelecek hali yok :) Kaza ile yapılacak, özendirecek hiç bir şey anlatmıyoruz :)

Gelelim soruna: Sen zaten ççeğe müdahale yöntemlerini biliyorsun gördüğüm kadarı ile. Çıkan tepeleri keserek çiçeği enine ve çok bodur bırakma yöntemi, yükseklik sorunu için birebir. Hasat elbetteki düşük olur bu yöntemde ama belki saksı adedini arttırarak aynı oran yakalanabilir.

SCROG yönteminde ise doğru yolu takip ediyor yani bitki boylanmaya başlar başlamaz eğmelere başlıyorsun. Benim yaptığım yöntemin boyu kısa tutmakla alakası yok. Zaten büyütme odasında yükseklik 3 metre civarında. Ancak çiçeklenme evresinde daha fazla ışık alsınlar diye, çiçeklenmenin birinci haftasının sonunda bu eğmeleri yaptım. yani 7 nci haftanın sonunda. Üstelik gövdeleri ve kendileri güçlü kalın bitkiler. Nasıl yaptığıma gelince ışığın 6 saattir aktif olduğu, ortama fan üflemesi yapmadığında sıcaklık artıyor, sıcaklık arttığında da bitkinin sert yapısı yumuşuyor. Baş ve işaret parmağınlada bükmek istediğin noktaya hafif hafif sağa sola eğmeler yaptğında, yine gövde tutunması kalmıyor. tel destek ile de bitki telden kuvvet alarak kırılmıyor.
Bir önceki mesajda anlatmıştım. 3 ncü haftadan sonra 18/6 ya geçip, ışık kaynağını bitkilere yakın tutarsan bitki çok boya vermiyor. Gübresi eksik olan çiçekte cüsselenme olmuyor. Bitkiyi tamamen eğmek SCROG yapmaya giriyor.

Cannabis dedi ki...

Whql: Tamam mesajlarında olduğun şehri anlamış oldum. Yayınlamadım o yüzden. Ama bulunduğun yer çok iyi, nemi bol bir yer. Sıcağıda bol tabi :) Çok yazık bir teras katı veya bahçeli bir evinizin olmaması. Yoksa şu aralar çatlatacağınız tohumu ver dışarıya gitsin. yaz sonunda ağaç olarak alırsınız :) Zaten bir gerilla yöntemini anlatacaktım. Belkide burdan da intro yaparım. Altınızda arabanız varsa ya da motorsikletiniz. oraların kırsallarına güzel güzel outdoor ekilir :)
Not: E yetiştiriciliğin altın kuralı neydi? Kimseye güvenmeyeceksin. Dolayısı ile önceki mesajındaki iletişim bilgisini yazmanı ikmale kalma sebebi sayabilirim :)))

Outdoor olayında kafada sürekli 3 günde bir gidip çiçeği sulama mantığı olduğundan kimse uğraşmak istemez. Oysa bununda yöntemleri var. Haftada bir sulama teknikleri var. Neyse bi ara bu konuya da girelim :)

whql dedi ki...

Arabamiz var aslinda kardesimdede motor var zaten beraber yasiyoruz. guzel fikir bu sen soyler soylemez kafamda canlandi biyer :))) Daha tohum sparis etmedim 40 civari hediye regular gelicek onlari yapabilirim. bu aralar mh di hpsdi balastti bunlarla ugrasiyorum aslinda 1000 alicagim icin guzel ulkemde bulunmuyor. balastta agir oldugu icin bi kargo problemi yasiyoruz (300$ falan kargo dusun artik)

bilgiler konusunuda rahatligimida daha sonra anlatirim sana

saygilar

Cannabis dedi ki...

Yahu ne yaptın sen, 300 dolar kargo felan. Sen beni dinle ne işin olur senin 1000W ile. Al 2 hatta 3 600 W sistem. Tüm sistem 360 lira. Üstelik kargo ücretsizmiş. Sistemin içinde ; -E-40 duylu cooltube reflektör / kanatlı
-600w Philips Greenpower lamba / yetiştirme-çiçeklenme dönemi için.
-600w Philips Balast MH/HPS Destekli / Ateşleyici dahildir.
-Bağlantı Kabloları
-Priz
-Armatür Zinciri
-S Kanca
-Timer Zamanlayıcı Priz
-Kullanım Klavuzu var.
Amman diyim yahu, çarpılma ortalıllarda. Birde böyle bir afil sistem kuracaksın ama tohumların BOKLU DERE tohumları olacak. Kızılcık sopasıyla dövesim geldi yeminlen. Git güzel güzel tohum bankalarında oku, yorumları oku, neyi seviyorsan karar ver, güzel güzel yetiştir be azizim. Regular tohumu kapı içine sokman abes be kardeşim.

Outdoor çok güzel olur oralarda. Hiç kimsenin, yürümeye dahi gitmeyeceği, arabasını bile şöyle bir durayım demeyeceği, anlamsız bir yere. Gün boyu güneş alacak bir yere, aralarında 3-5 adım kalacak şekilde ek. hatta aralarında bir iki dakkalık yürüme mesafesi koyarsan, tesadüfen oralardan geçen tarafından bile farkedilmez. Güzergah, haywan otlatılan bir yer olmasın tabi. Tohum olarak atmak saçma olacağı için, güzel tohumlarını evinde çatlat. ufak plastik bardaklara koy. köklensinler 1-2 hafta. baktın boyları ve gövdeleri usuldan tutmuş. fidelerini koy arabana doğruca gezmeye.

Diyelim 20 tane fiden var. 20 tanede 1,5-2 lt lik plastik şişen olacak. Kapağına matkapla bir delik aç, birde kıç tarafına. ne kadar büyüklükte açacağını bir kaç denemeyle kendin görürsün evde. Evden çıkmadan bardaktaki fidelerini güzelce sula. Sonra kafandaki güzel araziye ulaş. bardaktaki toprağın nemli olduğundan emin ol. sonra iki parmağının arasından fideyi geçir, ve bardağı ters çevir. plastik tabanı hafifçe ezdiğinde löp diye eline gelecektir fide. Açmış olduğun çukura güzelce yerleştir. güzelce sabitle. sonra can suyunu ver. İşte şimdi işin trik kısmı. Yanındaki pet şişesini su doldur. ters çevir, uç kısmını köke yakın (dibine değil-kökü zedeleme) torağa göm. Evde test etmenin maksadı nekadar sıklıkla su damlayacağıdır. Yani bir hafta damla damla versin suyu. pet şişesinin etrafındaki cancanlı etiketleri sökki, uzaktan basbas bağırmasın burdayım diye. hatta etrafına doğal geleek şekilde taş maşlada zulalayabilirsin. Bu işlemi bütün fidelerine yap.

Ondan sonra herşey doğanın ellerine kalır :) bunu yaparsan daha sonra sana bakım onarımını da anlatırım :)
Son söz: Ulen 1000w lik sistem kuruyon, tohum cimriliği yapiyon öldürcen beni sen çocuk!

whql dedi ki...

yok be abi 20 fem alicam 40 regular hediye edicekler 100€ civari odicem ( 10 WW 10 blueberry CHEESE)

sistem iyi gibi cooltube olmasida buyuk avantaj sanirim urun linki yollarmisin bana bi maili biliyosun yada burdan yollayabilirsin legal sonucta

www.magicplant.net/100-faydali-bakteriler
www.magicplant.net/500-siyah-beyaz-yansitici-film-iik-gecirmez-25m.html

bunlarada bakarmisin bi outdoor icin mukoriza mantar kullanirsam kok-hif mutalizm olucak dolayisiyla sulamama bile gerek kalmayabilir bi sure sonra. Indoorda kullanicam bakteri sanirim
kok~bud diyebilirmiyiz?
sulama sisteminde cok zekice buna benzer bisey dusunmustum dun gece ama ben su kaynaginida gomerim diye dusunmustum bu daha iyi gibi
cok param yok aslinda abi ogrenciyiz sonucta ama hayat felsefem yiceksem en iyi boku yemem uzerine kurulu :) tum ilgimi diablo 3 ve kizlarima vericem guzel olsunlar istiyorum saygilar abi

Adsız dedi ki...

baktım önceki konulara evet birileri daha soru sormaya başlamış fakat adsızların %90'ı halen benim :) yeni yorumları görmek için tek yol eski konulara geri dönüp bakmak mı? yeni yorumlar sağ menüde çıkamıyor mu blogspot olayında, bizim de anında görebileceğimiz şekilde?

sulamayla ilgili bir sorum var. sanırım gübre toprakta birikme yapıyor. o halde gübreli su verirken suyu tepeden değil saksının dibindeki deliklerden çekeceği şekilde alttan versek toprakta fazladan gübre birikmesi ihtimalini ortadan kaldırabilir miyiz?
mesela yeni filizlere eski toprağın gübresi fazla gelir dmeiştin. erkek çıkan bitkiyi sökünce toprağı atmak tam bir israf olacaktır. o topragı uyeni filizler için kullanmak istersek alttan sulama tekniği toprağın gübre biriktirmesi olasılığını azaltır mı diye merak ediyorum.

bir de sen hiç doğum kontrol hapı vermeyi denedin mi bitkilere?

whql dedi ki...

topragi sifonlayabilirsin adsiz kardes
bitki varkende yokkende bunu yapabilirsin grow bibleda sifonlamanin oneminden bahsediyo hasada 1 2 hafta kala sifonlamak icimdeki sertligide giderip metallerden arindirabilirmis tabi abi daha iyi bilir

sifonlamak yani toprak hacminin 3 kati kadar sert olmayan su kullanmaktir saksinin delikli olmasida onemli tabi ben yapmadim ama bunuda belirteyim saygilar

Cannabis dedi ki...

@Whql: kardeşim http://www.smoothgarden.com/ buranın ürünlerini incele. Gübreleri felan çok sağlam Dutch gübreler. Işık sistemleri de var. Tamam tohum konusunda içimi rahatlattın. outdoora normal tohumların fidelerini ekersin, indoora da dişileri. Klon yapmasını da öğrenirsen, o zaman hem dışarda yetişmiş bitkilerinin tohumlarından tohum bankan olur, hem içerde sürekli bir grow room ortamın olur. Diablo 3 ben ölünce çıkar sanıyordum ama artık şakası yok geliyor. Yeni bir PC almak farz oldu.

@Adsız: Ya ben bu blog triklerini bilmiyorum. O ayarları görmedimde zaten blogspotta. Bulursanız sizde bana onları öğretirsiniz :)
Erkek çıkan bitkinin toprağını yeni bitkiler için rahatlıkla kullanabilirsin. Zira o evrede bitkiye verdiğin gübre vegetation dönemi içindir. Bu durumda yeni ekeceğin tohum için çok bir şey farketmez. İyi bile olabilir. Ben çiçeklenmedeki toprağın tekrar kullanılmasının yeni tohum için zararlı olabileceğini söyledim. Buna rağmen bunuda yapmış arkadaşım var. Ne kadar fark etti orasını söylemek zor. Ama hiç değilse hasadı aldıktan sonra saksını al, altından tahliye delikleri açık olsun. Bahçende ya da banyonda güzelce duş aldır. bir kaç kere yap bunu. bu sayede elinden geldiğince yıkamış olursun toprağı. Hiçte kasmayabilirsin arkadaşım gibi. Baktın bitkiye ağır geliyor normal su vermeye gübre vermemeye devam edersin.

Normal sulamada her sulama için gübrenizin üstünde belirtilen miktar kadar gübre vermeniz önerilir. Fazlaya kaçmışsanız bitkinin fiziksel durumunu gözlemleyin. Yaprakta kıvrılma, uçlarında yanma varmı diye. Toprak ne kadar nemli olmalı konusuda önemlidir. TOPRAĞI BALÇIĞA ÇEVİERMEYİN! bekleyin içindeki suyu kullansın. Ama parmağınızı saksının kenarından toprağa tamamen sokarak içindeki nemi anlayın. Kupkuruda olmayacak, yapış yapış balçıkta. MH döneminde 4 günde bir bitki başına 2-3 lt su (20-25lt lik saksıysa), HPS döneminde de 3 günde bir sulamanız yeterli olur. Daha erken vermeyin bırakın kökler çalışsın.

whql dedi ki...

diablo kadar hic bi oyun bu kadar beklenti yaratmamisti dunyada bekliyorum heycanla tamda hayatim sosyallesmis basarili sayilmaya baslamistim yazik oldu ;) ayrica bosa aldik o tv ve xboxu nidalarida evden yukselmiyo degil ;)

faydali organizmalar hakkinda bisey soylememissin abi hasadi %40 kadar etkileyebilecegi soyleni ne dersin?

ayrica bu cift spektrumlu lambadan yetisme doneminde mh ciceklenme donemindede hps gibi yararlaniyorum tamamda performans dusuk olmuyormu? yani tam bi mh ve hps gibi davraniyomu bu ampul? seni dinleyip 3 tane sparis edicem sanirim 1 tanesini ilk ay daha sonra 2. yakarim ciceklenmede ise 3 u birden yanar ve tasarruf ederim diye dusundum eylem planin budur yani bi yanlis varmi?

Cannabis dedi ki...

- Bakteri gübreleri için. Benim verdiğim gübre de o esasa dayanıyor. Yani bitkiler topraktan emdikleri faydalı mikroplarla hayatını sürdürüyor. Yani bir ay çiçeğinden seçe seçe çekirdek çitlediğini düşün, birde kabukları soyulmuş önüne tabak tabak sunulduğunu düşün. Deli faydası olur tabiki. Atlamışım o konuyu. Kaldıki organik olduğu için ayrıca güzel. Zaten sen sen ol, organik gübreden sakın şaşma. Yani tüketeceğin bir şey bu.

- hem MH hem HPS lambalara girme. yetiştirmede MH çiçeklenmede HPS. Ha param yok kasar beni iki tip lamba dersen. HPS ile başla HPS ile bitir. 3x600 lük sistem muhteşem olur. bitkiler bardak halinden 3 haftalık olana kadar tek lamba ışık verirsin. 18/6 ya geçtikten sonra 2 lamba verirsin. Dişi erkek belli olupta çiçeklenmeye geçtinmi, ver coşkuyu. 12/12 de 1200W tüketecen. Elektrik sobası ya da klima kullanmış kadar ilave elekrik faturası gelir.

Adsız dedi ki...

bu HPS ışığın olayı nedir? Bu bitki doğal ortamda yetişirken yaz sonu sonbahar gibi eğik gelen güneş ışığının kırmızısından etkilenip çiçeğe sömeğe veriyormuş kendisini. HPS'nin olayı da o kırmızı frekansı yakalaması diye okudum bir yerde, doğru mu? peki hps ışık yoksa elimizde ayrıca bir kırmızı ampul falan eklesek verdiğimiz ışığın yanında ortama benzer bir etki yaratır mı?

Cannabis dedi ki...

Öyle bir şey olmuyor tabi :) Mesele ortamın alacağı renkte değil. Misal benim bir önceki HPS lambam ortalığı bembayaz yapıyordu. Ancak özel grower lamba idi ve yaydığı sarı ışık bitkinin çiçeklenmesi için ihtiyacımız olan şey. Ortama renkli lamba koyman, ışık kaynağının lümenini artırmaz. MH lambalarda ortam bembeyaz olur ama bitki o lambanın yaydığı mavi frekansı yakalar ve büyümesinde yardımcı olur. Çiçeklenmede Mavi ışığa artık ihtiyacın yoktur. Bu yüzden lambayı HPS ye çevirirler. Çiçeklenme döneminde ortamı tamamen floresan lambalarla donatanda var. Yani ışık süresi 12/12 ye çekildiğinde bitki zaten otomatik çiçeklenmeye geçecek. Çiçeklenmenin ışığın rengini değiştirmenle alakası yok. Süresiyle alakası var. Yani doğada ışığı yan ver , eğik ver bunun bitkinin üremeye girmesinde bir etkisi yok. Yaz sonu ışığın azalması gecelerin uzaması bitkilerin üremelerini tetikler. Ha güneş ışığının ne kadar ve nasıl geldiği ise HASAT miktarı için önemlidir.

Yani sen istersen çiçeklere floresan ver. Istersen evin salonunda tut, akşamları tuvalete kapat (ben ilk öyle yapmıştım, olur sanıyordum :) )... Bitkilerin çiçeklenmeye girecektir. Mesele ne kadar hasat alacağınla alakalıdır. Birde aldığın hasattaki THC miktarı. Yani bitki yetişti, çiçeklendi, hasadını aldın, kuruttun... elinde kurumuş sömeğin var da, ne kadar THC üretebilmiş içinde? Bak yukardaki yakın çekim çiçeklere tıkla büyük hallerine bak. Daha 3 haftalık çiçeklenmedeki kristallenmeyi gör. Ki bu daha 400W HPS ile. Birde buna 600W veren var 1000W veren var. Onlarınki ile benimki bir olmayacaktır tabikide.

filozof dedi ki...

Konuya girmeden önce paylaşımlarından ötürü sevgiyle kucaklıyorum jointcan abi. Blogu yeni keşfettim, keşfeder keşfetmez de bir çırpıda okudum. Hele şu giriş bölümündeki yazın beni gerçekten çekti. Çünkü cannabis ne sadece itin kopuğun "keş" gibi takıldığı bir illet ne de amaçsız içip sapıtmak için kullanılan bir uyuşturucu maddesi.. (her ne kadar bu şekilde adı kirletilmek istense de). Bu hem giysi, hem yapı malzemesi, ilaç, yakıt; hem de insanı düşünmeye sevk eden ve pek çok farklı bakış açısı kazandıran bilge bir bitki. Zaten bu da senin benim gibi, marihuana kullanan insanların ona olan saygısını gayet açıklıyor.

Yetiştirme düzeneği de gayet mütevazı ve başarılı olmuş(yukardaki WW'a hayran kalmamak elde degil). Ben de bi süredir yetiştirme medyaları üzerinde kafa yorup fikirler üretiyodum. Hatta kendim bişeyler çizittirerek etraftan alabilceğim kaba malzemelerle hidroponik bir sistem de tasarladım.(henüz deneyebilmiş değilim)

Fakat bu işe girişebilmek için önemli bir sorunum var: mekan. Yurtta kalıyorum ve oda arkadaşları olarak da 'takılan' rahat insanlarız. Gerçi yurdumuz da rahat sayılır ama bi yakalanma durumunda alkolden, sigaradan ya da nargileden epey farklı bi müdahaleyle karşı karşıya kalacağımızın da farkındayız. Takılma faslı bi yana, yetiştirme konusunda da inanılmaz bir istek ve heyecan duyuyorum ve daha önce de denemelerim oldu. Kağıt havluda çimlenip ordan plastik bardaklara, büyük saklama kaplarına geçen torbacı tohumlarının hikayeleri herkeste mevcuttur heralde:) Fakat bitkiler tutunamayıp öldüler, bunun sebebinin de kış vakti çam ormanının ortasından aldığım toprak oldugunu sonradan anladım. Ve şimdi de kaliteli torfum saksılarda, mekan aynı yurt odası, ufaklıklar ise henüz bir haftalık..:) Bundan sonrası için aklımda 3 seçenek var:
1-Saksıları samimi olduğum(kuşkusuz) bi arkadaşın evine götürüp sistemi orada kurmak
2-Dışarda uygun gördüğüm bi araziye(ki bulması hiç kolay olmayacak) gerilla taktiğiyle girecem
3-Az önce aklımdaydı ama unuttum:/
1. taktiğin dejavantajı para ve efor, 2.nin ise hasat azlığı ve süresi olabilir ya da bulunma riski (3.nün ne olduğuna dair hala fikrim yok). Bu arada ev ahalisiyle de gayet mantık çerçevesinde tartışabiliyoruz ve bitkileri alıp eve götürmeyi bile başarabilirim uğraşırsam. Öyleyse ne yapmalı diye bi fikrini almak isterim. Bir abim olarak tavsiye/nasihatlerine de sonuna kadar açığım. Tekrardan sevgiler..

Cannabis dedi ki...

Filozofum güzel kardeşim. Cannabis hakkında söylediklerin doğru. Binlerce yıl ilacı, giyeceği, kağıdı, halatı olmuş. Alkol ve petrol firmalarının lobiciliği ile hersene milyar dolar verilerek yasallaşması engelleniyor. Bu olayın siyasi tarafı.

Senin 3 maddelik seçeneklerine gelince.

1- Yurtta olmaz. istersen oda arkadaşların ek bir vahiy belgesi ile havari ilan edilsin. Birinci kural, kimse bilmeyecek! Bak bu kimse bilmeyeceke EN ÇOK KIZ ARKADAŞLARINIZ dahildir. Hadi bugün iyisindir de, yarın ayrıldın mı, hatun seni işeme kaplarına mahkum ediverir :) AYnı şekilde kadın yetiştiricimiz içinde geçerli.

2- Arazi bulmak...sanırım oda zor gibi, yurtta kalan adamın arabası mı olur. Yani dolmuşlada fide ve su taşınmazki. Yoksa senin durumuna en uyan seçenek gerilla yöntemi. Bu konuda kafa yorman en sağlıklısı. Beraber de kafa patlatabiliriz bana imkanlarını söylersen eğer.

3- Bende oturdum uzun uzun, acaba neydi çocuğun aklındaki diye kastırdım. Ama bende unuttum ve hala 3.nün ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok :)

Birde bebeleri eve götürebilirmişsin demişsin. E ne zaman götürebilirsin eve, nasıl taşıyacaksın yolda, evde ışık sstemin var mı? evde senmi bakacaksın sizinkilermi sulayacak? nasıl olacak bu işler filozofum_? :)May the force be with you!

meraklikedi dedi ki...

merhabalar üstad benim işim biraz daha kapsamlı 130m2 yerde yetiştirmek istiyorum..... 6 adet Lucalox 600w HPS Sodyum Ampul (P.A.R) tüm dönemlere !Bitki yetiştirme ampulü----60 btu klima---misting nemlendirme sistemi--- 3000 tohum---3 adet 60cm fan(kirli hava çıkışı---90cm temiz hava kanalı var--- sanırım lambalarım yeterli olmayacak ne ddersin herhangi bir şekilde online görürmemize imkan var mı...engin bilgilerin için çok teşekkürler

Cannabis dedi ki...

Merhabalar meraklı kedi.

130 m2. m2 ye 4 bitki koysan 520 saksılık bir yetiştirmeden mi bahsediyorsun? :)
Elindeki ışık sistemi çok güzel . 6x600 hps x 6/8 tane metre kareye. 48 saksı eder. Buda işi keyf için yapmaktan çıkar ticaretine girer. Yani şu anki haliyle bile kimseye kendim içmek için yetiştiriyorumu anlatamazsın.

Kendileri içmek için 4-5 bitki ekmek nere, 50-500 saksı ekmek nere. 130m2 nin 100 m2 sini kullansan bile bu da sana en az 100 lamba demektir. Bunun çekeceği elektriği hesaplatman lazım. Bununla bitmez, metre kareye 4 saksı kosan (ki 6 da konur) nerden baksan 400 (600) saksı demektir. 400 x25 lt toprak: 10 ton torf toprak demektir (bahçe toprağı bütün bitkileri örümcek ve diğer parazitlerle kaplayacaktır). Hadi diyelim Hydro yaptın. galon galon hydro gübresi kullanacaksın. Bunun kurulması bile ayrı profesyonellik gerektirir.

O kadar bitkiye büyük sanayi tipi karbon filtre sistemi kuracaksın... uzar gider. Yani bu bloğun sana bir faydası olmaz arkadaşım. Bu bloğun ilk sayfasından itibaren, en düşük sistemlerle eldeki imkanları ile yetiştirmeye çalışan amatör arkadaşlara yardım maksadındayım.

E biz kendi aramızdan yeni üretip satıcılar çıkartacaksak ne espirisi kaldı, "kendin üret kendin tüket, paran silah tüccarlarına, savaşlara gitmesin"

:) Güzellikle kal

meraklikedi dedi ki...

sizinle online görüşme şansımız olmayak sanırım ama bilgileriniz için çok teşekkür ederim...1 atımlık kurşunu kaldımı insanın 100 lambada bulur 20ton torfta görüşmek dileği ile

Cannabis dedi ki...

Anladım :) Umut cannabislerde diyorsun :) kolay gelsin, umarım 3 ncü sayfa haberlerinde görüşmeyiz :) Online felan görüşmeyelimde zaten azizim 100 lamba felan Eskobar adayı ile tanışmak zevk olurdu da, yine de almamakta fayda var :))))))))

meraklikedi dedi ki...

çok teşekkürler:)) umarım 3. sayfada görüşmeyiz:))

pAşA dedi ki...

balkonda bi iki saksıya atsak tohumları sulama muhabbetine ne önerirsin usta...senin şu yazıları okuduktan sonra bi heves geldi :D attım nerdeyse ne kadarda bi sulama yapaım

Cannabis dedi ki...

Toprağın üstü kurumasın yeter. Sistem basit (2-3 günde bir) toprağı kontrol et. tam kurumasın kökler, nemli kalmalı. Suladığın zaman (alttan güzel geniş drenaj delikleri olmalı saksının) alttan fazla su aksın gitsin. Balçığa çevirme toprağını, çöle de çevirme. Saksı altındaki kapta biriken suyu boşalt orda durmasın.

pAşA dedi ki...

abi 6 çocuğum var ufak ufak çıktı hepsi...günlük az bi sulama yapıodum dediklerini dikkate alıcam amacım asla ticaret değil dünya para verip beş para etmez sigaraları içmekten kurtulmak...senden önemli bi bilgi rica edicem..şimdi iki geniş saksıya attım ben bebişlerimi 3 4 cm i geçmek üzereler bunları güzelce ayrı saksılara koyacam koymaya ama sorun olacak die aklım çıkıo öle tatlı çıktılar ki zarar görecekler die endişe ediorum..sulama işlemini sayende düzeltcem dediğin gibi delikli saksılar almam lazım ayrıca çünkü şuan olanlar büyük saksıda deneme amaçlıydı onu halledeim taam dediğin gibi sulamaya da devam edeim şimdi bunları henüz küçükken mi ayıraım kendi yuvalarına sana zahmet bu konudada yardımcı ol...bide bana önerdiğin toprak varmı senden aldığım cvp sonrasında gidip saksı ve toprak alacağım...ilgilendiğin için gerçekten teşekkürler her ne kadar yasak da olsa amacım illegal iş değil kendime legal içim sağlamak.

Cannabis dedi ki...

ıı işte hep bu ayırma sorun oluyor. Aslında en basiti onları en başta plastik bardaklara ayrı ayrı dikmekti. sonra fide eker gibi büyük saksılara aktarılırdı bir karış olunca.

Neyse, ne demişler herşeyde çare tükenir cannabiste tükenmez. Büyük saksılara aldıklarını elinle tutup saksıyı çevirme şansın yok. :) O kadar güçlü isen o ayrı tabi hani tek elle tutuarsın bitkileri parmaklarının arasında sonra dğler elinle saksıyı ters çevirirsin :))

Yapacak şey nedir... mmm saksı ne kadar büyük acaba. balkon felan küvet diyecem o toprağın sonra o deliklerden gitmesi var ki oda imkansız. Bir bahçe ya da açık arai olması lazım. Yan yatıracan saksıyı, çıkaracan içinden toprağı. nasıl? önce ıslayacan ki toprak birbirini tutsun dağılmasın. bir kere saksıdan çıkardınmı, tazyikli olmayan bir suyla yavaş yavaş yıkamaya başlayacan. taki bitkiler görünene, diplerindeki kökler topraktan ayıraşana kadar.

Sakın bitkileri çekeyim felan deme. bırak onu su senin yerine yapsın usul usul.

Toprak TORF diyoruz ötesi yok. Dışarı toprağı indoorda olmaz bakterisi var paraziti var böcüü var sen görmezsin bile.

Rahat ol hacım en güzeli kendin pişir kendin ye. At eti midir, kedi etimidir bilmiyorsun :) Dealera , mafyaya düzülmenin bir manası y0ok.

Kolay gelsin paşa.

pAşA dedi ki...

başkan sağolasın yarın ilk işim bebişlerime yeni yuva alıp yerleştirmek..tabi bu süre zarfında sık sık kapını çalcam haberin ola :D yardım için teşekkür inşallah içimi de bakımı gibi güzel ve özel olur :p

Cannabis dedi ki...

Nedemek Paşam, ne zaman istersen buyur sor et. Maksat kızlarımızla gurur duyalım :) Kolay gelsin, hasadın bol ömrün uzun olsun! :)

pAşA dedi ki...

Başkan be benim evlatlardan biri aldı başını gidio da diğerleri çok nazlı büyüyüo :D dedim ustama soram bi hatta ben sana resimlerini çekip gösterim de nasıl bilmiom :p

Cannabis dedi ki...

Resim cekip eklemesini mi bilmiyorsun? herhangi bir yere yükle linki ver buraya al bak bunu kullan uye olmana gerek yok : http://imageshack.us/

pAşA dedi ki...

taam başkan yarın gündüz gözüyle çekip yüklerim bakalım herşey yolunda mı :p

pAşA dedi ki...

başkan buyur...http://imageshack.us/photo/my-images/37/cimg2971y.jpg/

pAşA dedi ki...

http://imageshack.us/photo/my-images/812/cimg2969.jpg/

pAşA dedi ki...

ilk göz ağrım :p http://imageshack.us/photo/my-images/528/cimg2973f.jpg/

Cannabis dedi ki...

Güselllll :) Allah sahibine bağışlasın :) (Birde saksıyı ortalayaymışsın iyiymiş)

Cannabis dedi ki...

E paşam olmadı ki şimdi!!!!!!!!! E okumadın mı o kadar bahsetmişizdir. BIR SAKSIYA- BIR CICEK!

Cannabis dedi ki...

Direkt kalp krizi geçirttin bana Paşa...Bir saksıda bir çiçek diyoruz hep. Bunları nasıl ayıracan sonra birbirinden? olmadı kopar at dierlerini...bir tane bırakacan.

pAşA dedi ki...

başkan dediğin yöntemle kökleri sulayarak ayrım yapacam...acaba çıkar mı büyür mü hesabı öle aynı saksıya dolum yaptım her birini bir yuvaya yerleştircem bugün yarın..nasılsa attı boylar rahat rahat ayırırım şimdi

Adsız dedi ki...

selam cannabis evimde 6 7 tohum ektim fakat çok yeni yetiştirme peşinde koşuyorum sadece içimimi torbacı peşinde koşmak yerine evimde bir köşede namusumla :)) işin şakası okuyorum yorumları ama genel bi anlayış olmasına rağmen çok fazla bilgim mevcut değil zamanında bi noktaya iki tohum ektim açık bi alandı ve yağmur suyunu çok güzel aldı güneşide bi hayli almıştı yaklaşık 1.5 metre civarında dişi elde etmiştim onuda babam keşin biri dikmiş diyip bunu alıp yaktı acıklı ama hiç emeğim olmadı ilk dikiminden sonra ara ara gider bakardım su bile vermemiştim tabi babamın yaktığı kısımdan payımı aldım sömek olan kısmını çarptım yakarken : ) bi hayli iyiydi soru şu damlama sulama vs yaklaşık 1 ay oldu evimde 3lt lik bi yogurt kabına ekdim 5 6 tohum ve bunlar filizlendi aşağı yukarı 10 cm kadar oldular iri yaprakları ile salonumda duruyor günün yaklaşık 3 saati kesintisiz güneş kalan 6 saatinde aydınlık bir ortamda cam pencerenin ardında duruyor bi kaç öneri ile karanlık bir oda yapmak istedim fakat bu işe masrafsızda zamanında aldığım örnekte başarılı olmuştum 3 günde 1 2 çay bardağı su veriyorum basit ama iyi bi ilerleme kaydettim gibi duruyor bana önerilerin ne olabilir ? nem oranı bulunduğum ilde %45 civarı

Adsız dedi ki...

sanırım paşa ile aynı hatayı bende yaptım fakat benim kızlar epey büyüdüler paşanınki benimkiler kadar değiller ne yapmam gerekli ?

Cannabis dedi ki...

saksın ufak
madem dışarda sonuç alabiliyorsun babanın yakmasını engelleyebilirsen, dışarıya taşı saksıdakileri
bir saksıda BIR tane çiçek olur.
Dışardaki sulaman hava sıcaklığına göre 3-4 günde bir ver yani güzelce suyunu. Balçığa çevirme gerçi orda toprak emer fazlasını.

Cannabis dedi ki...

Farketmez. sende dikkatlice al onlar bahçede ya da banyoda hafifçe suyun altında tut. saksıdaki toprak sıkılaşınca ters çevir eline düşer zaten. parmaklarının arasında çiçeklerin gövdelerini tut. olmadı baktın çoklar, tutamıyorsun. plastik yoğurt kabı diyorsun zaten, yan keskiyle veya bıçakla kes at. genişçe bir kovanın içini ılık su doldur (sıcak deyil ha) bu saktıyı içine yerleştir.toprak eridikçe bitkiler eline gelecektir. HIÇ ZORLAMA ELINE GELSINLER DIYE. sadece hafif hafif suyun içinde yürütürsün topraklar erir, kökler açılır.

BIR DAHA DA YAPMAZSIN :)

DeborahDoroshow dedi ki...

Selam güzel insan. Arazide kendi çapımda kendime göre yetiştirmek istiyorum. Güzel tohumlarım var. Ne yapmamı önerirsin?? ( arazide büyükçe bir saksıyı topragın içine gömdüm , güneş alan havadar bir yer ) bardak hesabını anlamadım usta? Tohumları ıslak peçetenin arasındamı çatlatayım? çatlattıktan sonra su bardagının içindemi filizlendireyim? ne kadar sıklıkla su veriyim? bilgileriniz için tesekkür ederim...

Cannabis dedi ki...

E üstad ilk konulara bakarsan (ya bu blog olayında, aylara tıklayacan ordan liste açılacak felan. eski konuları o şekilde görebiliyorsunuz) hepsini göreceksin. Peçetenin arasına koyup nasıl çatlatacağını sonra nasıl PLASTIK bardaklara aktaracağını herşeyi resimleri ile anlatıyor.

Büyük saksı tamam, ama o ki dışarda yetiştireceksin ne diye saksıyı gömdün?

deew dedi ki...

çiçeklendikten sonra erkek dişi ayrımı nasıl yapılıyor bi bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler..

Cannabis dedi ki...

Konular içerisinde resimli olarak göstermişim... hangi chapter olduğunu bilmiyorum ...

Adsız dedi ki...

elimde bu sezona ait 20 kök dişi var erkekleri çiçeklendikten sonra attım dişilerin bazıları 2 metreye yakın olmasına ramen
sömeklenmedi daha kısa olanlar çok iyi sömekler veriyo sence bu 2 metre olanlar ilerde sömek vericekmi bu arada bitkiler iki aylık
şimdiden teşekkürler.

Cannabis dedi ki...

şimdi görmeden, yanında olmadan muayenenin bir kötü tarafı var, görmeden ve geçmişini bilmeden fikir yürütmek. Güzel gidiyordun detaylarda ama, yetişme ortamı hakkında hiç bir şey söylemedin.

içerdemi dışardamı
İçerdeyse kullandığın ışık sistemi ne, nem makinan varmı, grow box ın içini anlat.
kaç saat ışık alıyor (içerdeyse ve dışardaysa)
saksılar kaç lt lik
ne toprak ne gübre kullanıyorsun
Dışarda yetiştiriyrosan nem oranı, sıcaklık (özellikle gece) ve ışık süresi...

bunları bilmek şart.NORMALINDE!

Dışarda olduklarını zaten hiç sanmıyorum 2 metre olmuş çiçek afrikada olman lazım. :)

2 ay indoorda çiçeklenmenin 2. haftasına tekabül ederki indoor da, ideal ışık altında bile daha 6 haftaları var. 20 dişi için kullandığın çiçeklenme ışığın nedir? nem nedir..gübren nedir?

mucoco dedi ki...

herkeze selam arkadaşlar hayatımda ilk defa bi foruma üye oldum özellikle cannabis nick li arkadaş sayesinde yani neredeyse 1 ay oldu kendimce bi saksı yaptım evde ve bu ilk deneyişim ama o kadar bağlandımki bitkime başarısız olmak düşüncesi bitkimin bi sonuca ulaşamaması düşüncesi beni bayağı üzüyor sizden taktik ve önerilerinizi yazmanızı rica ediyorum hatta yardımcı olursanız tuttuğunuz altın olsun :)) ben şuanki durumdan sizlere bahsedeyim siz bana ona göre birşeyler söyleyin

ben tohumları ekeli yaklaşık 1 ay oldu ilk 1 bucuk hafta civarı balkonda güneşte beklettim ve hergün azar azar suladım filizler çıktı upuzun incecik zayıf dallar ve sadece ucunda 2 yaprak semizotu gibi sonra netten bi araştırma yaptın ışıkla yapıyor herkez bu işi bende 2. hafta evim içine aldım ve tepesine ( eskiden iguana yetiştiriyodum ondan kalan bi terrarıum lamp diye florasan var) onu koydum birden gövdesi kalınlastı yapraklar güzelleşti ama yani yanlardan alttan ışık falan almıyo yada içi alemınyum folyo kaplı bi kutum yok öle saksının yanlarına ıkı destekle lambayı oturttum ustune o kadar ve 1 ayı gectı mılletın 3 haftada canavara donusen bıtkısı var benımkı halen daha cıcek falan acmıs degıl hee bıde erkek dişi nasıl ayrılır onuda bılmıyorum bunları ogreten okul olsa gıdıcem valla bılla o kadar heveslendım cok zevklı bı olay gozum gıbı bakıyorum ama halen aynı şimdi yaklaşık olarak 25 cm falan boydalar yanı gereklı malzemeler ne nasıl bı ortam kurmam lazım ne marka lamba nem nasıl neyle ayarlanır veya topraga vıtamın gubre falan gerekırmı gerekırse ne hıc bısey bılmıyorum gozunuz sevem bana yardımcı olunuz..

JointCan dedi ki...

logun eski konularına doğru gidin. En başına yani. adım adım anlatmışım, toprağından ışığına neler lazım ne yapmak lazım diye. O sırayı takip ederseniz, göreceksiniz ki kafanızdaki her konuya eni sonu değinmişim. Hemde resimli resimli.

Yani 25 cm boy, o kadar işkence etmenize rağmen güzel olmuş boyları. birde dışarda yetiştireceksiniz anladığım kadarı ile. ne kadar ışık alacağını felan yazarsanız, saksınız nedir, toprağı nedir, gübreniz nedir vesair. bunların hepsi için blogun en eski konularına gidip tek tek resimli ve basit anlatımlarını bulursunuz.

kolay gelsin

gökhan mert dedi ki...

kardeşim benim 65 70 satim arası bir bebeyim var ben bunun sadece 5 yaprağını kestim daha başka neyapma gerekiyor ben bunu büyük bir saksıda doğal bir ortamda büyütüyorum şimdi diyer büyük yapralarını kesmmem gerekirmi kesmem gerekirse nezaman kesmeliyim beni aydınlatırsan sevinirim kardeş

JointCan dedi ki...

budama alttan yukarıya doğru yapılır. altta kalan gelişmeyen ilk 4 dal kesilebilir. veya altta kalan ve artık ışık almayan büyük yapraklar da budanır. tepede güneş alan paneller kesilmez :) zamanı yok bunun yani ara ara bakimini yaparsın belli olur zaten.

Adsız dedi ki...

Merhaba şu anda çadırimda 3 kızim var onlar çiçeklenme döneminde , yani tohumlarimida saksiya ektim 1 aylik oldular onlara ozel bir sistem kuramadim balkonda buyuyorlar yaklasik 1 ay sonra onlari 2 aylikken cadira alsam verim alabilirmiyim,benim için onemli tesekkurler!!!!

JointCan dedi ki...

alırsın

Adsız dedi ki...

Eyvallah , birde ben vantilatoru en tepede durmadan acik tutuyorum 4 aydir neredeyse hic durdurmadim,bir sakincasinida gormedim ciceklenme doneminde vantilator ayarlarinda herhangi bir degisiklige gerek varmi yani kristaller ucup gitmesin sonra yada allttan mi versem hava yi .... , durdursammi yada ??

Adsız dedi ki...

merhaba
5 ltlik plastik saksılarda çatıda yetiştirmeyi düşünüyorum.bunun sebebi de eve gelen giden olunca taşıyabileyim.şimdilik bahsettiğiniz gibi bir sistem kurmam olanaksız.güneyde,gayet nemli ve sıcak bir şehirde yaşıyorum.daha önceki denememde sıcaktan yandılar.ne sıklıkta dışarda kalmalı?torf kullanıyorum ben de nemli kalması yeterli diyorsunuz ama bu da yaşadığım yer dolayısıyla gün aşırı sulamam anlamına geliyor kafam çok karıştı.bir kaç basit öneri alabilirsem çok mutlu olurum...

JointCan dedi ki...

Vantilatör sürekli dönecek çalışacak çiçeklerin üstüne.

JointCan dedi ki...

e sende gün aşırı sulayacaksın demektir. güneş çekildiğinde sulayacaksın 2 günde bir sulama uygundur.

Adsız dedi ki...

Öncelikle herkeze hayırlı hasatlar dilerim.Benim sorunum saksı sorunu 5 ltlik plastik bidondan biraz daha az yaklaşık 3 ltlik bi saksıda bitkim var.2 tane vardı birinin erkek olduğunun farkına varınca hemen dibinden kökünü koparmadan işini bitirdim.Dişi olanın kökleriyle birleşmiştir kököünden koparırsam dişiyede zarar veririm diye düşünerek köküne yakın yerden kopardım.Şuan dişi 20 25 cm arasında alt yapraklı budanmış çicekli kısmı 5 6 cm boyunda geri kalan kısmı kökten yukarı doğru 15 20 cm sadece sap.Sorunum şu sakısım ufak olduğundan dolayı hasatımda az miktardamı ürün alıcam boş kalan kısımlardan dallanmaya başlıcakmı.Şuan kıl kıl tüyleri sömekleri 5 6 cmlik tepe bölgesinde görülmekte fakat bu büyüme sadce 5 6 cmlik yerde ilerlerse alıcağım miktar çok az gibi görülüyor.Saksımı büyütüp büyük saksıya alsam kök yayılma oranı artıcağından daha çok dallanma olurmu sizce ?

JointCan dedi ki...

yahu azizim, 20 lt lik saksılardan, 8+6=14 hafta ışıktan, en kaliteli gübreden, en kral bakımından sonra bitkiden 50 gram alınıyorsa, seninkinden 3-5 gram kuru aldınmı öp başına koy.

Adsız dedi ki...

Haklsınız peki saksımı değiştirip dedğiniz gibi 20 lt bi saksıya zarar vermeden yerleştirirsem ve sizinde yaptığınız gibi bitkiye eğim vererek büyüme şeklini sürekli değiştirirsem dallanmalarda artma görülüpte 3 5 gramı 50 deilde 15 20 grama çıkarma şansım varmı.

JointCan dedi ki...

cannabiste denemenin sonu yok... deneyin derim.

Adsız dedi ki...

Eywallah sayfanı 3 4 gündür sürekli takip ediyorum daha da görünüşe göre takipte bulunucam.Biraz önce 20 ltlik saksıya aldım bitkyi dediğim gibi eğimde verdim bundan sonrası bekleyip görücem.Sitede görülmeye laik bi hal aldığında resimlerini paylaşıcam :)

esrarci dedi ki...

meraba abi acil yardimin gerekiyor benim iki tane agacim vardi ciceklenmenin 3 haftasindaydi dun yerini degismeye mecbur kaldim saksida degildi outdoor direk olarak topraga ekmistim topraktan cikardigimda 10 santim 3 tane kucuk barmak kalinliginda koku ile cikardim komple cikaramadim 1 saat sonra baska bi yere ektim su doktum bu bi ise yariyacakmi her gunn su dokmem gerekiyormu dibine baska ne yapmam gerekiyor acil yardim edersen abi bekliyom

JointCan dedi ki...

Zor yaşar.

esrarci dedi ki...

ihtimal yok mu yani

JointCan dedi ki...

her zaman bir ihtimal vardır :)

esrarci dedi ki...

dostum kalitesi cokmu bozulacak thc 5 ola bilirmi kac olur

JointCan dedi ki...

önce bir yaşat sonra kalitesini düşünürsün :)

esrarci dedi ki...

yeri cennetik olsun dostum

GAY-AP dedi ki...

Selamin aleykum .15.+15.+15. cmlerde toplam 3 kesim ve 7-10 gun sonra cicege gec,yer ve zaman problem degilse ayni sekilde devam ettirmeni öneririm,Saygilar.

Adsız dedi ki...

sıcaklık ne olmalı ben ilk def yapacam da

Adsız dedi ki...

Slm bir sorum olacak bitkilerime 400w ışık verip bu ışıgı hic kapamasam ne olur yani geceleri kapatmalimiyim. İsik kapaninca isi olayi da gidecektit nasil ayar cekmem gerekir bilgilendirirmisiniz. Veya aylarca geceli gunduzlu idik yanarmi

JointCan dedi ki...

Blogda detaylıca anlatıldı , okursan göreceksin tüm cevaplarını.

JointCan dedi ki...

Blogda detaylıca anlatıldı , okursan göreceksin tüm cevaplarını.

JointCan dedi ki...

Amin, cümlemizin ! :)

Adsız dedi ki...

selam sevgili dostum benim bi sorum olacak bu kısa boylu çiçek varmış 30 cm kadar eve kapalı alanda çok rahat yetişip 1,5 ayda mahsül alınıyormuş bu çiçeğin tohumu yabancı sitelerde var kredi kartı ile buradan tohum alan varmı türkiye girişte problem oluyormu bunu merak ettim yada başka yönden nasıl temin edebilir bu tohumdan

Adsız dedi ki...

slm dostum yukarıyada yazdım ama benim bi sorum olacak 30 cm boyunda olan bir çiçek varmış ve kapalı alanda çok rahat yetişiyormuş:) dayanıklıymış yani bunun tohumundan nasıl elde edebilirim yabancı sitelerden tohum alsak türkiyeye girişte problem oluyormu yapan yada deneyen varmı yabancı sitelerden alışveriş yapan yani türkiyeden

JointCan dedi ki...

30cm olanı bilmem ama Auto Tohumlar kısa boylu olur ve çiçeklenme süreleri kısadır. Normal Auto tohumu bulabilirsen erkek dişi kroslamasıyla tohum alabilirsin. Tohum alma yazısını oku blogdan diğer sorularının yanıtını detaylıca verdim. kolay gelsin.

Adsız dedi ki...

Baba benim tek bir sorum var.Bir çiçekten en fazla kaç gr alınabilir (scrog yöntemi ile) ve en fazla veren tohum türlerini önerebilirmisin.Saol varol

Adsız dedi ki...

dostum merhaba,çiçeklenmenin 4 üncü haftasındayım fakat yükseklik sorunum var çiçekler olduğundan fazla buyüdü ve lambaya baya bir yaklaştı.tepelerde ısıdan oluşan bir yanma var bitkiyide eğecek alanım yok.2.10 yükseklik yetmedi nasıl bir çözüm sunarabilirsin?bu tepe sömekleri oluşmazmı bunuda bilmek istiyorum.tşkler.

JointCan dedi ki...

Bitkiyi kırmadan sağa sola eğebilirsin. iple bağlarsın eğdiğin bölgeye doğru. 2 metre yetmemesi ilginç tabi. muhtemelen yetiştirme esnasında ışık kaynağından uzak kalmış olabilirler. Bu durumda boya vermişlerdir. Not: Eğer tam bir eğme yapacaksan , eğme yapacağın noktayı parmakların arasında hafif hafif sağa sola eğ ki katı gövde hali biraz gevşesin. sonra kırmadan dilediğin yöne doğru hafifçe eğersin. tepe kısmından bağlayarak sabitlersin. cunki ertesi gün tepesini ışığa dikecektir gene...kolay gelsin.

Adsız dedi ki...

tşkler yardımların için.yükseklikteki sorunumu havalandırma engellediği için yetmedi acemilik işte boruları kenardan değilde ortadan geçirdim o nedenle 50-60 cm bir kaybım oldu tekrar tşkler..

Adsız dedi ki...

Merhaba arkadaşlar
benim bikac sorum olacak öncelikle aklımda olanı söylemek istiyorum,
5 yıldır esrar , 7 yıldırda sigara kullanıyordum.
4aydır ne sigara nede esrar kullanmıyorm 1. nedenim ametem e gidiyor olmam . son idrar tahlilim 4 gün sonra ,
o dandik hastaneyede bi daha gitmek zorunda kalmıyacam .
şubatta askere gidecem ,hazır kullanmayı bırakmışken diyorumki askerden gelene kadar icmiyeyim.
ama artık bu neyse icimdeki yaşam tarzı halinemi gelmiş artık bilmiyorum esrar kelimesini duyunca veya muhabbeti
hoşuma gidiyor, cevremde herkez iciyor onlar icicek oldukları zaman ruzgarın ters estigi yere doru duruyorum
kokusunu bile cekmiyorum icime :D
2gündür sizin forumunuzda olsun başka forumlarda olsun cok kapsamlı bir araştırma yaptım tabi kulaktan dolma bilgiler
cevremizden duyduklarımız gördüklerimiz biraz göz aşinalığıda oldugundan istek ve kafamada yattıgından bu konuyu cok
tuttum planım hazır , Şartları anlatayım : Evimiz müstakil 3 katlı ilk kat kiracı kapısı ayrı, 2. kat ailem oturuyor
3.kat ise catı katı ben yaşıyorum köşe tam catının dip kısmında kalan 3metreye 6 metre 1 adam boyunda bi alanım var orası
cok uygun kafamada yattı ailem gelcek görcek falan filan olcak korkusu veya düşüncesi olan bi tipte değilim.
şartları anlattıgıma göre ögrenmek istediklerimide sorabilirim ,
1. bu sistemde yapmış oldugumuz havalandırma sayesinde dışarı cıkacak olan hava ve koku yaz veya kış aşırı rahatsız edici
bicimde olurmu üst kat oldugundan yan evlerinde catıları kapalı koku alan olacagını sanmam alan olsada anlıcaklarını sanmam
ama rahatsız edici şikayet gerektiren bi koku olurmu ?
2. sorum yılda 2 kes mahsul alabilirmiyim .
3. sorum 3 metreye 6 metrelik bi alanda sulama payı girip cıkma payıda göz onunda bulundugunda bana kac saksılık bi alan
kalır ve bu saksılardan 1 hasatta kac gram veya kilo asat alırım.
yuvanın icini ısı izelasyonu ile kaplamayı düşündüm üstünede kolyo gibi olan o parlak şeyden döşüyecem.
2veya 3 adet 400w ilede onlar icin uygun sıcaklık ve ortam yaratılırmı
bide aylık elektrik faturama ne kadar ek ücret eklenir bu sistem sayesinde
yani AKI *OKUNU KURTARIRMI .
cakala cukala minnet etmek istemiyoruz yardımcı olursanız cok teşekkür ederim .
saygıLar .

JointCan dedi ki...

Torbacılara, torbacı olabilecek potansiyele, toplu yetiştirmeye yardımcı olmuyorum arkadaşım. Belki değilsindir , belki niyetin de iyidir. Ama kilo hesabı yapan adamın tek başına o kadar ürünü tüketeceğine inanmadığımdan bu blogun ilk gününden beri aynı tavrı devam ettiriyorum.

Adsız dedi ki...

üstteki yazıyı ben yazdım , davanızda haklısınız sölemeyebilirsiniz .
bende sunu demek istiyorum icimde kalmasın :
kilo hesabı yapan adamlara yardımcı olmuyorum diyosun
ben 1yılda 500gram icin 2000tl elektirik faturası ödeyeceksem ne anlamı kaldı
bunu yetiştiriyorsam yapıyorsam kendime kadar evde odamda 4saksı ile zaten yetiştiririm
madem bu işi yapıyoruz türkiye gibi bi ülkede iciyoruz ekiyoruz satmasak bile cevremizdekilerede bir kac
iyiliğimiz dokunsun 2 sigarada onlar icsin onlarda bu işe gönül vermiş insanlar belki ne biliyon
adamın kafasına yatıcak oda bu tehsisatı kuracak evine belki başına bela alacak belki torbacı olacak
bırak olsun sanane bırak 5yıl ceza yatsın bırak katil olsun sanane hic sevmiyorsun demek böle işler yapanları
yapmalarınıda istemiyorsun o zaman temizle hepsini git satanların evlerine vur tk tek kuru gürültücü seni
senin gibiler hep ezber konuşur ancak
erkez babasının oglu aklı allah vermiş isteyen istedigi gibi kullansın diye senin bana bu konu akkında bilgi
vermemen neyi değiştirir yapcam diyen adam yapar belki 1 hafta sonra yapar yine yapar
senin gibi tutuk zekalı müptezeller ise dün akşam izlediği filmde gördügü tavırlara özenerek taklit ederek yaşar
kırıcı konuştuğum konusunda haklısın ama bunu sölemek istedim be sen nası kilo hesabı yapana sölemiyorum diyorsun
bende böle tutuk zekalılarada bunu sölemek istedim herkezin görüşü...
ben o kadar hayatımı cevremi koşulları yazmışım kilo kilo yapıp satcak olsam farklı konuşurdum
dairemde rahatım bu dalgayıda icmiyorum , askerden geldikten sonra belli günler ve haftalarda icmeyi planlıyorum
cevrmdeki eşim dostum sevdiklerimden ilahaki misafirlerim olacak gel bak benim bu gizli odamda esrarlarım var dicek
halim hic yok belki onada bi sigara yapıcam belki cebine bi cıkı koyucam
ama gel bende var al parayı ver demicem dicek olsam emin ol bunu yapıcam diye sölerdim üstteki konularda soru soran
adam gibi 130 m2 dairem var böle böle uyapcam derdim.
yapmıcam sadece konuyu ac ac şu konuyu sölemiyorsanda kapat bu konuyu bu senin sölediklerini sokaktaki 12 yaşındaki
cocuk biliyor artık ...

Adsız dedi ki...

Selam dostlar Yukardan Aşşağıya soru-cevap şeklinde yorumlarını mümkün olduğunca dikkatli okudum ancak kafamdaki bir soruya yanıt bulamadım şimdi bir siteden ak-48 oto çiçeklenmeli dişi garantili tohumu aldım diyelim,bunu büyüttüm ve sömek verdi tohumda verirmi bu bitki yani normalde veriyo ama DNA sı ile oynanmış olduğundan kafamda soru işareti oldu birde verirse verdiği tohumlarda dişi çıkma garanti özelliği taşırmı yada döllenme gerekirmi döllenme için kızlarımızın yanına bir erkek felan koymamız gerekir mi?

Adsız dedi ki...

Selam dostum 2.5x5 metre2 bir odada 600w sodyum lambaları 16 saat açık kaldığında örneğin 20 derece sıcaklıkta olan odamı + kaç derece ısıtır daha önce bu lambalardan hiç kullanmadığım için fikir sahibi değilim yorumlarında okuduğum kadarı ile sende 2x400w var şimdiden teşekkür ederim.

hakan öztekin dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
JointCan dedi ki...

Sayın tarlacı zevat. Muhbir bir tabiatım olsaydı, IP ni logunu gereken yerlere verir, mümkünse ömür boyu yatmanı temin ederdim. Bu blogun en önemli amaçlarından biride, arkadaşları sizin gibi güruhtan kurtarmaktır.

Adsız dedi ki...

Merhaba, yaklaşık 1 haftadır blogunu yakından takip ediyorum her satırını da tek tek okudum, elimdeki imkanlarla catı katımda ufak birşeyler yapmaya calıştım telefondan baglanıyoum resim yükleyemiyorum şu anda umarım ilerleyen zamanlarda fotograflarını da eklerim. Nasıl birşey yaptıgımı anlatayım; büyük bir buzdolabı kolisinı tekrardan birleştirdim güzelce altını üstünü kapattım içini nylon muşamba ile kapladım nemden bozulmaması için çitalarla destekledim. üstünü cuval ile kapladım sonrasında branda ile kapladım ve folyoladım. Sıra dışına geldi; köpük ile etrafını kapladım güzelce izelasyonunu yaptım elimde olan malzemelerle. Saatli sigortamı kablolarımı üclü prizlerimi aldım lamba ve balast siparişimi verdim ve geldi piaplus phlips (250 w hps). ne olur ne olmaz diye girdiğim elektrikciden 160 w 3250 lümenlik bir lamba buldum ve aldım en azından içerisinin ısınma durumuna baktım 25-30 derece arası sıcaklığı yakaladım. Bazı forumlarda okuduğum kadarıyla çiçeklenme döneminde mh lamba kullanın diyorlar bunu anlayamadım ikinci sorum ise bulunduğum şehirde hava sıcaklığı geceleri 0 ila -10 arasında değişiyo gündüz ise bu aylarda max 10 derece oluyo ve ben ciceklerimle yada çiçeğimle ilgilenmek adına kapısını açtığımda hızlı bir şekilde ısı kaybı oluyor bu durum çiçeklerimi nasıl etkiler ve nem için akvaryum ısıtıcısı kullanıyorum lambam çalışmadıgı zamanlarda ısıtmak için 2-3 tane tasarruf empulunü ufak tenekeler içerisine monteledim ışık çıkmayacak şekilde. Evimde bulunan bir adet bilgisayar powerını yine kutu dışına monte edip bir kaç bilgisayar fanı ile havlandırma sistemimi kurdum içeriye buz gibi bir hava girmemesi adına giren temiz havayı lambaya yakın tuttum ki buz gibi hava girmesin. Gübre olayını da anlatmışşın emeğine sağlık ama kaç kaç gübre kulanmam gerekiyor tam anlayabilmiş değilim. Birde ben bu yaptıklarımı catı arasına yaptım evde sıkıntı olmaması adına. Kültablasındakı güzellerden 5 yavrum var şu anda 2 haftalık hesi bloei ve tnt complex kullanmaya başladım pet bardaktan 1 haftalıkken cıkarttım kökleri altını kısmen kaplamıştı. Boyları uzamadı fakat birkaç gün ben bıraz fazla hırpaladım galiba :S ondan oldu ama şu anda gidişleri iyi gözüküyo şu senın erken hasat yöntemini deniycem süreyi 2 hafta 18-6 sonra 12-12 ye geçireyim diye planladım malüm kullanacak arkadaşların haberi olsun 250w 15 günde elektrik faturasına 75 tl gibi bir yük bindirdi. Yanlarına ufak bir speaker koyup müzik dinletmeyi de duşunuyorum strese girmemesi bakımından. Şimdilik bu kadar tavsıye ve önerilerini bekliyorum mutlu jointler.
çiçeğimle ilgilenmek adına kapısını açtığımda hızlı bir şekilde ısı kaybı oluyor bu durum çiçeklerimi nasıl etkiler
Bazı forumlarda okuduğum kadarıyla çiçeklenme döneminde mh lamba kullanın diyorlar bunu anlayamadım kullanmassam ne gibi sorunlar olur.
Ha birde bu tohumların hepsi erkek cıkabilir biliyorum ama maddi açıdan bir kaç ay daha beklemem gerekiyo auto tohumlar için. Şu anda ortalama 4-5 lt lık saksılarda duruyorlar 1 hafta oldu 20 litrelik saksılara almadan önce dişi ve erkekleri ayırabilirmiyim peki ?

JointCan dedi ki...

Uzun bir mektup olmuş. Kısaca maddeleyeyim sana tavsiyelerimi.

0-10 derece çok soğuk bitkiler için tabi. ışık kapalı iken test et. o düzeneğin içerdeki sıcaklığı 21 derecede tutmaya yetiyormu. bu gerileyeceğin en düşük sıcaklık olsun (19 da olur ama verim düşer ondan aşağısında)

- Ekonomik durumun müsait deyilse MH diye hiç kafanı yorma. Ben kaç ekim yaptım hps ile başlayıp hps ile bitirdim. çok da güzel oldu.

- Erkek ya da dişi oldukları 18/6 ya geçtikten sonra belli olur. Bu biraz şans işi kimi bir kaç gün sonra belli ediyor. kimi 12/12 ye geçmene rağmen bir iki hafta daha geçiyor görebilmen için.

- Eğer yetiştirme ortamının kapısını açtığında sıcaklık çok hızlı düşüyorsa bu bitkileri şoka, strese sokabilir. Benim tavsiyem sen o düzeneği evin içine al.

kolay gelsin.

Shell Osman dedi ki...

http://www.magicplant.net/biobizz/1110-bio-bloom-1-litre-ciceklenme-donemi.html http://www.magicplant.net/biobizz/1114-topmax-500-ml.html bu ikisi çıceklenme donemınde beraber kullanılırmı veya ne bıleyım daha faydalı olacak besınlerde varmı.

JointCan dedi ki...

http://www.toprakvesu.com/products/GO-BioThrive-2%27li-Set.html bu seti al. yeşili gelişme dönemi için kırmızıyı çiçeklenme dönemi için. organik ve güzel ben kullanıyorum bundan.
param var ilave katkı besin verecem dersen

http://www.toprakvesu.com/products/GO-Diamond-Black.html
bunu hem yetiştirmede hem çiçeklenmede azar azar ver.

Bunuda çiçeklenmede gübre ile beraber ver.

http://www.toprakvesu.com/products/GO-BioBud-%252d-%C3%87i%C3%A7ek-Meyve-Artt%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1.html

Ama sadece ilk ikisiylede gidebilirsin.

kolay gelsin.

Adsız dedi ki...

ınsanları sömüren at hırsızları bunlar dostum.giderler elalemın tarlasına basıp olmamış kızları çalan tipler.bu alemın taa g...s.. yim ki yıllar gectıkce alkol fıyatları yukseldıkce bunlar gramajı düşürüp insanları ne hale sokuyorlar.halbukı yetiştirmek kadar güzel bişi var mı.torbacılara ödenen paraların haddi hesabı yoktur.10 lira taksitle indorunu kurarsın en basıtınden bakarsın dalgana.kültürümüz bozuk.salla jc akıl versende onu yapacak döt yok onda :D iş olsun dıye soruyor saygılar BAMBİ

capris dedi ki...

sa.kardeş antalyadan selam olsun.o kadar okudumki kafam karıştı.radium 1000w sodyum ampul 90tl. duy 9tl.philips balast sodyum 1000w.286tl.ateşleyici 20tl.malzemelri 1 hafta önce aldım.finansal sıkıntı oldugu için mh alamadım mh nin balastı ayrı imiş.6 tane tohum temin ettim dedıgınız gıbı pecetede çatlatım bardaga koydum çıktıdaha çok küçukler.15 metrekarelık odayı hazırladım.duvarlar folyo havalandırma çok iyi degil ama ilk basta ıdare eder.montajı flan hepsını yaptım.kafamın almadıgı tek sey ben bunları ne zaman saksılayacagım.hps yıde ne zaman yakmaya baslayacagım ne kadar aralıklarla yakacagım gecelerı kapatayımmı lütfen kanka kısaca açıklarsan özetlersen çok sevinirim.kolay gelsin.

JointCan dedi ki...

Aspirin olarak yazayım daha kolay olur :) ilk hafta o haywani ışığı çakma bebelere topraktan çıktıktan sonra. bardakta köklensinler cfl lamba altında bir hafta güzelce. bir iki çift yaprak açsınlar. sonra saksıya alabilirsin. 5 parmak yüksekliğe gelip 4-6 tane yaprağı oldumu da ver ışığı...
3 hafta 24 saat
sonraki 3 hafta 18/6
sonra çiçeklenme bitene kadar (tohumun cinsine göre 8-10 hafta) 12/12

rasti bodrum dedi ki...

kardeş maıl adraesın varmı resım atacam sana bı bakarmısın sana zahmet

Capris dedi ki...

sa.kanka çabuk döndügün için çok tşk ederim.adamsın valla.kanka şimdilik son bir soru soracam kusura bakma:)ANTALYA sıcak memeleket şu anda hazırladıgım odanın sıcaklıgı gunduz 19 gece 12 derece flan.nem 73.bunlar ortalama degerler.1000 w sodyumu yakınca içerisi ne olur bilemiyom ilk defa yapıyorum çünkü.muhtemelen sıcak olacak 1000w sodyum kullanacam.Işıgın MESAFESİ ne kadar olsun? ortamı sogutmak için KILİMA takmama gerek varmı sence.Bugün 5 tane tohum geldi bir yerden dediler hollanda tohumu.burda zeytinköyden aldıgımız cigaraların tohumu büyükügünde renkleride beyaza yakın.Tohumların üzerinde herhangi şekil,desen yok.sade krem renginde.burdaki görülen tohumlara hiç benzemiyor ne olabilir.çatlatsam verim alabilirmiyim??

capris dedi ki...

kanka 125 w cfl grover bulamadım en büyük toptancılara baktım yok böyle bir lambayı tanıyan yok.nasıl birşey önerirsin? 1000w mh yaksam olurmu ??çiçekler 2 yaprak oldu..

JointCan dedi ki...

resimi www.hizliresim.com a yükleyip buraya linkini atarsın. kimseye mail vermiyorum. kolay gelsin.

JointCan dedi ki...

1000watt hps yi çaktığında orda en kral dolabı cehenneme cevirir. cooltube sistemi kurmak zorundasın. ucuna çok iyi ductfan koymak zorundasın. bu bile eğer dolap çok ufaksa yeterli olmayabilir. ayrıca antalyada yazın indoor yapamazsın klimasız. ortam sıcaklığı ışık açıkken 26 ışık kapalıyken 21 olacak. nemde 60-50 arasında olacak.

O kadar haywani ışığın var , cinsi cibilliyeti belli olmayan tohum mu ekilirmiş. ayrıca tohumun tarif ettiğin renklerdeyse tam olgunlaşmamış demektir. olgunlaşmış tohumlar kahverengi tonlarında ve üzerinde damarlar görünecek şekildedir. ışık mesafesi 50 cm olacak uzaklığı max. benim tavsiyem önce lambayu çiçeksiz bir çalıştır ortam sıcaklığına nemine bak. fuzuli zaman ve para kaybetme.

JointCan dedi ki...

elindeki ışık 1000w mh mi? bir iki gün normal lambanın altında tut. 125w olmasına gerek yok. maksat kök geliştirsin. sonra koyabilirsin ışığın altına.

capris dedi ki...

kanka benimki dolap degil 15 mt karelık oda.125w cfl bulamdım.normal ışık koy 2 gün diyorsun eyvallah.6 çiçegim var.bardaktalar.2 yaprak oldular.az yukarıda yazmıştım 1000w hps yi aldıgım fiyatı tabi kdv yi yazmayı unutmuşum.125w lık cfl bulamayınca 1000w mh aldım hps ye göre çok ucuz.bu durumda mh yi ne zaman yakmaya başlarım kaça kaç çalıştırıyım?mh de sıcaklık idaali kaç olsun?hps ye ne zaman geçiyim.hps sıcaklık kaç olsun?6 çiçek var 3 zaiyat versek 3 tane kalır.hasadın miktarı benim için önemli degil kafası önemli.sistem 1000w üzerinden mh ve hps.2 dumanda çakılıp kalırmıyım =))kanka kusura bakma kafanı agrıtıyorum.yardımın için sonsuz teşekür ederim.az büyüsünler resimleri paylaşacagım sizinle.a.e.o.

capris dedi ki...

sa kanka son mesajlar hep benden geliyor :)6 çiçek var bardakta boyları 3cm yi geçti.yapraklarıda 2 yaprak ama çok küçükler.yanlız üflesem kırılacak gibi.bu yüzdende vantilatörü açmıyom kırılacak gibi çok zayıf ince gözüküyorlar.1000 w hem mh hem hps kurdum.başlangıcı nasıl yapayım mh yi kaça kaç yakıyım hps ye ne zaman geceyım?ışık sisteminde sıkıntı yok tek sıkıntı kullanma zamanlarını bilmiyorum.kanka bologu 100 lerce okudum bulamadım acıklamaları kızma bana ne olur iki satır bişeyler yazıver beni yarı yolda bırakma.sonsuz teşekür ederim.

louqué dedi ki...

Merhaba dostum öncelikle yaptığın işi kutlarım, en azından bilgini ve tecrübeni paylaşıyorsun. Bende kendi çapımda bir şeyler yapıyorum. Kendi sigaramızdan ayırdığımız tohumları ektim ve 3 tane güzel kızım var :) 400W sodyum ampul kullanıyorum. Kızlara 40-50cm mesafede ışık, ısı 24-27 derece arası genelde, yarasa gübresi ve ek toz gübre kullanıyorum. Bir tanesi çiçeklenme dönemine girdi, diğer 2sinde henüz gelişim devam ediyor. Çiçeklenme dönemine giren 35Ltlik saksıda şu anda, yüklediğim resimlere bir göz atıp fikirlerini paylaşırsan çok sevinirim. Teşekkürler.
http://d1302.hizliresim.com/16/m/k994x.jpg
http://b1302.hizliresim.com/16/n/k99nd.jpg
http://b1302.hizliresim.com/16/n/k99qd.jpg
http://b1302.hizliresim.com/16/n/k99s3.jpg
http://c1302.hizliresim.com/16/n/k99tf.jpg
http://c1302.hizliresim.com/16/n/k99v6.jpg
http://c1302.hizliresim.com/16/n/k99wt.jpg

capris dedi ki...

kanka ölecekler:)) pazar gününe kadar bekleyecem galiba eyvahhh =)))hadi kanka ne olursun bişeyler yaz valla ölecekler

Adsız dedi ki...

JC, auto tohumlar ile ilgili; auto tohumlar da cinsiyet olarak regular gördüm, normalde autolar fem. oluyor biliyorum ancak regular ile fem. 'in autosundan tohum alırsak kendi auto tohum bankamızı yaratabilirmiyiz ?

JointCan dedi ki...

Işık çok uzaktır onlarda ışığa erişmeye çalışıordur. Yeni filizlenmişlere bin watt çok kaçar, cfl ile bir kaç gün iki çift yaprak açana kadar beklesen iyi olurdu. Dibine dayarsın cfl yi bişi olmaz. 2 çift yaprak açtımı daya MH yi. 50 cm uzaktan en fazla. Benim yaptığım yöntem şu

ilk 3 hafta :24 saat MH
Sonraki 3 hafta: 18 saat ışık 6 Saat karanlık MH devam
6. haftanın bittiği 7. Haftanın başladığı gün HPS 12/12 ver

JointCan dedi ki...

Gübrede çok yükleme yapıorsun. Uçlarda yanma artmasın. miktarı azalt. toz gübre cannabis için olan mı. Değilse çiçeklenmeye girenler için toprakvesu.com dan biobloom al ver...

JointCan dedi ki...

Ya böyle acil durumlarda chat açtık o kadar admin var orda ordan bir yardım alaydın :( (umarım almışsındır) yaklaşık bir aydır PC im yoktu. yeni geldi... umarım hayattadırlar.

louqué dedi ki...

Dostum ilgin için tşk. Toz gübrede bir hata yapmışım nasıl oldu bilmiyorum ama organik diye aldım fakat alakasız çıktı hemen bıraktım zaten o gübreyi, sadece 1 ya da 2 kere kullanmıştım. Şu anda hergün ya da gün aşırı su veriyorum. Sırayla bir gün biobloom, bir gün diamond black, bir gün organik yarasa gübresi, bir günde biobud karıştırarak suluyorum. Her sulama suyuna ayrı bir besin ekliyorum. yeni yapraklarda damarlar yeşil yanlarında sararma var sanırım demir ya da çinko eksikliği olsa gerek. Sulama suyum çok kireçliydi şu anda damacana suyu ile suluyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Tşk.

louqué dedi ki...

Dostum bu arada bende 3 kök de çiçeklenmeye girmesine rağmen bazen hafif bir koku oluyor onun haricinde odada koku çok olmuyor. Acaba bir şeyi yanlış mı yapıyorum? Ya da bir sorun mu var?

Adsız dedi ki...

O değilde ben bu tohumu filizlensin diye pamukta büyütmeye çalışıyorum. Filiz verince alıp toprağa ekicem. bunda bi sakınca var mı? filiz vermesi kaç gün ya da kaç hafta alır ?

rasti bodrum dedi ki...

slm kardeş benım çiçeklerre 20 20 20 güre aldım verdım suyla karıstırdım sabah kalktığımda yaprakların ucunda kızıl renkler oluşmaya başladı acaba cokmu verdım gübreyı çaresı varmı ve de birdahıkı gübre verırken azmı vereyımm teşekkurler

JointCan dedi ki...

Birdahaki sulamaya gübre verme ya da önceki verdiğin miktardan az ver gözlemle, yeni açılan yaprakların ucunda yanma var mı yoksa devam...

JointCan dedi ki...

Öncelikle düzgün gübreleyerek başlayabilirsin. Sulama (aşağı yukarı her 3 günde bir) ve gübre aynı zamanda verilir. Gelişme döneminde ise grow, çiçeklenme döneminde ise bloom verirsin.

Grow aşamasında biobud, diamong black verilmez.
Çiçeklenme aşamasında: bio bloom-diamond black, bio bloom beraber karıştırarak çiçeğe verirsin.

esra akgül dedi ki...

iyi günler. ben bi tane diesel tohumu aldım açık havada da yetiştirilebileceğini öğrendiğimden yinede bundan emin değilim ayrıca hangi, ay ekmem gerekir havaların iyice ısınmasını beklemelimiyim ?

JointCan dedi ki...

Nisan sonu gibi dışarıya alabilirsin. ama şimdiden filizlendirip iki çift dal açması da fena olmaz. Dışarıya koyduğunda dirençli olur. Tabi bu hangi şehirde olduğna da bakar (bana yazma şehrini) yani güney illerindeysen ya da ege nisan 20 den sonra dışarı alabilirsin. eylül ekim sonu gibi de hasadını alırsın. kolay gelsin

esra akgül dedi ki...

peki gübre kullnmam şartmı şartsa nerden bulabilirim ?

Adsız dedi ki...

Ustat bu sayfadan oncelikle cok bilgi edindim tskr ediyorum . Soruma gelecek olurasak kizlara ilk 3 hafta 24 saat daha sonraki 3 hafta 18/6 ve geriye kalan butun zaman icersinse hsata kadar 12/12 mi isik veme suresini anlamismiyim :)

capris dedi ki...

aynen anlamışın.afferim sana blogu iyi okumuşun:)

Mehmet Aslan dedi ki...

merhabalar öncelikle böyle bir blogta bunu konuşmak on numara:) benimde 1 tane kızım var ama ben birinden saksıda temin ettim.kaç zamandır ne kadarlık oldugunu bilemiyorum.kafası biraz cıktı yapraklandı tepesi yani tamda anlamam bu işlerden anlamıyorum:)heves olsun dedim işte.fakat 2 yaprak alltaki sarardı hafiften bir gübre falan kullanmıorum biraz doğal gübre war elimde.hergün düzenli aynı miktarda su verdim topragıma.acaba ne yapmamı tavsiye edersiniz.bir imageshack fotograf wermeyide düşünüyorumda o zaman sadece sizmi göruosunuz değilmi.şu aşamada ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

Adsız dedi ki...

slm ben im 4 tane dalım var saksılarda şimdi 3. haftaındanyım fakat yerlerini kere değiştirmek zorunda kaaldım bunda bi sıkıntı olurmu ve ne zman sömek vermey başlayacak sulmayı ne kadar zamnda bi yapmam gerekiyor yazarssanız memnun olurum ha bide alt yapraklarda sarama olmaya başşladı neden acaba

Kerem şengöz dedi ki...

merhaba benim 6 tane güzel çiceğim var yaptığım yerde güzel bi ilaçlama yapmıştım böcekler için ama bi tanesinde yaprakları yenmiş acaba bu yaprakları yiyen nedir ben güzelce baktım böcek göremedim gözle göremiyeceğimiz bi böcek türü varmıdır bunların ve nasıl kurtulurum acaba

JointCan dedi ki...

spider mites olabilir (dışarı ekimlerde çok görülür ya da eve kedi köpek geliyorsa dışardan veya toprağın bahçe toprağıysa veya ucuz bir topraksa) ... görmeden bir şey diyemem tabi. ama spider mite ise büyüteçle bakman lazım yaprakların arkasına. Kullanabileceğin ilaç NEEM YAĞI... baş etmek çok zordur onlarla.

JointCan dedi ki...

alt yapraklar sararması sorun deyil. yer değştirmende sorun olmaz. diğer soruların için blogu okumanı öneririm.

erhan ayadelen dedi ki...

merabalar arkadaşlar küçük bir sorum olucak 1 saksıya 2 tohum koysak sizce hüzranamı uğrarız yani problem yaşarmıyız ? yoksa daha çok mahsul alabilirmiyiz? şimdiden teşekkür ederim. canabiş mutlaka cevabını bekliyorum saygılar.

JointCan dedi ki...

1 tohum 1 saksıya. aynı saksıda 2 çiçek olmaz.

erhan ayadelen dedi ki...

ustam benim elimde 1 adet mh 400w 1 adet sodyum 1000w havayı dışarıya atabiliyorum vantlatörüm var odayı folyo ile kapladım ve saksılarım 3lt cinsini hiç bilmiyorum arkadaşımdan almışdım bu ilk hasatımdı ve birçok problem yaşadım ve deneyimsizlik... bunların hepsini siten sayesinde yapdım yani senin sağyende ayrıca teşekkür ederim. hasat olarak 200g aldım ne yazıkki :( ve çiçeklenme dönemi 1 ay sürdürdüm sonra hasat etmek zorunda kaldım çünki annem ve birkaç misafirim bana gelmişdi yatılı olarak ve hasat etmek zorunda kaldım ama 1 aylık çiçeklenme olmasına rağmen süper kafası var :)))) şuan yeni hasat etmek istiyorum elimdekiler bunlar ve sence ne düşünüyosun sence kaç çiçek yapabilirim bu 1000w sodyumla ? çünki 3 ay kadar sürdüğü için bu işlem 1 yıl boyunca içebileceğim bir hasat almak istiyorum ve bir hocaya ihtiyacım var hocam olurmusun sana nasıl ulaşa bilirim? fazla gevezelik ettim sanırım şimdiden teşekkür ederim saygılarımla herkeze...

erhan ayadelen dedi ki...

oww sanırım onca yazdığım silindi :( öncelikle teşekkür ederim sayenizde torbacılardan ve tohum ayıklamakdan kurtuldum çok teşekkür ederim :) hocam ilk haşatımı sayende yapdım ama sorunum erken hasat etmek durumunda kaldım 1 ay çiçeklendi ve maalesef kesdim 200g hasat alabildim yatılı misafirlerim gelmişdi :( elimde olanlar 400w mh 1000w sodyum havayı dışarı çıkartabiliyorum içeri temiz hava alamıyorum ve 1 yannış yapdım saksılarım 3lt idi 18 adet dişiyi büyüttüm azda olsa bitkinin dilinden anlamaya başladım iyi kötü diyelim :) izninle birkaç sorum olucak eyer erken hasat etmeseydim sence nekadar çiçek alırdım hani tahminen birde yeni çiçekler ekmeye hazırlanıyorum en fazla kaç çiçek dikebilirim ? çünki yılda bir yapmak istiyorum elektrik fturası baya kabarık geliyor :))) yardım edersen sevinirim ustam ve ayrıca sana ulaşa bilirmiyim yada nasıl ulaşa bilirim ? teşekkür ederim saygılarımla iyi günler :)

JointCan dedi ki...

şimdi erhan (inşalla çakma isimdir)... birincisi o lamba ile 18 bitki yetiştirmeye kalkman saçmalığın en önde gideni olmuş Tek lamba isterse 10bin watt olsun ışığın konlara ayrıldığında besleyeceği çiçek bellidir. Şimdi söyleyeceklerimi dinlersen ve yetiştirmede kitaba göre gidersen, 4 çiçekten senin 20 çiçeğinden alacağın hem hasadı, hem kaliteyi, misli misli alacağını garanti ederim.

4 çiçek SCROG... 1 metre x 1 metre bir elek...
1000watt lamba..
50 lt lik 4 saksı, leğen, kova artık ne kadar büyük bulabilirsen...
güzel gübre: BioThrive Grow/ bloom ve bir tane de booster (çiçeklenme dönemine)
güzel bir torf (perlit yoksa içinde %20 perlit karıştır)
güzel bir fanla odadaki havayı tahliye et, içeriye pc fanları ile (iki tane en az) odadaki havadan da olsa yeni hava sağla...

Tohumların da kaliteyse (yani adam gibi cins cigara tohumu alırsan)... 4 çiçeğin scrog hasadını padişah olsan bitiremezsin...

erhan ayadelen dedi ki...

bilgilerin için çok teşekkür ederim. peki birşry daha sormak istiyorum müsaadenle. biryerde gördüm adamın saksıları 4L 5L civarıydı jointcan ve adam hasat etme sine nerden baksan 1 hafta kadar bir süresi vardı ilgimi çeken 5lt lik saksılara dikmişdi ama haşatına bakınca bu hasat burdan nasıl çıkmış dersin ve nerden baksan 200 çiçeğinin olduğunu söyleye bilirim. işin kötü tarafı bende 5lt lik saksılara ekmeye hazırlandım ona göre çimlendirdim tohumlarımı ve 1000w hps ile 4 adet tasarruflu ampullerle yola çıkmaya hazırlandım tabi önceki haşatıma bakdım ve hiç olmazsa sağlam hasat alayım durmadan 1000w lamba yakmayayım dedim sence bu sistemde gidersem nekadar hasat alırım ? 100 adet 5lt ve 7lt lik saksılar 1000whpz ve tassaruflu ampuller 80w yani 400w luk ışık saçıyor sence bu şekilde diyer ewimin salonunda yapsam nekadar hasat alırım ?

erhan ayadelen dedi ki...

cevap vermemekde bir cevapdır yinede teşekkür ederim. senin sisteminden gidicem ! hemde normal yetiştirme ve adım adım paylaşıcam iznin olursa saygılarımla

JointCan dedi ki...

Tarlacımısın ahcım 100 kök müz kök tabiki de yardımcı olmam... o lambalarla 4 tane yetiştirirsin diyorum sen 100 taneden bahsediyorsun.

erhan ayadelen dedi ki...

ama hasatım çok az çıkıyor yani birkere yapim diyorum adam gibi bol hasat alim bir dünya elektrik faturası ödedim hiç olmazsa senede bir yapayım diyorum gözüm korkdu başka bişey değil :( yani 200 g hasat bana yetmez şimdiden yarısını içdim. son bir sorum olucak 80w tasarruflu ampüller ile ek yapsam yinede olmazmı ? hiç olmazsa bir el at olur olmaz hasat az alırsın ?
şimdiden teşekkür ederim kardeşim saygılarımla ...

JointCan dedi ki...

bak adam gibi hasat almak, aldığın hasadın adam gibi cannabis olmasını istiyorsan şu ÇİMEN biçme/içme zihniyetinden kurtulacan. O ortamdaki çiçeklerden sadece 4-6 tanesini lambanın altında bırak. saksılar en az 20-25lt + olsun... yani yukarısı olur aşası olmaz, iyi bir verim için. Bu adam gibi saksılar, adam gibi ısı/nem ve doğru gübrelerle... çiçek başına ölüsü 100 gram (kuru-dalsız, sapsız yapraksız tamamiyle temiz traşlı) hasat alırsın. 6 çiçek = 600 gram halis ürün eder ki... satıcı için bi bok getirmez ama içen için bir sene hayli hayli yeter...

erhan ayadelen dedi ki...

jointcan bilgilerin için teşekkür ederim senin sisteminden gidicem dediğin hasat bana bir sene hayli hayliye gider gelişmelerden haberdar edicem bir sorun yaşarsam yine sana koşucam :) teşekkür ederim :)

acemi dedi ki...

üstat bu tohumlar illaki horlandamı olcak

JointCan dedi ki...

Horlamasaydın Horlandayı iyiydi... :) ispanya'dan ingiltereden portekizden kanada dan her yerden alınır.

dvdfvs dedi ki...

merhaba kardes siten bir harika cok yararlı bilgiler veriyorsun admin öncelikle bneim sorum su ben içmek ve evde yetiştirmek için hollandadan 3 tohum aldım ama lamba konusunda pek bilgim yok şimdi bu bendeki tohumların evde 2 ayda yetişmesi lazım 2 saksı için kaç watt lık lamba kullanmam gerekiyor.

JointCan dedi ki...

soru cevap kısmını oku

. dedi ki...

selam admin ben 4 tane 600w hps aldım bunların için kaç tane balast gerekir.

JointCan dedi ki...

4

Adsız dedi ki...

Ne tür balast alacağına bağlı. Para var diyorsan tek balast ile de işi çözebilirsin.

Metin Aydın dedi ki...

Merhaba 2 sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.
Grow ve Bloom kullanıyorum saksının dibine döküyorum. fıs fıs şeklinde püskürterek yapraklara verilirmi gübreli su ? ve 24 saat boyunca ışık veriyorum bu doğrumudur karanlıkta kalması lazımsa ne kadar süre ile bırakılmalı. teşekkürler.

Adsız dedi ki...

S.â yaklaşık iki hafta önce küçük fidelere filizlenmiş yavru ektim kardeş ama hala 2 tüylü 2 tüysüz küçük küçük yaprak halindeler sence anormalmi içlerinde çıkamyıp tohum gibi duran da var Yeni çıkmaya baslamis dam da büyümeye çalışıyorum güneş ile havalarıın cok sıcak olmadıgı içinmi ne zaman damdan alıp tarlaya götürmeliyim yardımcı olursan sevnrm

JointCan dedi ki...

onlardan bir halt olmaz. hava soğuk güneş yoktur. nisan sonu gibi ancak dışarıya ekilir

JointCan dedi ki...

bloda bütün sorularının yanıtı var. kendi isminle sorduysan soruyu bildirirsin silerim mesajını

Adsız dedi ki...

selamaleyküm kardeş. ilk defa yapcam bu işi evim müsait odayı folyo ile kapladım 150 cm yükseliğide naylon çektim sera etkisi yapsın diye. başlangıçta bana hangi malzemeler lazım? 15 tane ot yetiştirmek için kaç watt gerekir, lambanın rengi ne olmalı, mh mi hps mi kullanayım, ortam için karbondioksit üretmek gerekirmi, gübreyi ne zaman ve ne kullanmalıyım? gübre olarak güvercin dışkısı kullanabilirmiyim? şimdiden teşekkürler.

JointCan dedi ki...

Blogu oku!

Yaratık Amca dedi ki...

Jointcan.. Ben sana Heisenberg demek istiyorum (breaking bad). Bende jesse ;) Üstadım, bir tane bitkim var. Adı mehtap. Bokludere(ama ciddi anlamda güzel) cigarasından ayırdığım ve kendi göz kararımla feminize kabul ettiğim tohumlardan 3 ünü işyerimde pamukta patlatmıştım. Aralık ayında :) Sonra bir tanesi büyüdü, önce plastik bardak, pet şişe ye bahçeden normal toprak alarak ektim. Aralık'tan Ocak ayına kadar masamın altında büyüdü yavrucak. Bi pc fanı bir de masa lambası ile.. Sonra senin blogu a'dan z'ye okudum. Scrog'muş, Topping'miş, gübre çeşitlerini vs. vs. tüm terimleri senden öğrendim. Sağol!

Sonra gördüm ki, yanlış bir yol izliyorum. Evimin kömürlüğünde bir yer yaptım. 400 w hps, zamanlayıcı, torf, npk gübre ve fan alarak sistemi kurdum. Ocak 31 den bu zamana kadar bu ayarda büyüyor. canlandı, baya canlandı :)
Bugün budama yaptım ama emin olamadım doğru mu yaptım diye. gövde dalı baya kalın. yaprakların neredeyse tümünü kestim. gövdeden gelen temel dallara dokunmadım.temel dallar üzerinde, ama biraz çıplak kaldı gibi..
Sorum şudur. yaklaşık 5-6 haftadır(soğuk günleri atlatmak için) 18/6 19/5 gibi ışık veriyorum. Yer zaten rutubetli olduğu için nemini karşılıyor diye düşünüyorum. Şu an gövde üzerinde alt alta tüyler çıkmaya başladı. Bu dal diplerindeki ikili püsküller.
Çiçeklenme için 12/12 ye almam şart mı ? Malum Martın sonlarındayız ve yeterli ısı yok..

JointCan dedi ki...

birincisi o çiçtekten cacık olmaz sevgili Jesi :)
ikincisi tek çiçeğe 400w çakıyorsun ama kaç saat ışık vereceğini dahi blogdan okumamışsın
üçüncüsü hastanın hastalığından bahsederken mektupla şifa vermemi istiyorsun resim bile atmıyorsun
dördüncüsü olmazsa olmaz listemzin içinde yer alan nem ve ısı ölçersiz bu işi yapamazsın.
Nemi kafana göre uygundur değildir diyemezsin. Nem 50-60 larda olacak
beşincisi budamayıda kafana göre yapmışsın. İşte blogu okurken bir taraftan da çavuş tokatlamayacan amca efendi :)
12/12 ye geçmeden çiçeklenme başlamaz.

Adsız dedi ki...

Mrb abi seni uzun zamandir takib ediyorum .fakat bi konuda yardimina ihtiyacim var. su mh ballast hps ampul icinde gecerli diimi aklima takildida ..ayrica ampul wt ne kadarsa ballast öyle olcak galiba. Cvbini acil bkliyorum teskkur ederim.

JointCan dedi ki...

evet, ve evet!

Adsız dedi ki...

Mrb kardesim ... tohum alicamda outdoor yapicam yalniz bana karasal nemi az yazlari kurak sicak ve birazda soguya dayanikli.yani bu bozkir iklimine önerecegin türler hangileridir .saygilarimla tsekkurler. Hangisini dersen alicam.

JointCan dedi ki...

indica türler seç
afgan kush
Og kush

Adsız dedi ki...

Hmm .peki karfesim cok saol . Peki melezde olabilirmi indica baskin ?? Yoksa saf indica mi .
Ayrica gerilla ynteminde indoor gbi gubre falan fistan yapcakmiyiz onerin nedir teskkurler ...

JointCan dedi ki...

hybrid de olur. gerillada yapsan gübre bakım budama yapman senin avantajına yoksa sap gibi bişi olur..

Adsız dedi ki...

Selam. Cevabın için teşekkürler. Bir sorum daha olacak.
Benm kızlar nerdeyse 2 aylık olmalarına rağmen yaklaşık 15 cm uzunluğa sahip. Resminide gönderiyorum. (Elimi ölçü olarak koydum :) )Tamam anlattıklarının hepsini yapmadım ama su, gübre ve toprak konusunda çok özen gösterdim. Zaten 2metre boyda beklemiyorum ama sanki aşırı kısalar. Acaba daha fazla büyürmü sence? Enazından 70 cm olsa yeter.
https://imageshack.com/i/ndacw9j

JointCan dedi ki...

ışığın yetersizdir. balkonda salonda felan yetiştiriyorsan eylül sonuna kadar bekleyecen... ve evet büyür daha.

mete dedi ki...

ii günler kolay gelsin benim bikaç sorum olucak bitkimi fazladan 18/6 da tutup ice büyüttüm ve aynı zamandada lst metoduyla beraber büyüttüm şuan çiçeklenme evresinin 3. haftasında ama hala olması gerektiği gibi bi sömeklenme olmadı henüz bunun nedeni ne olabilir?gübreyi yeterince alamamaya başlamıştır diye dün akşam flushladım ve suyunu damlattıktan sora tekrar ışığa koydum.ciddi bi büyüme olduğu için çiçeklenmesi evresinin geçikmiş olma ihtimali varmı? sıcaklık 20 derecedn aşa düşmüyo ışık açıkkende 24 derece ve nem 74 civarında

JointCan dedi ki...

Resim yawrucum resim... görmeden ne söyleyebilirim. Ama çiçeklenme zaten 3. haftadan sonra belirginleşmeye başlar. Birde 12/12 de karanlıktayken içeriye ışık sızmamasına özen göster. yoksa çiçekler geç uykuya dalar yada ışığın kaynağına göre hiç dalmaz.

Adsız dedi ki...

http://i.hizliresim.com/XW3ya6.jpg

Bu gubreden versem olurmu yavrulara?

JointCan dedi ki...

Lem yürü git... düzgün oku blogu

Adsız dedi ki...

dostum bitkinin boyuna göre sömekler küçük gibi ve seninkiler gibi kristallenmeler başlamadı çiçeklenme 3. hafta içinde foto atıyorum bi baksana durum nasıl?
http://i.hizliresim.com/mladEY.jpg
http://i.hizliresim.com/nPakr5.jpg

JointCan dedi ki...

çünkü dışarda ve bakımsız bırakmışsın daha sömeklenecek merak etme ama cüsselenmez pek bu bakımsızlıkla

Adsız dedi ki...

dostum bide en alttaki dallarda sömeklerden çıkan beyaz uzantılarda kararmalar olmaya başladı sebebi ne olabilir ?

http://i.hizliresim.com/0VanpZ.jpg

JointCan dedi ki...

erken ekmişsindir. çiçeklenmeye girmiş erkenden.

Adsız dedi ki...

evet erken ektim doğru. peki bi zararı olurmu bu kararmaların?

JointCan dedi ki...

e bitkiyi yanlış mevsimde olduğunu düşündürdün, tekrar geri dönecek, gelişecek, tekrar çiçeklenecek... etkilemez mi sence

Adsız dedi ki...

Doğru diyon neyse oldugu kadar artık napalım torbacılara aman dedittirmeyecek kadar olsun yeter.

Mahir özkan dedi ki...

Herkese merhaba, benim sorum kızlar şuan tam 2 aylıklar, resimlerini ekliyorum, gidişatım ve eksiklerim hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. çiçeklenmeye girmedi henüz, acaba ne zaman girer ? Cinsi nedir bilmiyorum, içtiğimiz skunkın içinden cıkan tek tohumdu bu :) 5 7 9 11 olmak üzere yaprakları var koku güzel. Yorumlarınızı bekliyorum, resimler güncel değil, şuan 120 cm boyunda. yeni fotoları cekip eklerim, iyi sohbetler herkese..

JointCan dedi ki...

işte kafan güzelken mesaj atmayacan :)
resim nerde
nerde yetiştiriyorsun (içerdemi dışardamı)
içerdeyse ışık ne
dışardaysa çiçeklenmesi doğanın bileceği iş ekim sonuna kadar süren var.
resim nerde?
kendi isminlemi mesaj attın...
resim güncel deyilse niye bak diyorsun ayrıca resim nerde? :)

ilker şentürk dedi ki...

S.a Kardes Ben osmaniyede yaşıyorumbende bi kız var geçende bi arkadaşım bnaa cigara getirdi ve arakdaş ortamnda içtik kova şekli maşallah 1 kapak alan 2 yi alamadı ve ben bunu ekerim dedim evdeki annemin ev çiçek saksına bi kaçtane attım baktım 1 tane çıkmış onu hemen aldm ayrı bi yoğurt kabı gibi bişey buldum ona diktim bi arkadaşım bana kanla beslememi söylüyo vede kendisindede var maşllahı var görsen aşık olursun tarzında kafa kısmında bi sömek olmuş 2 avuç hatta bizzat bi adam o kafa sömegine 700 tl verdi daha kesmedi arkadaş kestigi zaman banada verecek bakcam eger kafası güzelse bende kan la besleyecem bana bi büyük kola şisesine 2 tl kan koy yarım litrede şarap içinede 15 20 tane küp şeker at ve onu azar azar ver aksam serinliginde dedi bende daha denemedim ve budamayıda ona bıraktım küçükken bi kaza yaptım güvercin gübres fazla verdigim için besin patlaması yanma başladı ertesi gün gübreleri attım az bişey bıraktım devamlı suladım ondna sonra bkatım düzeldi ama boyu kısa kaldı bu gübredenmidir yok saksıdanmı çözemedm bide sömek lenme zamanı ne kadar kalmış ektigim tarihi unuttum :D Ama Mayıs Ayında Etigimi biliyom sonundamı başındamı bilmiom :D Ama Maşallahı var Kızımın Yprakları Bem beyazlaşmaya Başladı Kendime Bile Okadar Bakmıyom Gece Vakti Suyunu Veririp Hep Saat ayarlıdır Topragı Tarladan Aldım Gübreli Kulllanmadım Hormonsuz İstiyom Ben Sadece Güvercin Gübresi Verdim Hata Yaptm Başka Vermedim Zaten Foto Larına Bakın Bu Sadece Tecrübe İçin Bidahaki Sene 5 Tane Birden Yetiştirmek İstiyorum En Yakın Zamanda Cevap Verirseniz Sevinirim Kardeş .......... BARIŞ :D

https://imageshack.com/i/f0f41e34j
https://imageshack.com/i/ez5d9ecaj
https://imageshack.com/i/hj777e20j Maşllaah Demeyi Unutma Nazar Deydirme Kızıma :D Alt Kısımlardada 4 5 Dal daha Vardı Onları Kesti Arkadaş

JointCan dedi ki...

Osmaniyede üstelik kendi adın soyadınla mı yazdın?
a) osmaniye güneşinde bunun iki adam boyu kadar olması lazımdı şimdiye. buna mı maşallah diyeyim.
b) kandır şaraptır çiştir sktir soktur bunlarla yetiştirme olmaz. ha faydası yoktur demiyorum belki vardır. varmıdır yokmudur diye deneyen yok sizden başka...
c) kendi ismin felansa söyle silelim bu mesajı.

ilker şentürk dedi ki...

Sıkıntı yok Sen bilirsin gelselerde bişey yapamazlar boyu yavaş yavş uzuyo çiçeklerin arasından sömekelr cıkmaya başladı herhalde ağustos sonu sökmeyi düşünüyorum saksıyıda değistirecem bakcam büyüyecekmi diye o dediğim arkaşın kızıda kestik dün başı maşallah 450 500 g dayanıyo içen bayılıyo extzyle fena gidiyo içen çatır çutur patluyo :D biraz kaiye yapalım dedim neyse şekerli su veriyorum saat 11 de su vaktidir saatli veriyorum 1 lt su veriyorum her aksam bi abimin tavsiyesi uyup yohum yetişme zamanı geldimi fazla sulama diyor yoksa çok tohum çıkar dedi kendiside yetiştiriyo benm bu konularda yetiştiren ortamım var onlardanda yardım alaraktan bu konularla ilgileniyorum he bide boy olayına net bi cevap alamadım ??

JointCan dedi ki...

olum ne kadar saçmalık varsa bitkiye dökmüşsün sonra boy atmadı diyorsun. bi bok olmaz bu çiçekten. ha olduğunu sanırsın o ayrı. esasında çimenden başka bir halt değil bu yeğenim.

ilker şentürk dedi ki...

Üstat Daha Bişey Dökmedim Sadece 1 kere şekerli su verdim ondan başkada vermedim su olarakda bakkaldan 10 lt su aldım içme onu veriyorum gün boyu göneş görüyo şuan yavaş yavaş sömekler cıkmaya başladı arada annemin çeçik mineral suyu var ondan veriyorum başkada bişey vermiyorum o kadar saçmalıgı yapan arkadasım ama saçmalamış ama cigarsıda saçmalattırıyo adama bin bi sik anlamadım bu işten ama bu denememde bişey dökemyecem kızın sadece hava su güneş başka bişey yok 3 'ü bu sadece dediğim gibi deneme sömekelr cıktıgı için bende balknda yatıyorum yanımda aldugu için sabah mis gibi onun kokusuyla uyanıyorum bu iyimidir kokusu geliyo baya baya ??

Caney özbayrak dedi ki...

abi sana bi kaç sorum olacaktıda sana ulaşabileceim özel bi yer var mı gerçktn bu işi biliyosun belli. yardım edersen çok ama çok sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum allaha emanet ol mesajını bekliyorum

JointCan dedi ki...

özel bir yer dediğin? umarım önce kendi adın soyadınla sormamışsındır bu soruyu. Sorduysan cevap yazarsın kaldırırım. Özel dediğin, bir kafede felan gibi mi buluşma soruyorsun yoksa email felan mı. her halükarda bana ulaşabileceğin yer ya burasıdır. mesajında özel bilgiler yer alsa bile yayınlamam. ikincisi sağ tarafta chatroll kutusu var. oraya girip kendine anonim bir nick seçip dilediğini sorabilirsin. ordaki mod arkadaşlar mutlaka yardımcı oolur. ki aşağı yukarı haftada 4 gün ben ordayım.

Yorum Gönder

 
;