6 Mayıs 2012 Pazar

U- POLEN PRESS:
Dün geceki "Canlı Leyla Kafa" mallığından sonra ciddi bir şeyler yapalım da arada kaynasın konu. Kafası güzel olan okursa güler (önceki chapter için) olmayan da söver. Hiç okuyup editleyesim ya da silesim yok kalsın anasını satim :) Saklımız gizlimiz mi kaldı artık hahahhahh evet içince öyle SOYTARI oluyorum... :)

 Tablamızda altına güzelce kağıt ya da foloyo döşerseniz sonra alması (dibe düşen kristalleri toplaması) kolay olur. Bu kurumuş kırpılmış yapraklarımızı elimizle un ufak edene kadar üfeliyoruz. Aslında benim çelik elekte üfelerdim de ben yaprak kırıntısı (ki yani sömeklerin üstündeki kristalli olanlardı esasında)
 bir kaç kaptan kaba aktarırken dipte kalan polenleri de temizliyoruz  alıyoruz..


 Sonra dibini parmağımla sıyırıyorum hehehhe.

 

Aslında bu eleme üfeleme işi o kadar eziyetli olduydu ki. gidip vermedik 50 dolar bunların 5 katmanlı eleklerine parayı. resmen resmen koca tarlayı parmaklarımla sürmüş gibi  oldu.

Gittim sentetik esnek bir spor shirt ümü kestim. Plastik kaba zımbaladım. sıfır elek olsun diye. Bu sefer de fazla sıfır oldu aşağıya hiç bir şey geçmedi :))) Epik başarısız bir zihni sinir denemesi.
meyse elimizle üfeledik bu hale getirdik.  Dedim ya ben önce polenlere talip olduğumdan çok ufaltmadım...

İşte ameleliğin başladığı an. Elimdeki Sharpstone Grinder (normalinde hani bongunuza, cigara kağıdınıza koymanız için tüm sömeği parçalamada kullanılır. Ama bu grinderin ek olarak 2 derece eleği var. Zaman içerisinde üfelediğiniz sömeğinizden kalan kırıntıları (aslında has kısımlarını alt elek yerlerinden topluyorsunuz).
Yukardaki resimde de ilk eleğin üstünde kalan kalın kısım.İşte o kalın elekten ince eleğin üstünde kalan bir nebze daha ufak elenmiş hali.

Buda sıfır eleğin altına geçen polen kısmı. nazikçe elenmiştir. yani öyle eleğin üstünden parmağımı süreyim felan yok. ne düşerse kısmetimizdir dedik kabul ettik :)


Yani bütün parçalar bu şekilde. üstte dalgayı koyuyoırsun öğütüyorsun alt kalın elekten bir kalite elenmişi birinci elekte kalıyor. ordan düşen toz (polen) de sıfır elekten en alt tabakaya iniyor.

Sonra başlıyoruz elediklerimizi temizlemeye ayrı kaplarda biriktirmeye.

Eleği, öğütücüde kalanları, kaplarda kalanları herşeyi tek tek sabırla.

 Sonra elimide olanların toplamı şuy şekilde görünüyor :) En solda hala yoğun kristali olan  kırpılmış yapraklar, ortada onların iyiceden bir mertebe üstünde elenmiş hali. ve en sağda da POLEN hali.
Ya buna zoom yapınca arada yeşillikler görünüyor. E eldeki imkanlarla o kadar diyelim bizde :) Sizin daha iyisi olsun inşallah! Evet neymiş elimizde olan miktar? 7.5 Ml- 7,5 CC :)
 
 Peki şimdi ne yapiyoruz. Gördüğünüz gibi elimizde güzel kaliteli alüminyumdan yapılmış press dalgamız var.
Bu zamazinyonun içinde plastik parçalar var onlardan bir tanesini kafanıza göre iki tanesini çıkartıp içini polen veya işte neyse herbal neyiniz varsa onla dolduruyorsunuz.
Sonra o saplardan tutarak ters istikamette presi başlatıyorsunuz. ben var kuvvet abandım :)
 Sonuç ortaya böyle şekermi şeker cici bici görünümde HAP oldu. Alttaki siyah parça press in bir parçası. Herbalımızlar alakası yok.
 2 nci kalitedeki herbalın toplam ağırlığı 6.2 gram

 Bu da 2. sınıfta kabın içinde geriye kalan miktar. işte ben o miktar tarafından darma dağın oldum dün akşam :)))

 Tanrısal bir vergi herhalde. bastığım tüm bu hapçıklar 1 gram (veya 1,1) gram çıktı :)
 2.sınıf presse yakından bakış. Zoomlayın baba resmleri yani. Ya bende zoomladım bir daha. bakın orda beyazlıklar felan görünüyor ya, benim kırpıntılarımda hiç dal mal yabancı materyal yoktur ha. onlar tamamen fistüller ve çiçek kısımları..

 Sonra ilaçlarımızı  , hava almayacak, çocukların erişemiyeceği (lan benim evimde çocuk yok da sizin vardır diye uyarıyorum. kapaığı lönk diye açılan zamazingolara da koymayın... Safety First! ) :)

 Bu ikinci sınıftan geriye kalanlardan yapılmış press
 Onun TR parası karşılığı on kuruş :)

 Eveeek buda super polen press :) 2,5 gram sadece

 Bunlarda suçlu ilaçlarımızın Bizzat kendim tarafından tutuklanıp teşhir edilişi


Ve son resimde de görüyorsunuz ki, en sağda görünen yaprak kırpıklarımız hala kalın ve çok işlenecek halleri var. ama onlar için başka planım var. Kekini yapalım biladerim :))) whwowhhwıhwıhwhhowoo çok eğlenceli olabilir...

PEACE! Hepinizi Ay LAv Yu nun dibi!

132 comments:

Adsız dedi ki...

Hoca, o yazıyı silmeseydin daha iyiydi. Güzeldi o, eğlenceliydi, ayrıca polen insanı nasıl high yapar anlamak adına hoştu yani. Kalsaydı bir kenarda. Hep de ciddi olunmaz ya.

Adsız dedi ki...

"haha abi kafam zurna gibi suan bi bakayim dedim ne yapiyo ne ediyo 47dkdir okuyorum o degilde 47 dkdir yari egilmis doggy vaziyette bunu okuyomusum yeni fark ettim harika olmus soytari oldum derken beni soytari ettin hah "
bunlari dun yazmisim yollayamadan bayilmisim ;) keske silmeseydin be abi neyseki kaydetmisim sayfayi ;)

bi biyokimyager olarak komik bi soru olucak ama insan biyokimyasi alanim napalim ;) neyse olay su aldigim tohumlarda thc 20.9% strong gosteriyo yine 100% guven guvendigim baska bi sirkette ise 25% gosteriyo tabi ww icin konusuyorum bu kadar fark olmamali bence thc bu kadar degiskenmidir?

2. sorumda scrogdaki kizlardan klon alabilirmiyim?

whql muck

Cannabis dedi ki...

Hehehe okumadım bide silerken. Kopyasını aldım ama :) Çok dağılmışım ya.... Yalnız aynı tür yetiştirmiş kankamdan da OHA TEBRİK EDİYORUM cümlemi duydum, ödülümde kafi oldu zaten :))) Silmeseydim iyiydi de... Ya bide özendirmenin mina komuş gibi bir şey olmuş (dediler özelden). O zaman malum bunun derinliğini çözemeyen çocuklar da okur mokur diye silmeyi düşündüm (ulen aslında maskara olmanın verdiği stressten de sildim...bir okumaya cesaretim olursa , bir dahaki güzel kafamda... bakıcam akibetine :)

Cannabis dedi ki...

Ya baba WW de THC çok yüksek harbiden. Kristal üretebildikçe yükseliyor namussuz. Bende WW experti feedbacklere baktım. THC %20 den aşağı düşmüyor bu çok ağır bir rakam ya. Yani ona ne kadar yaklaşabilirsenin yanı sıra, neyin THC si dimi? ortaya başka değişkenlerde giriyor. Sativa-Indica oranı giriyor. Bak bir yerde misal %70-30 diyor bazı yerlerde %60-30 oran. Indica bileşenleri bence muhteşem. çok da güzel bir denge yakalamış sativa ile...

Ben bundan önceki yetiştirdiklerimin türlerini aşağı yukarı çözdüm. Amerikan sativa ağırlıklı. Zombinin düşünmeye çalışanı oldum diyeyim. Hediye ettiklerim (her gün öğleden, sabaha karşı 02 ye kadar barda olan adamları 1,5 aydan fazla görmedim. çok bozulduydum. Yani o kadar hediye ettik insan (gerçi bu daha geçen hafta aklıma geldi) bir bira dahi ısmarlamaz mı dimi.!? Sonra gördüm biladerleri :) Sitem ettiydim "lan nerdesiniz olum aramaz sormaz mı insan" diye. Adamlar, biz bu dünyada değildik ki...verdiğinin hepsini, hiç durmadan tükettik... koltuktan kalkamadık... nerdeyse tüm yaşam fonksiyonlarımız slow motion oldu. Her bir saniye ömür olarak geçti felan.... E onlar BAYILMIŞ, ben ise ızdırap duymuştum :)

Değişiyor azizim... Her bir türde değişiyor :)))

Cannabis dedi ki...

Waaaaaaaaaaaaaaaaau fukkkk man... o kadar yazdım gitmiş ... Müzii değiştireyim dedim gitmiş...
FuCK!
İkinci sorunu yanıtlamayı atlamışım adamım ya...Yani olabilir abi niye olmasın SCROG daki bitkin neticede dişi olacak kesin... e yana eğdiğinde gövdeyi sürekli yeni sürgünler üretecek. Gözenekleri onlarla dolduracan ya, çiçeklenmeye sokmada biraz geç kalırsan ortalığın aq nacak dallarla boğuşmaktan. e işte onlar alınıp klon gidilebilir. Mİ? denemedim ama deneyerek neler yaratılıyor Cannabiste dimi?
Ama Ya WW nin THC si %20 lerde olduğuna eminim de 25 e kadar çıkıyor mu ya. o kadarına rastlamadım kaynaklarda... rastladımmı yoksa... Maan, Public Enemy No.1 caliyor şu an... Ama Pantera varken daha bi gaz yazıyordum demin... Yaw şeytan diyor ki (hah amk tam bunu yazıyordum, yazılarım uçtu.. demek Şeytan isminin bu olaylara bulaştırılmasından hoşnut olmuyor yani) Neyse

şeytan diyorki baba öyle WW THC leri dönüyorsa ortalıklarda... Git sistemi hediye et birine, ya da sat 100 dolara. Al bir 600W x 2 yeni bir sistem. Bu Evden taşın, güzel bir CO2 sistemi kur...sonra bir daha yüklen bakalım SCROG WW ye....Offfşşş...Bence o zaman biyokimyam hakkında dokümantasyon yapmanı öneririm. 47 dakka da bayıldın mı ya? Baba ben meeliyyordum artık uyuyayım diye ya... 6 saatten sonrası karadelik !

Adsız dedi ki...

Hocam, çok mühim sorum var. Ben bir gübre aldım ama tırstım üzerinde yazanları okuyunca. Hani geçen chat odasında muhabbetini ettik ya, gittim buldum gübreyi. 1 tane kalmıştı aldım hemen fakat ürkütücü şeyler yazıyor üzerinde. Öncelikle üsteleyerek sordum, organik olduğunda ısrar ettiler ve üzerinde de BIOFOL-NPK yazıyor. NPK değeri 8-8-8. Bazı blgilerin bulunduğu sayfayı aşağıya ekliyorum..

http://www.gentatarim.com/dosya/1332506447633_biofol%20npk%208-8-8.pdf

Bu da etiketi..

http://www.gentatarim.com/dosya/1333370257795_Biofol_NPK.pdf

Evde kullanmayın, cildinize tems etmesin flan diyor. Nasıl iş bu hocam, kullanamayacak mıyız bunu?
Yok kullanacaksak, etiketteki ölçeklere göre cannabis'e ne kadar vermek lazım. Haliyle onu yazmamışlar.
Hocam bu organik olabilir mi gerçekten ya, admaların bir yemin etmediği kaldı ben inanmayınca.
12.50TL gibi de sudan ucuz bir fiyatı var. şaka mı ya bu?

Cannabis dedi ki...

üfürük bu ya, ne organiği... adamlar sigara dahi içme diyor verirken yapraktan. sen yapraktan vermeyecen ki bir kere gübreni. baba dediydim üfürük ziraat gübresi bu. amk bulaşılmaz bunlara... 8-8-8 inde % lik olduğunu sanıyorum. Yani bizim hesap misal 2-4- verdiğimizde onunki harbi 20-40-30 ...80-80-80 diye gübre ne duydum ne gördüm... yaw yazık bildiğin içecen bu. 12,50 1 kg suna... hiç girme dediydim sanırsam... ama erkek çiçein çıkarsa bunu bir ölçekli veriver... KOPAR GİDERSE :) atma gübreyi :)) yoksa, saa sola zıplama git al organic bir gübre internetten :) Bu ne ya, organic gübre olsa sana kimyager gibi hazırlan dermi ya :) keçi bokuna ellerken misal, lütfen sigara içmeyin yanında diye bi ibareye rastladın mı ? :)) Kuş bokunu lütfen gazmaskesi takınız :)))

Adsız dedi ki...

geri veririm alırım paramı gerekirse, fakat erkeğe verirrim de koar giderse neden atmayayım ne işime yarayacak?

kilos molos dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
kilos molos dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
kilos molos dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cannabis dedi ki...

Ya baba (not uyuyordum yaw hahahha) 6 ay ne yaptın sen hacım ya. Bu çiçeklerin 6 ayını anlat bana neler yaptın bunlara...Bu nasıl çiçektir 6 aydır ölmeye çalışıyorlar ama hala hayatta görünüyorlar.

Birde üstüne SCROGA geçmişsin :) Sence biraz geç olmamış mı üstad? Işık sistemin neydi?

Bence azizims en bunları kurut, at diyecem ama atmayacan. (içme diyecem nasılsa içecen)

(aşağıdaki resim için) 3 üde besinsizlikten veya bitkinin yaşlanmasından (artık ölüyor olması gerek) ötürü görülen yapraklar.

whql dedi ki...

yanitla yapamadigim icin burdan yazicam gubre konusunda jointcan aga gubresine ( ;) tabi jointcan diskilarindan baahsetmiyorum besin yani) yani general hydro biothrive serisine toprakvesu.com dan ulasabilirsin kapida odeyebilirsin turkiyede baska yerde yok diye biliyorum bosuna kargo parasi verme adsiz kardes

Cannabis dedi ki...

hehehhehehhehe yarildim ya "jointcan dışkısı" :) çok fecisiniz aga ya... o diilde anam anlatırdı, en iyi kabaklık aslında evin lağım çukuruna yakın toprakta olurmuş ha köylerde :))) Köy kabağına dikkat... pis kafa yapabilir :)))

Adsız dedi ki...

Elimde 10 cm boyunda bitkim var.3 haftalık neredeyse.Torf ve menekşe toprağı karışık 6.5 lt saksıda, sabah saat 10:00'dan güneş batana kadar güneş almakta(Balkonda).
Şu anda 3 yapraklı bu normal mi (hani 5 yaprak 7 yaprak falan:)*1? Çeşme suyu ile haftada 2 kez suluyorum(Toprak kurumadan sulamıyorum, kontrol ediyorum).Yaklaşık 1 litre veriyorum.
Elimde 23-7-8 NPK 5gr lık 2 paket sıvı gübre var(Her paket 10 lt su için). Hazır su ile karıştırdım. Artık bu gübreli suyu vermelimiyim ?*2 Vericeksem ne kadar su vermeliyim.
Suni gübre ne zaman vermeliyim*3.Ne sıklıkla sulamalı*4 ve flushı en son haftamı yapmalıyız*5.
Ne zaman daha büyüklükte bir saksıya geçirmeliyim*6.Koku balkondan dışarıya çok farkedilir mi ?

Ayrıca budama hakkında da bilgi verirsen çok sevinirim.Hasatdan önce hiç kesmicekmiyiz...Canımdan bir parça oldu 3 hafta içinde.
Aman aman içici değilim,ayda 1-2 belki oda arkadaş ortamı vs sigara bile içmeyen biriyim.Ama bu bitki yetiştirme gözünün önünde büyümesi falan çok değişik şeyler.Adeta aşık oldum.Gözünün önünde büyüyen bir şey çocuk gibi.
Amatörlüğün verdiği heyecanda cabası.
Amatör Ruh....

Cannabis dedi ki...

Eheheheh öncelikle geçmiş olsun Cannabis Grow hastalığına yakalandığınız için. Bizzat o hastalıktan muzdarip biri olarak size tanı koymakta bir beis görmüyorum :)

1- 6,5 lt saksı ufak, o ki balkonda yetiştiriyorsunuz bir 20 lt lik olsun saksılarınız. toprağı torf olsun.

2- Balkondan diğer balkonların durumları nedir? yani bu bitki 10 cm lik süs çiçekleri değil neticede. yani ne kadar yüksekliğe çıkarsa sizin için sorun olmaz. ona göre size tavsiyelerde bulunacam.

3- sabah ondan akşam batana kadar mmmm akşam artık 8 gibi felan mı oluyor? bu duurmda 10 saat alıcak ışığı mmmm. Akşamları sıcaklık kaça kadar düşüyor, bitkilerin yanına bir nem makinası koyun. Nem ne kadar?

4- Elinizdeki gübrenin ne gübresi olduğunu dahi anlamadım. Bakın şu gübrelerden alın: http://www.toprakvesu.com/products/Bio-Grow-0.5-lt-%252d-B%C3%BCy%C3%BCme-D%C3%B6nemi.html bunun gelişme dönemi için ayrı, çiçeklenme dönemi için ayrı olanını alacaksınız. Ve 3 haftalık olduysalar artık gübre vermeye başlayabilirsiniz.

5- SUlama: 3-4 günde bir (havanın sıcaklığına güneşin yakıcılığına bağlı) gübreyle karıştırılmış suyunuzu verin. nekadar vereyim den korkmayın, alttan fazlası çıksın aksın. sakın altındaki tablada su biriktirmeyin onu da dökün sonradan. UNUTMAYIN, SUlamayı daima hava karardıktan veya güneş artık batmak üzereyken yapın.

6- Flushlamayı güzel güzel anlattım o konuyu döner bir daha okursunuz artık. (son 10 gün flushlarsınız)

7- Saksılara hemen geçebilirsiniz.

8- Budama kısmında da acele etmeyin. ilerleyen evrelerinde alt katlardaki fuzuli büyük yapraklar alınabilir. zayıf kalmış sömekli dallarda alınabilir, üst gövde cüsselensin, budlar gelişsin vesair. hiç ellemeyebilirsiniz bile outdoor da.

kolay gelsin

Adsız dedi ki...

Ev müstakil.Yazlık kalabalık evin önü işlek.Üstde altda kimse yok.Köşe başı.Hayvan gibi bahçe var ama balkona mahkumuz(lanet olsun).
Gündüz sıcak akşam serin oluyor.Buda iyi bir şey heralde.

Büyüyene kadar balkon demirlerinin arasını kapatırsam güneşi sadece üstden alıcak, alsın.Fakat uzadıkça ne yaparım yaklaşık 1.5 2mt yüksekliği düşündüm ona göre ileride nasıl bir kamuflaj yapabilirim pek fikrim yok.

Elimde şu anda gübre yok ama temin edince özelliklerini yazıcam.Sıvı gübre ise bunun 10 gr http://www.tarimmarketimiz.com/Ortil-Super-200-gr,PR-7.html

Balkonda tamamiyle hasat yapıp bitirebilirsem gelicek sene için tohum almayı düşünüyorum.
Amatör ruh
Teşekkürler...

Cannabis dedi ki...

Tamam balkonda yetiştirip balkonda bitirmen için güzel bir fikrim var. Outdoor SCROG yapacaksın! YAni bitkini yatay büyümeye zorlayacaksın bu durumda boya gitmeyecek ama enlemesine balkonunu dolduracak.
1- http://www.uk420.com/boards/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=415873
2- http://img641.imageshack.us/img641/6544/14082011131.jpg
3- https://www.opengrow.com/uploads/1279333593/gallery_2356_1398_42027.jpg

Resimlere bak, anladın mı mantığını?
GÜbre için sana tavsiyesini vermiştim. ORGANIC al! bunun için websiteleri var zaten. Ziraatçilerden alacağın cannabis için uygun olmayabilir.

içiyorum işte dedi ki...

arkadaşlar merhaba.öncelikle fotoları nasıl upload ediyorsunuz yani nereye yükleyip sayfa adresini kopyalıyorsunuz öğrenebilirmiyim.ben kızlarımla bayağı oynadım.büktüm falan fazlamı oldu bilmiyorum.fotolarını çekecem.
slm

içiyorum işte dedi ki...

fotoları yüklemeyi başardım.yorumlarınızı bekliyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/543/cimg3357a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/718/cimg3353g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/690/cimg3351i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/252/cimg3350.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/43/cimg3348n.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/571/cimg3341k.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/651/cimg3340r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/217/cimg3339.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/16/cimg3336v.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/521/cimg3335a.jpg/

DGG dedi ki...

bitkleirn hakkında bilgi verirmisin ? saksılar kaç ltre sistemin ney? sanırım outdoor kaç haftalıklar ? topragın farklı bişi nedir o :D, cinsi ne?

Adsız dedi ki...

dostum bunları balkondamı yetiştiriyosun?

Adsız dedi ki...

Outdoor SCROG düşünmedim değil ama bu çiçeğe bunu yapmak istemiyorum açıkçası.2 gündür düşünüyorum (verdiğin yanıtı bakıp duruyorum) karar verdim dikine yetiştireceğim. Kamuflajı düşündükçe yeni yeni şeyler üretiyorum, umarım hayata geçirebilecek zaman olur.(:Böyle güzel bir şey ben görmedim.Gerçekten hayata tutunan ve yaşamaya çalışan bir canlı gün be gün gelişmesini hayretle izliyorum.
Torrentden "Marijuana Growing E-books Collection" indirdim ama senin blog kadar faydalısını görmedim. Blogu yazılı bir dökümana çevirip soruları eklersen gerçekten eşsiz bir argüman olur internetde.Eline sağlık...

Adsız dedi ki...

Şu 2 video oldukça ilgi çekici.
http://www.youtube.com/watch?v=3Sa1IIgmtqY
http://www.youtube.com/watch?v=9_5LUNB0DlA
Bu kadar kısalıkta bu hızda çiçeklenmesi oldukça ilginç.Heleki nasıl tüylüler...

Bitkiyi az sulayarak yapraklardan fısfıslayarak yapraklardan gelişmesine alıştırsak.Bu şekilde kristalleştirmeyi arttırabilirmiyiz WW deki gibi.
Böyle tüylü tüylü afacan yapraklar olsalar.Dikkat ediyorum çoğu sağlam sulanmış indoor bitkilerin yaprakları çok parlak ama kristalleşme sadece çiçekte söz konusu...Amatör ruh...

Cannabis dedi ki...

tamam eğmiş bükmüş sün de, niye?
ortam ve zaman ve gübre vesar deyalları hiç vermemişsin.
indoor mu outdoor mu?
cinsleri nedir?

.....yani biz seni detay vermeni bekliyoruz!

Adsız dedi ki...

Press zımbırtısını nerden buluruz bro?

DGG dedi ki...

ebay da bulabilirsin tr deysen eğer internet dışında bulabilişceğin yer çok çok azdır (yok denicek kadar) internette birçok site bu tür şeyleri yollar zira satışı yasak değil bulundurmasıda, intenette pollen press diye aratarak rahatlıkla bulursun ebay a bak bence

DGG dedi ki...

bitki boy konusuna gelirsek, bitkini çiçeklenmeye sen sokuyorsun yani verdiğin ışıkla sokuyorsun daha doğrusu ışığı verme aralığına, çiçeğin küçükken çiçeklenmeye sokabilirisn, ve ışığı çiçeğin dibine sokarsan çiçek ışığa ulaşmak için büyükme gerehi duymicak ve bodur kalıcak buda bir yöntem yada oto alıcaksın, yaprak konusunda bir bilgim yok ama :S

Cannabis dedi ki...

Yaw DGG zehir gibi çocuk ha. herşeyi okuyor...İzmirli olmasaydı sevebilirdim bile bu çocuğu. AMa işte yaşlılık ve prensipler....değişmiyor nalet olası TÖRE :)))

Adsız dedi ki...

dgg iyi cocukturda , boyle burada biseyler yazío hic chatte gelim bi slm verim yok .. nalet olasi pislik :D:D ...Luxus...

DGG dedi ki...

admin izmirli olmayı ben seçmedim ama yav :S, burda büyümüşüm ben ne yapiyim :) cannabise elverişli iklime sahip her toprak parçası benim memleketim adminim :),

luxus eve geliyorum bakıyprum birşey paylaşılmışmı birşey sorulmuş yada bir şey cevaplanmışmı sonuçta her soruya verilen cevap birşeyler öğretiyor bize :), benim bildiğim bişi olduğundada hem yazıyı yazan çabuk bilgi alsın hemde adminin yükü biraz azalsın diye cevap yazıyom sonra çıkıyom genellikle uyuyorum :) mazur gör yav :)

Sanalcan dedi ki...

mümkün çünkü otomatik çiçeklenir tohum bankalarından temin edenilirsin her cinsin yok ama üreticiler gün geçtikce farklı türlerinte otomatini çıkarıyo

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
içiyorum işte dedi ki...

biraz merak için birazda öğrenmek için.deneme yapıyorum faydası varmıdır diye.balkondalar yani outdoor.büktüğümden beri saplarda gelişme var.butlarda yukarıya çabuk çıkmaya başladı.hasatıma zarar verirmi acep bu şekil bozuklukları.benim bu bükme işinden anladığım amaç gövde ve butlara maximum ışık vermek benim gübrem sizlerinki gibi npk değeri yazmıyor.sadece azot değeri yüzde 6 diğer besinler organik madde mikarı diye yazıyor.ayrıca netten ekosol soft solucan gübresi alarak kızların topraklarına fazlaca karıştırdım.geçenlerdede elime kurumuş güvercin gübresi geçti avuç içimi doldurmayacak şekilde üleştirdim.hocam şimdi sorum bu bükme işi benim bitkilere zararmı fayda mı.butlar uzadıkça iple saksı kenarlarına doğru eğdirerek sap ve dallara içeride kalan filizlere ışığı ulaştırmaya çalışıyorum.bu konuda bilgi verebilirmisiniz.çiçeklerimi mart sonunda toprağa ekmiştim.gelişimleri yaşına göre nasıl.cinslerine gelince 4 tanesi netten sipariş super skunk fem.diğerleri torbacı seçme sigara tohumlar.
forumu yakından takip ediyorum bilgiler ve paylaşım güzel ayrıca bütün sorulara cv.veriliyor.buda çok güzel
saygılar

Adsız dedi ki...

Işık süreleri bitkiyi daha hızlı çiçek açmaya zorlayabilir. 12 saat ışık 12 saat karanlık, sonraki gün 6 saat ışık ve 18 saat karanlık ta ışık döngüsünü sürekli değiştirmekte yollardan biri. Tabi indoor yetiştiriciler bunlara daha çok müdahale etme şanslarımevcut. Amatör ruh...

içiyorum işte dedi ki...

eklemek istediğim bir konu daha var.klonlama mevzusu.ben şimdi bu skunkların alt güzel butlarından kessem suda kökleri çıkıncayakadar bekleyip saksıya koysam büyür mü.yani normal tohumdan ekilmiş gibi koca çiçek olur mu.torbacı işi çiçekten birtane kestim(netten kesme stilini öğrendim)3-4 gündür bardakta bekliyor.fakat but gelişmiyor.bardağın içine nasıl bıraktıysam aynı duruyor ama sararıp solmuyorda.ayrıca mantık olarak ozaman bu klon işi tutarsa bitkileri hep çoğaltırsın hiç öldürmezsin nasıl oluyor anlamadım.2-3 bitki yapsan hep klon klon çoğaltırsın o zaman
slm

DGG dedi ki...

eğip bükmenin birkaç amacı vardır bunlardan biri alt dallara ışık ulaşması diğeri ise bitkiyi kısa utmak yatay büyütmek gibi outdoorda eğip bükme iyi bence zira buyuk olması dikkat çeker, hasadını kötü yönde etkilemez hatta alt dallara fazla ışık ulaşmasını sağlarsan iyi yöndede etkiliye bilir gübren konusunda bir yorum yapamicam ama güvendin gübresi fazla kaçtığında bitkiyi kaytığını biliyorum benzer bir soruda admin ve bir akradaş daha bu gübreleri suda çözüp öyle verilmesinin daha sağlıklı olucağını söylemişti mantıkende hazır çözülmüş gübrenin emilimi bitki içinde daha iyi olur bence

klon olayında ise sanırm bir yalnışlık yapmışsın, klon alırken gül yetiştirir gibi kesip suya koymak kök salımını sağlamaz bitkin solucaktır elbet klon alırken bitkinin dış kabuğunu biraz soyuyorsun kök çıkartımına yardımcı olan bir sıvı var onu sürüyorsun (sürülmediğind eçıkıp çıkmadığını bilmiyorum) sonra bir toprak parçasıyla (tercihen özel malzemeleri var) kaplıyorsun o bölümü 1-2 hafta sonra kök çıkartıyor onan sonra kesiyorsun, srekli klon dönmeye gelirsek şöyle düşün bitki dalları çıkarttı alt 1-2 daklı klon için işleme tabi tuttun ve benkelmeye geçtin 2 hafta sonra o klonları aldın topraga ektin bunlar tabikide büyür ana bitki gibi büyür fakat outdoorda ekim ve hasat dönemleri belidir en fazla birkaç hafta geçiktirirsin yoksa hasadın düşer kahada kötüsü soğuk ve ışıksız aylarda bitkinin verceği hasat muhdar olur bu yüzden bu olayı outdoorda yaparsan alıcağın klonlar büyüme evresine geç giricek çünkü sen normal döneminde anne bitkiyi ekmiş olucaksın ve anne bitkinin klon dönemine gelene kadar geçiccek süre senin alıcağın klonların idael ekim süresini kaçırdığı süre olucak ve asadın azalıcak yada yanıcak haa dersenki indoor o zamanda söyle olucak anne bitki devasa bir şey olucka büyücek baya ve sen klonu alıp onun yanına koyduğunda uffacık bitki anne bitkinin gölgesinde kalıcak yeterli ışığı alması baya zor olucak 2 ayrı sistem kurmayı düşünüyorsan bu olur 2 side sağlıklı olur fakat 2 ayır sistemin varsa bu şekilde uğraşma o durumda 1 bitkiyi anne bitki yap daima büyüme evresinde tut çiçekleneme sokma ondan sürekli klon al dğer sistemde ise sürekli yetiştir, umarım anlatabilmişimdir kendimi

Adsız dedi ki...

en kısa zamanda bu site kapanacak

Sanalcan dedi ki...

bu blog kapanmaz merak etme belki erişim engellenir oda biraz zor .. bu bloga düzeyli insanlar giriyo çünkü ama ara sıra senin gibi mallarda girmiyo deyil !!!!

DGG dedi ki...

kimseye boş vaatlerde bulundu yada kendi hayal dünyasının içinden çıkamayıp nette dolaşırken hayal dünyanısının içindeki kuralların geçerli olduğunu düşünüp yalnışlıkla aramıza düştü düye mal diyemeyiz sanalcan :)

şöyle anlatiyim burda cannabis satılmıyor ? cannabis yetiştirme araçları satılmıyor, burdaki kimse maddi çıkar içersinde birşey yapmıyor kimse kimseye marijuana uzatmıyr kimse kimseye marijuana tohumu uzatmıyor (ki bu yasak değil) kimse kimseye iç demiyor, bursaı bir blog blogu açan jointcan ın günlüğü günlüğünde stediği şeyi paylaşabilir bursaı bir bilgi paylaşım platformu bir kitap gibi düşün giriyorsunve okuyorsun kitaplar yasak olmadığı gibi bu blogta yasak değildir kesinlikle kapatılmaz yani rahat ol :)

Adsız dedi ki...

Çok eğitici ve öğretici bir video. Mutlaka izlenmeli diye düşünüyorum.Sağlam tavsiyeler verilmiş.Amatör ruh.
http://www.veoh.com/watch/v20696909Xrc8Yehn?h1
i grow chronic mrgreen dvdrip full

md dedi ki...

Harika videoydu... Teşekkürler...

UnnamedPlayer dedi ki...

http://inciswf.com/1287946508.swf

Cannabis dedi ki...

"kapanacak" yalnız :) Cunki arkadaş aslında Google yönetim kurulu üyesi ve google translate kullanarak bizlere Türkçe mesajını iletmiş.

En kısa zamanda demesi de, kendisinin mütevazılığı olup, "kafama estiği anda kapanacak" deme yetkisine de sahiptir.

Kensisine tanrıdan rahmet, tüm sevenlerine sabır telakki ediyoruz.

Antiparantez dedi ki...

chat odasında sorunmu var giremiyorum ?

kilos molos dedi ki...

kapanıyormuyus :(

Cannabis dedi ki...

e baktım hiç ne soru ne sual.. orda duruyorsun dedim narko amcalarımızdan sa arkadaşların özel sohbetlerini izlemesin blockladım.

Cannabis dedi ki...

Kimse kapatamaz. ancak erişime engelleyebilirler. Bu durumda da DNS kullanarak girersiniz...rahat olun.. yasalara karşı geldiğimiz hiç bir şey yok! bilgi paylaşıyoruz bir şey satmıyoruz.

Adsız dedi ki...

bişe sorcam admin,bunlar böle hap haline getirilmeden taze taze yeniliyor mu,çünkü sararak içmeyi denedim ciğerlerim çok fena yandı,öksürük krizi tuttu,dayanamadım.taze yersem etki olur mu yine.

DGG dedi ki...

yemek ?, hmm admine sormuşsun ama ben cevaplıyım, yenildiğinde içindeki thc vicuda karışırmı bilmem ama tahminince etkili olmaz, yakılarak içilmesinin nedeni içindeki thc nin bir an önce kana karışması ama bunu tercih etmiyorsan, "duman altı" denen şeyi yapabilirsin köz haline gelmiş bir ateşin üstüne at tutuşsun odadaki kapıyı pencereyi kapat işe yarar :) yada kekini yap :) nette biraz araştırırsan kekin nasıl yapılcağını bulursun buda olmaz dersen "vaporizer" yöntemini araştır, mahsülü ısıratarak içindeki thc nin buharlaşmasını sağlıyorsun ve bu buğarıda içine çekiyorsun duman yok öksürükte yok

içiyorum işte dedi ki...

canabis kardeş merhaba...
benim resimlere bir göz atarmısın.özellikle erkek mi adlı resime.halka ile işaretlediğim yerlerde tohumu andıran filizler çıkmaya başladı.erkek olabileceğinden şüpheleniyorum.bunun alt butlarıda diğerleri gibi uzamıyorlar.acele bilgi verebilirsen sevinirim.çiçekler 2 aylık.1 taneside internet alışvriş hediye tohumu çiçeklenmeye başladı.diğerleri daha gelişiyor çiçeklenmeye başlamadılar.çiçeklenen northen lıght.bukme olayı için birde sen yorum yapabilirmisin.outdoorlar.balkon.saksılar kimisi 10kg kimisi 19 kg.su bidonları.toprak torf üzerine ince bir tabaka kırmızı toprak var.ayrıca solucan gübresi ve sıvı organik gübreside kullanıyorum.gelişimleri sence dönemlerine göre nasıl.yorumların için şimdiden teşekkür ederim
slm

içiyorum işte dedi ki...

arkadaşlar klonlama malzemelerini nasıl bulurum.bu sıvı ne sıvısı.kesilen bitkileri macun gibi bir toprağa koyuyorlar.bunlar hakkında bilgi verebilirmisiniz

Cannabis dedi ki...

içiyorum işte. :)
a) resimler nerde?
b) Abi oki farklı tohumlar, farklı çiçeklenmeler. Her biri için ayrı soracaksın, ayrı resim göstereceksin ki, göreyim bir şey diyebileyim.
c) Balkonda yetiştiriyorsan nasıl şimdiden çiçeklenmeye soktun? içerde yetiştiriyorsan ayrı ayrı çiçeklenmelere sokacağın ortammı var? yani iki yetiştirme alanı gibi?
d) Bükme olayında ne yorum yapayim? resim yok, olsa bile niye bükmek istediğini detaylıca anlatmalısın önce üstad.
e) şu gübreyi kullanıyorum diye link vermelisin ya da üzerindeki NPK değerini vermelisin. Birde hangi dönemde olduklarını... Misal bitki 2 aylık demişsin. Balkonda mı 2 ay, ışığın altında mı 2 ay??

ve bunları bir nizam, düzgün anlaşılır bir sırayla anlatırsan hangi çiçek için konuştuğumuz hususunda kafamız karışmaz.

ERKEK hususunda: erkekleri gözden kaçırma şansın hiç yok azizim. O dal ve gövde birleşimi yerlerden kesecikler doluşacak :) bitkiyi tamamen söküp atacaksın. Ha tohum almak istiyorsan ayrı.

Cannabis dedi ki...

Klonlama malzemesini herhalde internette bir sürü yerde blabilirsin.

1 jilet
Klon Jeli
Kaya yünü veya ona benzer malzeme
Annelik için ayrı ortam
Ayrı ışık
Klon Alanı

vesair vesair... bi ara oturup yazmam lazım bunuda :)

Cannabis dedi ki...

ya bu hap halinde ama yutsan kafa yapacak deyilsn. Cunki THC suda erimez. Yağa yapışır anca.

Cannabisin iki türlü tüketimi THC yi çözüyor. Birincisi yakarak yani cigara olarak ikincisi yağda eriterek. Tereyağında usul usul karıştırarak tereyağına geçer bütün thc. bununla yapılan BRownie tariflerini bulun. Yiyin ve PİLOT olun :)

Adsız dedi ki...

Klonlama videosu:http://www.veoh.com/watch/v20696909Xrc8Yehn?h1

Aşı macunu denen bir macun var.Koçtaşta satılıyor.Kesilen filizi bu macunla ekip üstüne ortil super ile sularsan köklenmemesi içten bile değil.Aşı macunu ve ortil gülü klonlamada kullanılıyor.Amatör ruh.
Ortil:http://www.tarimmarketimiz.com/Ortil-Super-200-gr,PR-7.html
Gübre:http://urun.gittigidiyor.com/ev-dekorasyon-bahce/hydroton-hidroton-5-litre-55519230
Işık:http://www.smoothgarden.com/?title=bitki_yetistirme_lambalari&b=20012/22
Besin:http://www.smoothgarden.com/?title=hidroponik_bitki_besinleri&b=20012/146
Tohumu filizlendirdikten sonra geçireceğiniz perlitli toprak:Sihirli toprak.

Tek problem suyun phşını düşürmek.

içiyorum işte dedi ki...

pardon kanka fotoları yüklemeyi unutmuşum.halka içine aldığım fotoda kesecik oluşuyor galiba.incelermisin.bükme işine gelince hem boyun kısa kalmasını istiyorum balkon dolayısıyla hemde mahsul artsın istiyorum.evet balkonda yani peçetenin arasındaki patlamış tohumu saksıya koyduğum ilk günden itibaren sayarsak 2 ay.ortam mortam butunuyle balkon işte.bükme işi çiçeklere zarar vermez umrım yada hasat miktarıma.
gübrelere gelince sıvı gübre linki:http://www.swissgrow.com/urun_bioenergy.html(açılan sayfada tariflediği içeriğin tamamı benim gübreye ait.swısgrow bıo energy + solucan gübresi:http://shop.ekosol.com.tr/pinfo.asp?pid=8 10 kg.lık çuvalı 10 saksıya karıştırdım+1 er avuç kurumuş güvercin gübresi.
http://imageshack.us/photo/my-images/708/cimg3407v.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/705/erkekmi.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/840/cimg3404.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/827/cimg3401m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/839/cimg3395c.jpg/

Adsız dedi ki...

Ek:Köklendirme Hormonunu unutmayın!

Cannabis dedi ki...

1- İşaretlediğin çiçek herşeyi ile bir erkek...
2- Diğerleri de sağlıklı görünüyor ama topraklar çok kuru. nemli kalması lazım, oki zaten balkonda suladığın zaman ver alttan çıksın, altında su birikmesin ama. 3 günde bir su vermek yetmiyorsa demekki çok sıcak vuruyor e dengelemen lazım su olayını. toprak ne balçık olmalı ne kuru anladınmı?

3- Gübren
a) Organik değil. Kendisi de gübre değil zaten. NPK değeri olan gübrelerin yanında destekleyici olarak verebilirsin bunu.
b) Zaten yetiştirme döneminde etkili olur, çiçeklenme döneminde vermeyebilirsin. çiçeklenme dönemi için NPK değeri ona göre olan bir gübre alacaksın. Organik almanı öneririm.
c) Güvercin (kuş) gübrelerinde dikkatli olmazsan çiçeği yakabilirsin. Birde kuşlardan bulaşan parazit felan da olmadığından emin olun, suda eritin bekletin ve öyle verin..

Kolay gelsin!

içiyorum işte dedi ki...

kardeş bana bu iş için kendi kullandığında olabilir sağlam bir gübre linki verebilirmisin.şöyle coşturacak mahsülü arttıracak bitkiyi büyütüp geliştirecek bir gübre.rica ediyorum senden ayrıca elimeki gübreyide bununla beraber kullanabilirmiyim destek olsun diye bunuda belirtirsen sevinirim
saygılar.

içiyorum işte dedi ki...

şimdi ben bu erkeği kesecik çıkmamış bölümünden kessem alt dallar gene erkekmi olur acaba.yada aşı denemek istiyorum.kalın bir yerinden kessem tepeden bir delik açıp skunk budlarından 1 tanesini kesip bu gövdeye yerleştirsem nasıl olur.kestiğim yeride şöyle kırmızı toprak çamuruyl sıvayıp bir bezle sarsam erkeğn gövdesinide dallarını falan sıyırsam sadece gövde üzerinde aşılı skunk budu gelişirmi gelişsede bu gövde diğer çiçekleri yine dölleyip bozarmı acaba
slm

içiyorum işte dedi ki...

//www.tarimmarketimiz.com/Ortil-Super-200-gr,PR-7.html
kardeş aşağıdaki arkadaşın gübre tavsiyesi.bu gübreyi alsam nasıl npk değeri yüksek içinde diğer öğelerde mevcut.bakarmısın bi
slm

Cannabis dedi ki...

http://www.toprakvesu.com/products/Bio-Grow-0.5-lt-%252d-B%C3%BCy%C3%BCme-D%C3%B6nemi.html al bak, bu gelişme dönemi için. Aynısının Bloom yani çiçeklenme dönemi için olanı da var.

Senin gübreyi gelişme döneminde destekleyici olarak verebilirsin ama çiçeklenme döneminde artık kullanman gerekmez. ya da az az da olsa verirsin.

İkinci sorun ise :) Cannabiste herşeyi deneyebilirsin dostum. sınırsız sayıda kombinasyon mümkün :) Dediğin şey bir çeşit klon almak gibi bir şey. sorun şurda ki, e sen o aldığın bud durduğun yerde de gelişecekti ne diye başka bir bitkinin gövdesine aşılayasın? Ha diyelim ki mantıken, alt gelişmeyen sömeklerden aldın. O kadardalını budayacağın erkek bitki yaşarmı o bir sorun. Diyelim yaşadı, aşıladığın sömek aşı yerine o dediğin yöntemle kök vermeye çalışacaktır :)) yani kastırma bilader SÖKECEKSİN ERKEKLERİ :))) aslında yap diyesim var sana :) Ben uğraşmazdım ama biri uğraşıp neticesini görsek güzel olur :) Deney güzeldir :)))

Cannabis dedi ki...

Diğer bir yerde verdim cevabını bu gübre Cannabis için uygun ve güzel değil!

içiyorum işte dedi ki...

denemeyi yaptım sonuç hüsran.eklediğim but solmaya başladı bende suya koydum.aşı macunu alacağım birde klonlama deneyeceğim.şimdi ben bu gübre elime geçince kullanmaya başlayam o zaman.elimdeki şuan kullandığım gübreyide biraz azaltarak destek için alacağım gübrenin suyuna ilave ederek kullansam birşey olmaz herhalde.bilgi verebilirsen sevinirim.erkek dalganında kesecikli tepesini kestim.kalan kısmı ve alt dalları hiç etkilenmedi.bu şekilde diğer bitkileri yine döllermi bunuda söyleyebilirmisin.kopardığım kafayıda suya koydum bakalım olmeden kök verecek mi.
saygılar

Cannabis dedi ki...

Ya deneyesin diye birşey demedim. alt dallara birşey olmadı cunki onlarda kesecik üretecek, ondan sonra çıkan dallarda. o bitki erkek, dişiye dönmeyecek. SÖK AT kastırma kendini...

Adsız dedi ki...

4 saksı için
Yetiştirme Dönemi Ampülleri (Metal Halide) MH
http://www.smoothgarden.com/?title=general_elektric_metal_halide_mh_ampul_250w_yetistirme_donemi_icindir___kod_ge_mh_250w_&b=94112/2977
Çiçeklenme Dönemi Ampülleri (Sodyum) HPS
http://www.smoothgarden.com/?title=bitki_yetistirme_lambasi_400w_super_hps__kod_pp400whps_&b=94112/3270

Yeterlimidir ? Yoksa yetiştirme dönemi için de 400w gerekir mi ?
400w lıkları 6-8 saksı 250w lıkları 4-6 saksı için öneriyor site.Eğer yeterli ise her 2 dönem içinde 250w lık kullanılabilir mi ?
Zaman zaman balkonda duracaklarını düşünerek söylüyorum.
Saat 10 dan sonra güneş batana kadar balkonda ışık alabilecekleri ortam var.

Tohumların cinsi;
Barneys Farm Night Shade
Barneys Farm Violator Kush
Bomb Seeds Medi #2
G13 Labs OG13

Amatör ruh...

Cannabis dedi ki...

1- 250 W için ayrı 400W için ayrı balast alacaksın bunu biliyorsun dimi? ne gereği var? 400W HPS varsa 400W mh lamba alacaksın.

2- 250 w ile girme hiç. 400 w idealdir ufak yetiştirmeler için 4-6 saksı kız kalır onları güzelçe çiçeklendirirsin.

3- Balkonda olacak olsalar da 400 w den şaşma

4- Tohumlar için birşey diyemiyecem. mutlaka araştırmışsındır. içmediğim için analizim mantıksız olur. ancak medikal MJ cilerin analizini aktarabilirim.

Kolay gelsin

Adsız dedi ki...

Vakit ayırdığın için tşk.Çok başını ağrıttım.Kusura bakma.Gerçekten kafamdaki soru işaretleri yok oldu.
Emeğine yüreğine sağlık...A.R.

Adsız dedi ki...

admin kaç zamandır bloguna bakıyorum bi hevestir bende girişeyim dedim araştırdıkca daha çok ilgimi çekti ve tohum aradım malum öğrenciyim baktım 30€ en düşüğü gelip gelmeme sıkıntısı var yakalanmayı pek düşünmüyorum :D gelse bi şekilde yırtarım yakalansamda :D neyse hemen koştum torbacıya aldım bi 20lik sağolsun hep dandik ve bol tohumlu veriyordu küfür ediyodum ama el mahkum :D ilk defa bol tohumlu işime yaradı neyse 20 ye yakın çıktı tohum cigarayı içtim bi sik anlamadım :D tohumları dayadım peçeteye 3 4 gün oldu beyaz beyaz götünden uzuvları çıkmaya başladı birazdan da ufak bardaklar alıp atıcam toprağa şimdi bundan sonrası aşırı masraflı yav ışık için maliyete 200 Tl desek dolaba 100 Tl nem zamazingosuna 100 Tl boku püsürüğü bana patlıcak 500 lira gibi bir rakama öğrencilikde bunu vermek zor iş 2 ay aç kalırım walla :D böyle ucuzundan yapabileceğim bi fiyat listesi gibi bişi çıkartabilirmisin her bütceye uyan en düşük maliyetle nasıl yırtabilirim tohumu alsam 30$sıkıntı değil gibi ışığıda alırım 60 liraya düzeneği allah kerim :D baba gerisi çok yorar be :D bana ne olur ucuz yollu bir şeyler öner tavsiye et söyle yardım et şu garibana :D

Cannabis dedi ki...

a) Bok cigaranın tohumu da bok olur. Ondan gelecek türünde kafası aynı bok olur. Belki biraz iteleme biraz daha fazla olur ama cıss yani.

b) Burda yazılanlar aşa yukarı en minimumda ihtiyacın olanlar. Daha buraya gerçekten lazım olan bir çok şey eklenmemiştir. Mesele sistemi kurmakla kalmaz 3,5-4 Ay her gün emek vereceksin bunlara. bırakıp gidemezsin birine. Üstelik bakım masrafları pek olmasada elektrik faturan külliyatlı gelecektir.

c) Para hesaplarını hiç okumadım bile...Bunu yetiştirmeye uygun değilsin ortamın içerisinde. Ama dışarda gerilla yapabileceğin alanlar arayabilirsin. Oda yoksa cigara üfleme bence koftirikten şeyleri icip neyin eğlencesini alıcan zaten?

Adsız dedi ki...

elektrik fatura ne gelir aylık acaba ? parasının cimriliğinde değilim muhasebe yapıyorum sadece eminim verdiğim kofti sigaradan daha fazla karı olucaktır. emek vermek de sıkıntım yok sadece öğrenci olduğum için bir anda 400 500 lira gibi aylık 100 lira gibi elektrik faturası ödeyemem bunlar hakkında net bi rakam almak istemiştim sadece bi şekilde yapmaya çalışıcam zaten tecrübeli olarak sen ne kadar bi masraf yapıyorsun mesela elektriğe minimum bir dolap ne kadara kurulabilir eminim bu soru herkesin merak ettiği bir sorudur. heralde sen türkiyede yaşamıyosun anlaşılan :) bi de bu torbacı cigarasının tohumlarından dişi çıkarmı acaba tecrübe etmek için büyütücem sadece dolabımı kurunca tecrübede edinince ilk işim biraz da sana özenerek :) WW almak yeride ayarladım tek ihtiyacım şu an tecrübe ve ortalama bir hasat çıkartabileceğim bir dolap

Adsız dedi ki...

yohumları nereden aldın admin söylemiyo :) ?

Cannabis dedi ki...

a) Elektrik faturan ne kadar gelir, hiç bir fikrim yok. Elektrik hesaplamasını bilmediğim gibi, TR'de fiyatlar nedir onuda bilmiyorum.

b) ayrıca kuracağın sistem için aşağı yukarı en az bir 500-600 harcayacaksın. Buna birde 100 e yakın bir elektrik faturası ekle sen aylık.

c) Benim aylık elektrik masrafıma artısı 15 Dolar

d) her cannabis tohumundan dişide çıkar erkekte. şansına bağlı

Cannabis dedi ki...

İyi oldu bak mesaj yazdığın mesajdaki linklerde, arkadaş tohumların resmini koymuş ama dev gibi sitenin ismi cismi de görünüyordu. Demek gözümden atlamış, sayende silmiş oldum :) Teşekkürler. Evet, Admin Yohumları veya tohumları nerden alacağınızı söylemez, söyleyenide döfer :)

Adsız dedi ki...

yok aslında gördümde orası anladığım kadarıyla seedbank orasıda gönderim yapıyor da arkadaşın aldığı çeşitten t(y)ohumları göremedim dedim heralde aracı bir siteden almışmıdır diye kesin öğreneyim dedim :)

Adsız dedi ki...

adminim canım içi şimdi mesela yaza giriyoruz türkiyede belki haberin vardır bu 24 lerde mesela yaklasık 8 saat net güneş ışığı alan balkonum var 8 orada 16 içerde dayasam ışığı nassı olur sence bir de bez dolap iyimidir ya :D

Cannabis dedi ki...

çalışır :)

Adsız dedi ki...

bez dolaba ne diyorsun admin iyimidir torbacı tohumunu denemek için asıl WW ye geçince düzeltebilecek bütcem olabilir heralde yarın da artık 2. el filan nem dalgası aramaya çıkıcam 400W ampul alıcam bu hps tek yeter heralde dimi havalandırma ne kadar tutar acaba 15 tl vantilatör olsa gene 2. el :( pc fanları 3 5 lira gibi bişi heralde çok pis gaza getirdin a.q admin çok ezikledin içme dedin gariban öğrenciye :( sana inat yapacam :D tarla kurucam devletten izine kadar gidicem layn okulu bırakacam :D :P

içiyorum işte dedi ki...

admin merhaba.bana vermiş olduğun linkten gübre siparişi verdim elimede ulaştı.öncelikle teşekkürler.fakat bu gübrede türkçe ibare yok.çiçeklenme dönemi için olandan aldım bilgine.bunu nasıl kullanacam bilgi verirmisin.ayrıca bunun yanında 2 adette minik şişe içerisinde extra geldi.şişe üzerinde bıo grow npk 8 2 6 yazıyor.diğer mininik şişede etiket falan yok.normal aldığım gübrede ise bıo bloom 2 6 3.5 nasıl kullanacağımı çözemedim.ve minik şişeleri napmalıyım.yardımlarını bekliyorum.gübrelerin net olmasada fotolarını çektim
slm

içiyorum işte dedi ki...

canabis kanka foto likleri
http://imageshack.us/photo/my-images/59/cimg3416o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21/cimg3411p.jpg/

DGG dedi ki...

trde 1k Watt 25 kuruş gibi bir fiyat 400W yaksan tepesine saate 400W çeker 5 saat çalıştırsan eder 2000W, buda 50 kuruş gibi bir fiyata tabi olur, gece gündüz farkınıı bilmem ama 400W la en az +50 tl faturan gelicektir

DGG dedi ki...

dostum gerilla dene ? hangi bölgede yaşıyorsun ? uygun bir yer bul çak gerillayı :) birde bir google hesabı aç yada adsız olarak paylaşma en azından sonuna bir tag ekle sonradan karışıyor kim ne demiş :), bez dolaptan kastın ne? bildiğin kumaş dolap ? ışık sızdırmaması lazım ve kumaş 400w ışığını rahatlıkla geçirir adminin ilk chapterlarına bak nasıl bir ışık yaydığını anlarsın birde tutuşma riski var tabi, ama bu konulara önlem alıcaksan olur, sadece ampul ile yetmez ama ampul için en azından bir balast alman gerekli, 400w hps ler nette baya kaliteli denilebilicekleri 60 tl çok daha ucuza bulursun diğerlerinide, ama en azından balast alman gerkli yoksa nasıl yanıcak, elektirik hesabını söyledim yukarda, ama şundan emin ol torbacıya veridğinden daha az vericeksinde bir anda vermek zor olur, bence direk outdoor gerilla yap, yokmu hayvanın otlatılmadığı mahalle bebelerinden uzak bir yer ? ek 10 tane ışık nem havalandırma masraflarından kurtul (birde gübre var dostum :) )

Fakir Öğrenci dedi ki...

hocam ampul masrafı tamam nem makinesini 2. el düşünüyorum denk getirebilirmiyim sence bi de direk bezin içine kullanmıcam yav onu folyoyla kaplıcam içini tamamen balast kaç paradır bi de bunların bağlama şekli nasıl oluyor bir de sodyum bilmem ne 400W ampuller var hps le aynımıdır onlar 25 Tl diyolar gerilla sakat buralarda afyon cevresindeyim afyon değil :D afyonda alkolu yasakladılar biri görürse sulamak gerek 3 günde bir götümden şırıngayla kan alırlar allama :D

Cannabis dedi ki...

Çiçeklenme için Bloom olanını kullanacaksın. Ama sana Grow için olanınıda göndermişler. Onu niye satın aldın? neyse. Minik şişelerin üstünde ne yazıyor ki? Ölçü kapları yok mu? Arkasında "usage" yani kullanımını anlattığı bir yer olmalı. Orda kaç Gallon veya Liter için ne kadar cc/tsp veya ml kullanman gerektiğinin yazması lazım. Onları söyle bana!

Fakir Öğrenci dedi ki...

aydınlatma sistemi tamamdır 80 Tl ye balastıdır ampuludur vırtı zırtı alayı oluyo nem dalgası bulamadım koca memelekette yav ucuz yollu tavsiye ediceniz bişiler varmıdır bi de oda konusu nasıl bi utu yükseklik filan bez dolap sıkıntı olucak gibi o balast mı neyse çok ağır yav bendekimi değişikti yoksa marangoz kaça keser acaba o tahtaları birleştirme filan varmıdır bilen

Fakir Öğrenci dedi ki...

bu nem aletlerinde nemin ayarı yapılabiliyor mu nasıl çalıştırıyoruz onu biraz bilgilendirirmisiniz

DGG dedi ki...

evet sodyum bilmemneler hps oluyor, tabi folyo kaplican ama o bez dolaba lambayı asıcan reflektör aldıysan birde onun ağırlığı var hps ısı yayar bez dolabın bunları taşicak yanmicak ve ışık taşicaksa iyidir, anladığım kadarı ile ütü yüksekliğinde normal yetiştirceksen o yükseklik çok az en az 1m olucak, ya scrog yapıcan yada oto tohumlar alıcan marangozla yapabilirsin bu işi, basalat tabikide ağır oluyor çok ses çıkartıyor ve ısınıyor bilesin, büyük 2 tane tahta al odanın bir töşesini o 2 tahta ile kapat buda olabilir ama marangozlara yaptırabilirisn tabikide, nem aleti alcğaın alete göre değişir, suyu dolduruyorsun tankına oda buharlaştırıp nem saçıyor :)

Fakir Öğrenci dedi ki...

baba çok kıllandırdın ya şimdi yangın kötü bişi :D şimdi ben masrafı aylara yaymak için hem de tecrübe olsun diye torbacı tohumu kullanıyorum baktım oluyor ayarlaya biliyorum nemidir tahtasıdır alayını yaptırıcam zaten. Sağlam tohumlarda alıcam inş. yangın olmaz ya :D nem makinesi biraz tuzlu geldi ya yaptığı işe göre 70 150 arası değişiyor şu an 20 yi geçik bardok oldu alayı sığmıcak dolaba yav :D erkek mi kızmı olduğunu öğrenene kadar varmıdır bunun için bir tavsiyen bi de ben bunları dün toprağa ektim daha çıkmadı kafaları ne zaman çıkar acaba :D off çok soru soruyorum :D

DGG dedi ki...

meral etme sen filizlendirip ektiysen çıkarlar 1-2 güne, 1. si kullanıcağın bez dolabın boyu ne kadar zira saksı olucak 20 cm lamba olucak yukarda aşşağı doğru 20 cm etti 40 cm bitkide en az 1m olcak (enn az oda) aralarındada 30 cm ara olması laızm bitki ileışığın buda eder 1.6-1.7m arası bişi yani yüksekliğin uygunmu ? ve 20 tanemi ektin dostum ? 20 taneden 10 tane dişi çıksa nereye sokucan onları :) bez dolap yanmaz diyorsan ve yinede kullancaksan kafana koyduysan ölçülerini yaz ve bence 10 taneyi seç aralarından diğer 10 taneyi git itin kopuğun ğramadığı uzak ir dağ yamacına ek :) sulama boşver cannabis dayanıklıdır :) 2 haftada bir git bak hallerine sonunda kes en azından torbacı cigarasına eş değer bişi olur yani :) kalan 10 taneyi kullan 20 çok dostum, erkekmi kızmı öğrenmenin kısa yolu yok çabuk boy atanlar genelde erkek oluyormuş ama kesin değil oda tutuşta dişiyi söke bu erken boy attı diye yazık olur dediğim gibi 10 a düşür kalanlarını çoook uzak bir yere ipsiz sapsız bir yere ek o 10 tane ile uğraş (nede olsa torbacı tohumu birşey kaybetmezsin) 1 kere alıcan dostum nem makinasını al 60- 70 tl lik bişi, ama öğrenciye zor loluyor şunuda yapabilirisn para biritirebilirsin, bitkilerini alırsın balkona (üs katlar daha güvenli) 3-4 bitki bırakıcan yalnız, balkonda onlar büyüdükçe eğicen onları balkonun korkuluğunu geçmesin diye yere paralel büyütcen, "SCROG" konusuna bak, admin çok detaylı anlatmış sen o bitkilere SCROG yapıcan korkuluklarını geçmicek erkek çıkanlar atılcak emeğin biraz boşa gidicek ama olsun dişi çıkıcaktır 4 taneden 2 si, korkulukları geçmediğinden kamufle olucaklar ne nem makinası ne ışık nede vatilatöre gerek olucak sadece gübre alıcan sulucan ve scrog yapıcan en azıdan indoor sitemin parasını biriktirene kadar sana faydası olur, ama açıkcası beze güvenme ısınıcak o lamba baya

Adsız dedi ki...

Siz hangi yılda yaşıyorsunuz ?
1kw/saat 2008 de 200 kuruştu trde...
Bilmiyorsanız yanlış bilgilendirmeyin milleti.

Ay sonunda sürprizle karşılaşırsınız bu hesapla.Soğru düzgün araştırın ona göre hesap kitap yapın.

DGG dedi ki...

dostum iyi oku ben orda "en az" dedim ve bunu yazarkende netten baktım, 25 kuruş gibi bişi oluyordu ve 0 değilde 80 tl olsa bile millet işe giricek zaten, 200 kuruş 2 tl eder o kadar pahalımıydı diyorsun ? yoksa sen üfürdündemi yazıyorsun ?

içiyorum işte dedi ki...

Ufaklar bonus.miktar olarak liter 2-5ml,diyor.lar grow türünün ücretsiz denemesi mi acep.kullanım miktarı aynı.zaten senin tavsiye ettiğin linkteki grow sisesinin aynısı sadece minyaturu.ikisini karıştırıp vereyimmi gereğinde 5ml.n
asıl ayarlayacam.düşünüyorum

Fakir Öğrenci dedi ki...

DGG reis şu an 15 tane bıraktım kıyamıyorum beee bez dolapda en yüksek olanı alıcam onda sıkıntı yok ışık sistemini hallettim gübre sıkıntı değil tamam nem makinesi de alıcam yav lanet olsun :D taksit yaptırıcam artık :D şimdi ilk üç hafta 24 saat ışık gerekiyormuş gündüzleri balkon geceleri bez dolap olayına giricem vantilatör tamam bu arada ev en üst katta yama sorununu da zaten içine vantilatör atıcam reflektöör olucak arada folyoyuda dayadımmıydı yanma sorunu olmucak kanımca bi büyütsem şunları büyüdüğünü görsem walla tahta dolabıdır en kalitelilerinden en kaliteli tohumlardan alıcam da bi de tecrübe etmek lazım şimdi DGG ondan biraz kısıyorum bütceyide şimdi alıcam 30€ a 3 tane tohum tecrübe yok alayı patlıcak tohumların 30€ ya yazık olur diye düşünüyorrum bi de sağlam alabileceğim bir yer bulamadım tohumları yav güvenemiyorum hiç bir yere off off nese ben gideyim şimdi 1 adet bez dolap ,1 adet ışık sistemi , 1 adet vantilatör alayım geleyim 2 tane si filizlendi çocuklarımın :D

DGG dedi ki...

beze taktın dostum sen sık sık ısısını kontrol et nolur nolmaz, onca saksıyı her gün önce balkona sonra içeriye 2 kere taşımak zor olur yav ama sne bilirisin ama bence hiç çıkartma dışarı risklidir ya gören olur eden olur, boyları pek uzun olmasada ben biraz pinpirikliyim sen bilirisn gerisini, alıcağıon thumlar regular olursa zaten bankanı yaptıktan sorna rahatszın yani 10 tohumdan 5 i ziyan olsa 5 ini değerlendirsen bile o 5 ten tohum bankası alabilirisn ama 15 bitkiyi naıl sığdırcan o alana yav ?

Fakir Öğrenci dedi ki...

baba zaten 15 i de büyümez tahminimce tecrübe için yapıyorum zaten 20 lt lik degilde 10lt lik bişiler bulurum erkekler çıkınca kızları genişletirim regular bulamadım aradığım yerlerde güven veren yerler genelde feminized diyebişi var dişileştirilmiş onlardan veriyolar clone alıcam artık heralde daha tam güvenemedim ama yav sağlaam bi yer denk getiremedim ben suradan alıyorum diyen biri olsa keşke, şimdi zaten 2. elcilerden arıcam tahta bişi bulamazsam bez olucak zaten inş. ucuza denk getirirm şu an ışıklar dolap hazır nem makinesinin parasını bulana kadar içeri su koysam idare edebilirlermi acaba

DGG dedi ki...

büyür rahat ol :) üstelik erkek dişi anlayana kadar çok büyükcekler artık 10 lt liğe koy ama hasadın az olur haberin olsun bence git 5 tanesini çok zuak bir yere ek direk büyük saksda başla, evet buda bir yöntem yani klonu admin baya iyi bir şekilde anlatmış, biraz daha araştır ste adresi vermemiz yasak bişi söylüyemiyorum ama araştır baya 2 büyük sunta alırsan bir köşeyi kapatabilirisn yani dolaba ihtiyacın yok

Fakir Öğrenci dedi ki...

Hocam bunların erkek olduğunu kaç haftada anlarım torbacı tohumunu WW tohumda sipariş ettim az önce onları kaçç günde anlarım WW leri de ne kadar da hasat zamanı gelir tam olarak dan 3 ay sürermi

DGG dedi ki...

4-5. haftalarda görürsün dişimi erkekmi chapter 8 de anlatıyor admin, hasattada emin değilim admin blogda yazarken 8. haftada kıyamayı yapmış 1 hafta sonrada hasadı yaptı, tabiki her bitkide değişir türü aynı olsada bakımı ile değişir bu sonuçta sen ışık dönemleirni ayarlayarak bitkiyi çiçeklenmeye sokuyorsun bu yüzden net bir zaman söyliyemem ama blogdakileri yaparsan eğer 9-10 haftada alırsın hasadını, sparişini yaptığın siteye gönderim yöntemlerine göre değişir ulaşıcağı zaman

Adsız dedi ki...

325a Bendi 422 sayılı Kanun gereği Admin dahil olmak üzere Siteye Mesaj yazan TÜM VATANDAŞLARIN İP TESPİTİNDEN ADRESLERİ İFŞA EDİLMİŞTİR 312 sayılı ve Türkiye Savcılık Birliğinden arama ve hapis kararları Çıkartılmıştır.TÜRKİYE HUKUK DERNEĞİ

Cannabis dedi ki...

Büyüksün dernekcim... walla bende bu bloggerların bir çoğundan şikayetciyim... Admini dahil edersen ayıp tabi skerler öyle adaleti de, 312 sayılı savcılık birliğine üye olmak istiyorum. Bu blog olaylarından ziyade... hakim hukuk amk çok bira içersen halim budur...;

adalaet karşısında çükümüz sünnetliktir efendim.

Sforza dedi ki...

Üstad öncelikle merhaba ince ve detaylı bilgiler için ağzına ve emeğine sağlık.Blog'un yeni takipçisiyim müsadenle bir kaç sorum olucak balkon ve saksı deneyimim gecen senen olmuştu ama mahsullerde biraz sıkıntı vardı nedenini çok merak etmiştim ve işin içinden çıkamadım. Bu arada resimler
http://postimage.org/image/6jfrmob7p/
http://postimage.org/image/kdztgfpmb/
http://postimage.org/image/5g08ogfyd/
Neyse görünümleri bana iyi gelmişti ama nedense kafası zayıf oldu nedenleri birkaçtane olabilir tohumdan,topraktan,bakımdan,hasattan vs...... senin önerilerin ve tavsiyelerin önemli olucak dostum takipçinim..
KENDİN PİŞİR KENDİN YE KİMSEYLE İŞİN OLMASIN

JointCan dedi ki...

Yazık olmuş kafası güzel çıkmamışsa. Bunun sebepleri bir değil zibil gibidir.

- Tohumun türü (Herkes sanar ki, misal torbacıdan bir cigara içtim, onun tohumu da annesi gibi olur, oysa senin içtiğin cigara başka bir tohumun dişisi, senin aldığın ise, o "güzel cigara dişisi" ile ordaki başka bir erkeğin çüküşme ürünü. yani erkek boksa güzel bir cigaradan alacağın tohum ikisinin kurması olur.

Yani torbacıdan çözdüğün güzel cigaranın tohumu aynı kafayı vermez.

- 2 GÜBRE: yetişme dönemi için ve çiçeklenme dönemi için doğru gübreyi, yeterince verebildin mi?

- 3 sulamasını düzenli ve gerektiği kadar yapabildin mi?

- 4 içerde yetiştirmişsen yeterli IŞIK, dışarda yetiştirmişsen yeterince GÜNEŞ aldımı?

- 5 Saksılar yeterince büyük, toprak torfmuydu?

- 6 yetişme dönemi boyunca, içerde yetiştirdiysen, içerdeki nem/ısı neydi? Dışarda yetiştirdiysen nem/ gündüz ve gece ısısı ne kadardı?

- 7 pistillerin kahverengiye dönme oranına baktığımda en azından bir şeyi doğru yapmışsın gözüküyor. Hasadı zamanında almışsın gibi :)

kolay gelsin.

anarchylive dedi ki...

öncelikle merhaba. yazıların çoğunu okudum siteyi kaydettim burdan öğreneceğim çok şey var. paylaşımların için gerçekten çok teşekkürler.
bende arkadasın tavsiyesiyle yetiştirmeye karar verdim. şeffaf pet bardaklara 4er tohum atarak ektim. 2 günde bir suluyorum. sizin ki kadar prof. olmaz tabi ki ama kendi bitkimi yetiştirip içmek istiyorum açıkcası. tohumlarda sokakta 10 liraya satılan bitkinin kuru tohumları zamanında biriktirmiştim nolur nolmaz diye :) pencerenin önündeler gün boyu ışık alıyolar. bu doğru mu değil mi? bana çok terimsel bi dil kullanmadan cevap verirseniz çok minnettar olurum pek anlamıyorum açıkçası daha pamukta fasülye bile yetiştirmedim :) şimdiden teşekkürler :)

JointCan dedi ki...

Bizim blogdayken, klavyende ALT tuşuna basılı tut solda, sonra f4 tuşuna bas yukarda. Enterla, yetiştirmen hususundaki bütün tavsiyelerimi anında anlayacaksın. "Bu Bloğun hepsini okudum", "Yazılarınızın çoğunu" okudum derken, (Yani senin nezdinde, diğer zibil gibi diyicilere de cevap vermiş olayım) tam olarak nereyi okudunuz, hangi kafayla okudunuz diye sorasım geliyor.

- "şeffaf" bardağa, üstelik bir bardağa 4 tohum atmak,
- içi görünen bardağın, muhtemel büyüyecek kökleri güneşe göstererek cam önünde bırakmak,
- sokakta 10 liraya satılan tohum? kuş yemimi var elinde?

unutma ALT+f4

(nickinin kenarında Anrchy var diye de sempatimi kazandın o yüzden üstüne gelmedim fazla)

atilla dedi ki...

agaçlar somek verirken alt dallar ve yapraklar kuruyo buduyorum yanlaşmı yapıyorum bide yarasa gübresi vermeyi düşünüyorum

JointCan dedi ki...

farazi bir şey diyemem. resim-şartlar- tüm detayları verecen ki belki neden kuruduğunu söyleyebilirim. yarasa gübresi güçlü bir gübre dikkat et daha beter yakma.

Adsız dedi ki...

slm bir sorum olcak işyerinde 250 waat ışık var tepemde balanslı birgün yanmaya basladı bu evde yaptımızda yanma telikesi varmı

Adsız dedi ki...

torbacı tohumuyla baslasam zaman kaybetmiş olurmuyum

Adsız dedi ki...

üstad nette cok ışık modelleri var hangişi uygun yazarmısın

JointCan dedi ki...

Smoothgarden.com dan bak MH ve HPS orda var. Lambanı en kaliteli al sürekli kullanacan zira.

JointCan dedi ki...

Ekonomik durumunla alakalı herşey. paran varsa niye torbacı tohumuyla zaman kaybedesin.

JointCan dedi ki...

Kaliteli grow ışık sistemleri kolay yanmaz. ama normal elektrikcilerden alınan antirik balastlar, lambalar kolay yanıp elinde kalır.

Adsız dedi ki...

mh lambaylan hps lamba yetişrirken ayrı zamanlardamı kullanıyor yanı filizlendıyınde hps kullanıyor büyüdükce ısık deyıstırılıyormu

JointCan dedi ki...

sen blogu biraz oku. orda herşey anlatılıyor.

Gizli Mahlukat dedi ki...

Süper blog yazmışsın dibim düştü.
Bu arada 400 watt ampul yakma maliyeti ;
400 Watt(0.4kW) x 18 Saat x 0.30Tl x 30 gün = 64.8 TL
Bunlara egzos ve intake fanları + içerdeki vantilatörü ve 30-40 watt'da balast eklersen hesap ayda 100 TL civarına gelir.
(Harcadığın her 100 Watt için faturana yaklaşık olarak 16.2 TL/aylık ilave binecektir.)

Adsız dedi ki...

usta benim sorum şu seed banklarda erkek tohumlar varmı , varsa ben bunu internetten aldıgım kendi dişilerimle kırabilirmiyim , şansım yaver giderse ( ilk hasatları telef edecegim aşikar belli bir tecrübeden sonra tabi ) kendimi damak zevkime yaşamak istedigim kafa tarzına ve hayal gücüme yönelik bir cannibis türü yetiştirebilirmiyim , yapıcagım yanlış bir kombinasyon zehirlenmelere yada daha farklı saglık problemlerine yol açarmı ? ( sonucta bunlar gayet bilimsel ortamlarda üretiliyo dna sıyla oynanıp geliştiriliyor ) .

ayrıca bu polenleri bir şekilde saklayıp ör 2 3 ay yada daha fazla sonrasında erkege yerleştirip tohum alabilirmiyim

JointCan dedi ki...

Erkek tohum diye bişi olmaz. Yani erkek tohum çıkar ama ayrıca erkek tohumu bulunmaz. Regular tohum aldığında yarısı erkek çıkar ancak o şekilde bulursun erkeği...

Adsız dedi ki...

üstad sorunun ufak bir kısmına yanıt vermişsin ayrı ayrı sormalıyım biraz kirleticez blogu ama kusura bakma

regular tohumlar bildigim kadarıyla pahalı ve yarısı erkek çıkar diyorsun yani 2 tohum veriyor dişili erkeklimi ?

bunu kendi aldıgım dişimle eşleştirebilirmiyim örnegin erkek ww ile dişi ak 47 regulardan aldıgım ww tohumla ve bendeki ak 47 dişiyi eşleyip ortak tür yaratabilirmiyim ?

kendi zevkime damak zevkime istedigim kafa tarzıma ve hayal gücüme has sadece bende olan bir tür yetiştirebilirmiyim ?
( çocuklugumdan beri güvercin beslerim bir türün nasıl degiştigini nasıl güzelleştirilebilecegini yeni tür alınabilecegini bilirim )

yapıcagım yanlış bir kombinasyon zehirlenme veya herhangi bir saglık problemine neden olurmu ?

bir önceki hasattan aldıgım ( erkekten ) polenleri 2 3 ay veya daha fazla süre döllenmeye hazır tutup dişimle eşleştirebilirmiyim ?

JointCan dedi ki...

- tohumları regular aldığında iş şansa kalır. hepsi dişi çıkabilir, hepsi erkek çıkabilir, yarı yarıya... bu şansına... erkek dişi diye vermezler sana tohumu. zira erkek tohumu belli eden bir karakteristiği yoktur.

- ve elinde hangi türün erkeği ile hangi türün dişisinin olduğu farketmez. ortamda erkek ve dişi varsa istediğini istediğinle çiftleştirebilir, yeni türler yaratabilir, kendi türünü yakalayabilirsin. En ufak bir riski yok. çok kötü bir türde bulabilirsin, has türde çıkarabilirsin :)

- evet, polenleri karanlık serin hava almayacak şekilde bir yerde (buzdolabının alt kısmı olabilir) 6 ay felan muhafaza edebilirsin.

rasti bodrum dedi ki...

arkadasım 400 wat son T lamba aldım ama sıcaklık vermıyor ama yoğun ışık verıyor sıcaklıkmı öenmli yoksa ışıkmı bı cevap yazarsan sevınırım dayı

JointCan dedi ki...

Lumen önemlidir, yetiştirme için özel olan lambalardan olması önemlidir. lambayı aldığın yerin linkini verirsen özelliklerine bakılabilir.

rasti bodrum dedi ki...

sşm lardeş dişi çıceklerden beyaz polen cıkarmı bırde çok tohum oluyo normalmı yada bunlar erkekmı:)maılde attım face tende yazdım bı cevap yzarasan sevınırım

JointCan dedi ki...

mailden, ya da faceten nasıl yazarsın. benim mailim de yok face hesabım da... Muhtemelen çiçeğin erkektir. sürüyle kesecikler varsa onlar erkek demektir. sök at.

Edoxia dedi ki...

Hocam Press için kullandigin alet nerede bulunur, kaç eurodur?

cennetotu dedi ki...

Kubar şöyle mi oluyor... Viski yüzde 40 alkole sahip bir içki sen viskinin içinde alkolü alırsın ve ortaya çıkan yüzde yüz alkol olmuş olur. O zaman kubarın kafası 6-7 saattir diyenler doğru diyormuş :)

Adsız dedi ki...

şu arkadaşlarına verdiğinden bana da versen dünyayı slow takip etsem :))) harmnlık fena bişey :) dosttum sana bir sorum var beim kedi saksıyı düşürmüş eve geldimde heryer toprak aldım tekrar koydum ama yapraklar sarkmış kendine gelirmi acaba ??

JointCan dedi ki...

Strese girmiş olabilir ama bir sula bakalım toplamazsa dibine bir adet aspirin çöz..

Adsız dedi ki...

slm 250waatlık ısıgın dolabının ölcüleri nekadar olmalı cvp icin tskr

Adsız dedi ki...

merhaba 250w lık hps lambalarda sativa türevleri muhteşem gelişim gösteriyor ben 250wtt 8 saksı yapıyorum gübre biobizz canna dan şaşmıyorum ekstra kullandığım npk sıvı gübrelerde var ve birde akvaryum suyunla suluyorum gelişimleri muhteşem çünkü akvaryumda bitkili ve gübre kullanılıyor artı olarak içindeki balıkların organik gübresiyle beraber inanılmaz bir sonuç veriyor.Bunu yapacak bekar yada evli evinde yapıcaklara tavsiyem bu iş sanıldığından çok daha kolay teorik bilgiyi pratikle birleştirmeniz çok basit eğer bitkileri seviyorsanız ilgilenmeyi bunuda bir o kadar basit şekilde yetiştirebilirsiniz.En basidinden kokuyu yok etmek için karbonlu hava filtrelerinden koku yok edici kimyasallara kadar bir çok ürünü artık bulabiliyoruz.Bunu yetiştiriyorsanız evde ağzınız sıkı olsun bir tek siz bilin gerisi çorap söküğü zaten bol hasatlar.

İhtiyaç olanları gübreden başlayın paranız bir anda hepsine yetişmiyorsa bir liste yapın yavaş yavaş alın listeyi tamamlayın
Gübreleriniz kaliteli olsun canna,biobizz vsvsvs ph düşürücü kesinlikle bulundurun ph metrenizde olsun ne kadar özen gösterirseniz öyle güzel oluyoki meyvesi ball gibi balllll kendi mahsulunu içmek kadar güzel bir şey yok bağımlımıyım hayır çünkü ne çorbacılarla işim var nede kimseye ağız eğip bi ton riske girmiyorsunuz kardeşlerim ayrıca sokaktaki meretleri kullanmayın ne bok olduğu belli değil artı birde bok ötesi dünya para vericenki iyisini bulucan oda senin evde yetiştirdiğinin yanından geçemez tertemiz keyifle takılmanız dileğiyle saygılar

Adsız dedi ki...

Doktor yine ben, bu elektirik li elek demissin, nedir bu? İsmi nedir nerden bulcaz bunu, yaprakları bu denli kullanıla bileceği aklıma gelmezdi.

JointCan dedi ki...

elektrikli elek ne bilader? yapraklraından cannabutter yap. sktret polen presi felan :)

Yorum Gönder

 
;