9 Temmuz 2013 Salı

BHO YAPIMI (BUTANE HASH OIL- Cannabis Hash Yağı)

Butan Gaz ile Cannabis Yağı Çıkarmak

Not: Kapalı alanda denemeyin havaya uçmayın, sonra wuu Jointcan Saçım kaşım, dötüm başım yandı, şikayetiyle gelmeyin... Bütan gaz yanıcıdır, uçucudur, kaçıcıdır... Gezi eylemlerinden "gaz"lara bağışıklığım vardır a güvenmeyin... Uyarılarımı tikkatle okuyun...Şimdi BHO nedir? Başlıktada belirttiğim gibi Butane Hash Oil demek. O ne demek, Bütan gaz yöntemiyle Haşh Yağını çıkarmak. Onu niye yapıcaz ki? Yani normal cannabis yetiştirdin de, üstelik en kral The Boklu Dere Haze cigarasından veya Toşak Peyniri Kokulu kubardan daha iyi ürün neyimize yetmiyor?

Bu sorunun iki cevabı var... Birincisi israfı sevmememiz. İsraf günah zaten ayıp adamı meşeyle döverler öte dünyada. Yani tertemiz trim (hasadı aldıktan sonra kurutmadan önce tüm uzun ve ufak yapraklardan temizlemek, sadece sömeğin özünü kurutup içmek) ettiğimiz budlardan artan yaprak kırıntılarını atacakmıyız? Haşa... öyle edepsizlik bizi bozar. İkinci sebebi de, torbacının toşakları arasında beklemiş en kral cigaranın THC oranı %2-8 lerdeyken, iyi bir cins cannabisten alacağınız kaliteli bir hasattan çıkacak (ki o çiçeğin THC si %15-35 arasıdır) BHO nun THC oranı %65 lerde olacağıdır. Sanırım bu rakamlar kafanızda ne halt ettiğinize dair bir çerçeve çizer.

Faydaları: BHO kanser ve diğer tüm ağır hastalıklarda yoğun tedavi ya da, destekleyici olarak kullanılan, gerekli olan özütü hastaya sunar. Dünyaca tanınmış profesörün teki sadece BHO kullanarak prostat kanserini yenmiştir. Aynı yolu deneyeceğini söyleyen ünlü ABD li cannabis aktivisti ve komedyeni Tommy Chong da geçen senenin başında prostat kanseri teşhisi konmuş, ve sadece BHO ile kanseri bir sene içerisinde yenmeyi başarmıştır. Ha herşeyi bırakın BHO kullanın demek deyildir bu. Hep diyorum ya, bu bir destek kaynağıdır. Kesinlikle esas tedaviyi bırakmanızı önermem. Zira, hiç tedavi edici özelliği olmasa bile, özellikle kanser hastalarının kemoterapi sürecinde kaybettiği iştahı, ağrıları organik olarak ortadan kaldıran bir mucizedir.

Ok bıdı bıdıyı keselim ve neyi nasıl yapacağımıza bakalım.

Gereken Malzemeler:

1- BHO için malzemeleri koyacağımız ve extractı yapacağımız cam-pvc veya çelik boru (hazır da alınabilir, çok ucuza kendin de yapabilirsin...

2- 5x rafine edilmiş (TR de bulamayabilirsiniz bu kadar saf beş kere rafine edilmiş çakmak gazı... Bulabildiğiniz en iyisini alırsınız sizde :)

3- Tercihan Kahverengi olan (beyazlatılmamış) ama yoksa beyazlarından da pek ala olabilir kahve filtresi kağıtlar.

4- Borcam (ya işte şu sıcakta soğukta cörtlemeyen) cam tabak yada ufak tepsi (ne diyeceksek köşeli olanlarına)- Bunun köşeli olmasının avantajı, BHO yu borcamdan kazırken yuvarlak kenarlardan jiletle kazımak imkansız olur...

5- ıvır zıvır ve nihayetinde trim artıkları, tricom olan yapraklar hatta ufak sucker budlar (üst sömeklerin altında olan daha az gelişmiş ufak sömekler)

PVC BHO Tüpün Yapılışı:


Evet yukarda kabaca taslağını görebilirsiniz. Gidersiniz bir PVC malzemeleri satan yere, yada inşaat malzemeleri satan alışveriş merkezlerine alırsınız kısa bir PVC boru.  Benim yaptığım 30cm uzunluğunda dıştan dışa 5 cm kalınlığında bir düzenek.

Yanında yukardaki gördüğünüz gibi kelepçeden de alın bir tane. Birde bu kalınlığa uygun bir tarafı kapatacak şekilde PVC kapak.Evet kapağı nasıl hazırlıyoruz? Çakmak Gazı tüpünün ağızının sığacağı kadar bir telik açıyoruz matkapla. Zaten o gaz tüplerinin kapağının içinde siyah zamazingolar var. uygun gördüğünüzü seçin onun çapında bir delik açın. sonra tüpün ağızının gireceği şekilde monte edin kapağa. valaa bitti...


Sonraki aşama: diğer açık ağız tarafına 5 kat kahve filtresi kağıtlarını koyup kelepçeyle sıkıyoruz. Bunu bir kaç kırtasiye tipi lastikle dolaya dolaya da yapabilirsiniz. Benimkisi sürekli kullanabilmek için kalıcı bir çözüm. Ucundaki plastik kısmı kafanıza takmayın. kelepçe sonradan aklıma geldi onuda kağıdı gergin tutmak için iteledim. onsuz da yaptım çok da güzel oldu yani daraltmasın sizi o parça :)Evet trimlerden artan yaprakları, ufak tricomlu yaprakları güzelce öğütüyoruz. kahve öğütme makinaları olabilir herşey olabilir. Kuruması önemli aksi takdirde öğüttüğünüz şey yaş olur ve extract edemezsiniz güzel. Burda öğütmeden evvel trimlerin buzlukta dondurulmasını öneren var. Bu sayede öğütürken tricomların muhafazası daha iyi oluormuş. Ben denedim trimler nemlendi. Sanırım buzluğum o kadar soğuk değldi birde izole edemedim nemi. siz başarabilirsiniz ya da hiç kasmazsınız direkt öğütürsünüz. Tüpün içini bu kurumuş trimle doldurursunuz. birşeyle hafifçe bastırırsınız. kontrol için ağızınızla üfleyin ki, havanın çıkabildiğine emin olun. Çok sıkıştırıp bunu imkansız hale getirmeyin.
 Evet benim kullandığım Butan Gazın markası Vector 5x

 Soldaki başarısız trim dondurmanın yanında çakmak gazlarının buzlukta ne işi var diye düşünüyorsunuzdur. İşleme başlamadan evvel 5-10 dakka buzlukta bırakırsanız, tüpün içindeki gaz sıvılaşıyormuş. Bu şekilde BHO extract daha güzel ve etkili oluyormuş. Denedim ve onayladım. Yukarda herşeyin hazır olduğunu görüyorsunuz. Ama benim hatalarımdan ders alın. A) Yuvarlar Borcam sonradan BHO yu kazırken imkansızlaştırıyor çok kayıp veriyorsunuz. Ama en azından cam kabın nasıl bir şeye benzediğini görün diye veriyorum. Genelde erkek cenahı olmamız sebebiyle, mutfak araç gereçlerin isimlerini bilmeyebiliyoruz :) Örnek ben!

NOT: Kesinlikle ya balkonda yapın ya da davlumbazı olan bir yerde. Solumayın ve MAL GİBİ AÇIK ATEŞ BULUNDURMAYIN BU İŞLEMİ YAPARKEN... Ölürseniz gen havuzumuzdan salakların temizlenmesi açısından memnuniyet duyarım ama börtü böceğin ölmesine dayanamayan biri olarak da ölmezseniz sevinirim :)

Adım 1. Borcamınızı daha geniş bir kabın içine koyun. İkisi arasına kaynamış su ilave edin. Borunun filtre kısmı cam kabın içine gelecek şekilde tutun ve buzluktan çakmak gazınızı alıp kapak kısmındaki hazneden gaz vermeye başlayın.

Bir müddet alttan gaz çıkmayacaktır. Zira trimlerin içinden geçip filtreden geçmesi yarım dakkayı bulabilir. sonra sıvı bütan gaz cam kaba dolmaya başlar. Anında buharlaşmaya başlayacaktır alttaki sıcaklığa değer değmez. bunu engellemek için ayrı bir yerde bu işlemi yapıp sonradan kaynar suyun içine alabilirsiniz kabı.

Peki ne kadar hasada ne kadar gaz kullanmalıyım?

ideal oran Her 30 gram trim için :350 ml gaz kullanılması.

 Daha basit bir oranlama yapanda var, her 1gram için 10 ml gaz kullanılması

 Unutmayın ne kadar sömek kullanırsanız o kadar kaliteli BHO alırsınız. Ne kadar çer çöp yaprak kullanırsanız o kadar kaliteden verirsiniz.

Adım 2:

 Gazın uçması bir kaç dakka içinde gerçekleşir. Davlumbazınız çok iyi çalışsın kapamayın. ya da balkondaysanız bekleyin uçsun. geriye yukardaki gibi altın sarısı veya türüne göre arap macunu gibi koyu bir tabaka bırakır. artık havalandırmanızı kapatabilir, ocağınızı ısıtabilirsiniz eğer içinde bulunduğu su soğuduysa ( gazların uçtuğundan emin olun)...

Adım 3: Sonra ince bir tornavida (şu pc ler için olanlardan incecik olması bho nun daha az yapışması açısından önemli... Bu tabakayı zikzaklar yaparak karıştırıyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç, extractın içinde sıkışmış olan gaz parçalarını çıkarmak. siz karıştırdıkça çıtır çıtır eder, sıcak su da ufak baloncuklar şeklinde gazı dışarıya itmeye çalışır. Bunu ne kadar iyi yaparsanız, ne kadar uzun süre yaparsanız içindeki gaz miktarını o kadar yok edersiniz.
 Adım 4: Ben yukarda böyle bir jilet kullandım. Bilmem TR de varmıdır bunlardan .Yoksa maket bıçaklarının uçlarından şu kısa olanlardan alıp da yapabilirsiniz. Ya da en ince spatulalarlada kazıyabilirsiniz.
Adım 5: Evet ortada topluyoruz. eğer sıcak su kabının içinde kazımanız zor oluyorsa, cam kabı tezgaha alın kazıyın. Isı düştükçe kazımanız zorlaşacaktır. O zaman tekrar sıcak suyun içine koyarak yumuşamasını sağlarsınız. Tekrar ince tornavida vs ile karıştırmaya devam edin. Siz karıştırdıkça çıtır çıtır ses gelecektir. Artık içinde hiç gaz kalmadığına emin olduğunuz vakit, final kazıma evresine geçebilirsiniz.


Adım 6: Sonra jiletle ya da spatulayla kazıdığımız BHO yu ufak cam kaplara, ya da akrilik ya da cam tüplere vesair aktarma işlemi başlar... Burda elleriniz benimki gibi zamk gibi olur. O yüzden PLASTİK ELDİVEN şart! şu ameliyat eldivenlerinden eczaneden alırsınız ucuz zaten.

NOT: BHO nuzu kaplara alırken jilette, spatulada tornavidada mutlaka bir miktar kuruyacak zamklaşacaktır. Çakmakla o kısmın biraz üstünden ısıtırsanız (BHO yu yakmayın üstünü ısıtın) BHO anında akışkan bir hale gelecektir. Bu sayede en az kayıpla ürününüzü kurtarmış olursunuz. Göreceğiniz üzere farklı farklı tonlarda son ürün elde edebilirsiniz. Bu çiçeğinizin türüne bağlı olarak değişir. Yukarda Jack Herer BHO görmektesiniz. Çok hızlı kuruyor ve son halinde sert kırılgan bir reçine haline geliyor. Altta ise Northern Lights BHO yu görüyorsunuz. Daha az sert ve ufak keskin bir uçla parça alınabilecek sertlikte


 Yukarda ise White Widow BHO görüyorsunuz. Dolapta muhafaza etmeme rağmen macunumsu sertlikte, rahatlıkla parça alınabiliyor...


 Yukarda Kuru hasadımdan ve BHO lardan örnek görüyorsunuz. Sağdan sola, Northern Lights, Super Lemon Haze , Jack Herer, White Widow ve Karışık (SLH ağırlıklı) BHO ları görüyorsunuz. Kavanozlarda da sağdan sola: White Widow, Super Lemon Haze ve Jack Herer görüyorsunuz.

PEKİ NASIL İÇECEZ BUNU?: Bunun için bong kullanan var, sadece BHO için DAB dedikleri youtube da sayısız videolarını bulabileceğiniz özel bonlar, bubler lar, health stone lar, pipe lar var. Ben pipe kullanıyorum. Altını önce normal cannabis ile dolduruyorum. üstüne diledğim BHO yu bir pirinç büyüklüğünde (isterseniz daha da çok ama bayılır gidersiniz zaten) BHO ile ilave edip, çakmağı çakıp elvede çükümento meseleler deyip direkt evrenin derinliklerine ışınlanıyorsunuz Skati tarafından...

 Afiyet ve Sıhhat olsun.

İmza: Türkiye'nin Jack Herer'i Jointcan149 comments:

Wolvorine Logan dedi ki...

Oncelikle her bilgi icin tesekkurler jointcan paylasimlarini yaklasik bir ay kadar dir inceliorm ve bi arkadasmla beraber grow odasi yapmaya calistik ancak acil yardimina ihtiyacimiz oldunu dusunuorm..baya detayli bilgiye ihtiyacimiz olacak gbi yoksa cocuklarin hepsi gidici..

tohum dedi ki...

joint can ben çok teşekür ederim Bho yapımı ile ilgili bu kadar akıcı bilgi verdiğin için diyeceksin internet video dolu ama hepsi gavurca konuşuyo ne anlatıyo bilen var bilmeyen var benim ekmiş olduğum 6 kızımın hasadında 3tanesini sorgusuz sualsiz sömeği yaprağı çöpü boku gazlı eyleme sokacam sayen de... ha bide torbacının at hırsızının taşaklarında saklanan otu içimişim yılarca bilmeden :D

JointCan dedi ki...

E düşünüyorsun ama sormuyorsun :) Bunun kızlara bir faydası yok...:)

JointCan dedi ki...

büyük yaprakları değil ha onlar çöp

grower dedi ki...

Baba 10 numara 5 yıldız olmuş eline sağlık ama merak ettiğim 2 konu var şimdi küçük somek dal sap yaprak ya da dip dediğimiz her şeyi kullanıyor muyuz bir de kızlardan birisini bugün hasat yaptım diktim kafası assagiya elimde baya bi malzeme var kurumadan bho işine girsek mi ki çok heveslendim şimdi :)

Wolvorine Logan dedi ki...

Resimlerle yardima ihtiyacim olcak gbi nasil paylasabilirm seninle.bir de saksilarda cok az sayida beyaz cok kucuk orumcege benzer bocekler var gbi(beyaz olduguna eminim)neem yagi kullansam faydasi olurmu.. Simdiden tesekkurler

Adsız dedi ki...

selam jointcan,iki tane bebeğim oldu,4 gün önce ekmiştim .biri gübreli torflu toprakta diğeri ise torflu humuslu gübresiz toprakta.bunlardan gübreli toprakta olan gayet sağlıklı ama gübresiz olan ise çok zayıf ve zorlanıyor başı eğik duruyor.gübresiz olana ben biothrive 3-1-6 gelişim için vereceğim ,biraz daha kendini toparlamasını bekliyorum.gübreli olanada hafif ( 4 lt. suya bir tatlı kaşığı kadar) vermeyi düşünüyorum.yoksa hiç vermeyim mi?çünkü bu gübreli toprağı aldığım internet sitesinde extra gübre vermenize gerek yok diyor.sen ne dersin bu konuda?iki ayrı toprakta yapmamın nedeni kararsız kaldım ve böyle yaptım.şimdiden teşşekkür ederim. saygılar...

JointCan dedi ki...

Yahu kurumadan bho nasıl yapacan. okumadın mı yukarıyı? Ufak yapraklar, dip sömekler, hatta içi boş yumuşak üst sömekleri dahi kurutup bho olarak kullanabilirsin.

JointCan dedi ki...

Yahu 4 günlük çiçeğe gübremi verilir. ikinci haftadan sonra başlarsın vermeye. ayrıca sorunun içinde cevabını veriyorsun. birinde torflu kalite toprak kullanmışsın diyerinde dandik. duaa et o humuslu topraktan parazit ve örümcekler sarmasın çiçekleri..

jointkanka dedi ki...

sevgili jointcan 3 günlük 4 adet taze bebelerım var (sayende) çok mutluyum şimdilik sabah balkon akşam ev. Elimde 1 tane 500w 12000 lümen 3200k 1 tane 300w 7000lümen tungsten halojen ampül var bunları kullansam olurmu acaba şimdiden saol büyük usta.

Wolvorine Logan dedi ki...

Resimlerle yardima ihtiyacim olcak gbi nasil paylasabilirm seninle.bir de saksilarda cok az sayida beyaz cok kucuk orumcege benzer bocekler var gbi(beyaz olduguna eminim)neem yagi kullansam faydasi olurmu.. Simdiden tesekkurler

JointCan dedi ki...

işine yaramaz fuzuli elektrik harcarsın. grow lambası farklıdır....

JointCan dedi ki...

spider mite denilen lanet şeyse zaten neem yağı haricinde bir şeyle kurtarman çok düşük ihtimal...

Wolvorine Logan dedi ki...

Pki neem yaginin kizlara zararri olurmu..

JointCan dedi ki...

çiçeklenmenin 2. haftasından sonra vermeyi kesmelisin.

Wolvorine Logan dedi ki...

Daha yolun en basindayim..sana nasil resim yollayabilirim.tekrar yardimlarin icin saol

JointCan dedi ki...

hizliresim.com imgur.com

Wolvorine Logan dedi ki...

http://s1307.hizliresim.com/1c/c/q4nvk.jpg
http://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4p2h.jpg
http://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4p5j.jpg
http://s1307.hizliresim.com/1c/c/q4p8g.jpg
Abi simdi malzemer lumatek 400w balast cooltube 400w MH phytolite ampul(suan 20/4 acik) nem cihazi ve fan 24 saat acik.Gubre biobizz bio-grow(8 2 6) orta saksida ekili olan femineze amnesia haze.diger saksidakiler mechul:) orta saksilar 7LBuyuk olan 15L..Bugun de neem yagimi siparis ettim.Eksiklerim neler abi bukadar ugrastiktan sonra kizlara bisey olmaz ins senin de yardimlarinla

JointCan dedi ki...

hafız bu kadarcık bitkide spider mite ne arasın.. nerden gelmiş olacak torftan mı bulaşmış diyecem torfun ne marka?

2- blogun neresinde gördün bir saksıda 20 tane çiçek? onlar hç bir işine yaramaz. ya onları derhal ayır ya da at gitsin kalite tohum deyilse.

3- saksılar en az 20lt olacak auto ise 15 yeter
4- Işık açıkken spreyleme yapraktan
5- büyütme ortamını sevdim orda en fazla 4 çiçek tut. 400watt a en uygun 4 çiçektir. kolay gelsin.

Wolvorine Logan dedi ki...

Abi yorumlarin icin oncelikle cok saol..yarin sabah neem yagim gelicek ins onu nasil kullanmam gerekio..bide bocekler beyaz ve cok ufak orumcek oldu pek belli degil zaten.torf alman mali kapali paketti zaten bende anlayamadim nerden geldi bu kizlarin belasi..arkadaki kalabalik saksi cop zaten:) ama ortadaki saksi disindaki turuncu olanlar disi erkek ayrimndan sonra ayrilcak..yani tek silahim ortadaki amnesia haze oda cok saglikli diilgibi bide sen goz at istersen..(yardimin olmasa yanmistik cok saol)
http://p1307.hizliresim.com/1c/d/q586b.jpg

JointCan dedi ki...

bu aşamada sorunu görmem imkansız. ancak aklıma sadece bir torf türü geliyor ondan markasını sordum. başka kullanıcı arkadaşlarda da spider mite bulaşmış, onu da torftan olduğuna kanaat getirmiştik. Adı Gartengold! eğer o ise derhal o çiçekleri yıka, saksılarını dezenfekte et, torfu at, odayı dezenfekte et.

ikinci olarak erkek dişi olduğunda ayıramazsın onları.. hatta iki hafta sonra bile ayıramazsın. kökler birbirini sarar.. erkek dişi olduğunu anlayana kadar haftalar var.

ışık açıkken yapraktan ıslatma dedim...

kolay gelsin

Wolvorine Logan dedi ki...

Ustad tekrar saol bilgilerin ve yardimlarin icin.Benim torfum compo sana die bi markaymis.sabah neem oil geldi ama tam olarak nasil kullancami bilemedim.sadece isik kapaliyken spray yapmam yeterlimi yoksa sulama suyunada karistirmalimiyim?

mesut zengin dedi ki...

selam jointcan. bi tane 2 haftalik cicegim var saksida balkonda muhafaza ediyorum gunesi neredeyse dogusundan batisina kadar aliyor bi yorumlayabilirmisin.

http://n1307.hizliresim.com/1c/d/q613g.jpg
http://n1307.hizliresim.com/1c/d/q60tc.jpg

JointCan dedi ki...

Cicek çok güzel görünüyor da, mevsim olarak geç kaldın. Yetişmez yani, nisan sonu gibi ekecektin...

JointCan dedi ki...

yapraktan vereceksin

mesut zengin dedi ki...

peki agustos ortasinda growa gecirsem olur mu yer secermi

JointCan dedi ki...

eylüle kadar git bakalım olmadı eylülde indoor a alırsın

mesut zengin dedi ki...

tesekkurler dostum.

eurochild89 dedi ki...

selam dostum uzun zaman önce bu konu hakkında bilgi istemiştim senden, şimdi görünce sevindim. emeğine sağlık.

Adsız dedi ki...

Merhaba jointCan iki aylık çiçeğim var ama çok yavaş yetişiyor toprağını değiştirdim sırasıyla saksısını büyüttüm fakat çiçeklenme dönemine yeni yeni giriyor ve yeni dallar vermeye başladı sence iki ay bunun için geç değilmi ? Gübre olarak bir defa sardunya bitkisi gübresi kullandım fakat bir etkisi olmadı yardimci olursan sevinirim marujunal kal.

JointCan dedi ki...

Çiçeğini nerde hangi şartlarda büyüttüğünü bilmiyorum. Dışarda büyütüyorsan normal zaten eylül ekim gibi alabilirsin hasadı. Ayrıca adam gibi gübre alacaksın. özellikle çiçeklenme dönemi için olanı al. zira çiçeklenme döneminde bitki çok fazla enerji emer. büyütme döneminde yeterli besini vermediğin içinde gelişmemiştir. Gübre konusunda blogda yeterince bilgi var. Olmadı chate girersin online olan birileri mutlaka yardımcı olur. kolay gelsin.

Wolvorine Logan dedi ki...

Selam ustad seni biraz sktım bu konuyla ama neem oil geldi kullandım ama henuz bi fayda alamadm icine sabun da eklemem gerekiomus sanirim arap sabunu kullansam zarari olurmu yoksa tavsiye edebilcegin baska bisey varmi.

JointCan dedi ki...

bulaşık deterjanından çok az katman kafi

mesut zengin dedi ki...

selam jointcan. yine rahatsiz ediyorum ama cicegim gayet saglikliyken 2 gun icinde alttaki 4 tane yaprak yandi bende yanmalar govdeye kadar uzanmasin diye yapraklari saplarindan kesmek zorunda kaldim simdi ustteki buyuk yapraklarinda uclarinda sanki yanmalar basladi ufacik bi nokta seklinde siyahlik var resme bi bakarmisin sence bu kesim zarar verirmi kestigim yaprak saplarinda yanma yok diblerinden gayet guzel kucucuk yapraklar beliriyor


http://s1307.hizliresim.com/1c/j/qbvv2.jpg

JointCan dedi ki...

Eğer gübre veriyorsan kes. normal sula bir iki kere. sonra toparlayınca önceki orandan daha az vermeye devam et. ben bi yanma göremedim. ilk yapraklar sararır düşer zaten o yönden germe kendini. tabi gübreden kaynaklıysa yukarda dediklerimi yap

Wolvorine Logan dedi ki...

Saol ustad

mesut zengin dedi ki...

tamam dostum sagol

Wolvorine Logan dedi ki...

Ustad herseyi birebir uyguluorum elimden geleni yapiorum hata nerde olabilir yardim et lutfen
http://s1307.hizliresim.com/1c/j/qc78u.jpg

Abdullah Kehribar dedi ki...

Kardesim bu islemden sonra gaz gecmis otun thc yada diyer cannabidolleri tamamen silinip çöp mü oluyor yoksa kafasi kolay güzelleşen biri icin icilir durumda olur mu? mesela pic tohumdan degil de ww den yada ak47 ciceginden den yapsak gaz gecen ot çöp mu?yoksa kimyasal banyodan geçtiği için saglık icin zalimlik mi?

JointCan dedi ki...

Ne yaptığını bilmeden nasıl yorum yapabilirim. Nerde yetiştiriyorsun, saksın kaç lt, torfun ne (görünen torfu beğenmedim pek) , gübren ne (hiç verdin mi ya da ne kadar veriyorsun), kaç saat ışık ya da güneş alıyor, Ne zaman ektin? cinsi ne,ondan sonra bir şey söyleyebilirim.

JointCan dedi ki...

çöp olur... zaten cins bir çiçekten alacağın hasattan sonra öyle çingen cimrilik kalmaz merak etme :)

Wolvorine Logan dedi ki...

http://s1307.hizliresim.com/1c/c/q4nvk.jpg
http://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4p2h.jpg
http://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4p5j.jpg
http://s1307.hizliresim.com/1c/c/q4p8g.jpg
Abi simdi malzemer lumatek 400w balast cooltube 400w MH phytolite ampul(suan 20/4 acik) nem cihazi ve fan 24 saat acik.Gubre biobizz bio-grow(8 2 6) orta saksida ekili olan femineze amnesia haze.diger saksidakiler mechul:) orta saksilar 7LBuyuk olan 15L..Bugun de neem yagimi siparis ettim.Eksiklerim neler abi bukadar ugrastiktan sonra kizlara bisey olmaz ins senin de yardimlarinla

Ustad yukardaki bilgilern disinda 5L suya 6 ml gubre koyuyorum torfum compo sana die bi marka ekim isleminide 28 haziranda yaptim tekrar saol ilgin icin

Adsız dedi ki...

selam jointcan,auto cins çiçeklerde yine mh ve hps mi kullanmalıyız?yoksa hps ile başlayıp hps ile mi bitirmeliyiz?ayrıca tohum satan bazı sitelerde 45 günde hasat alındığı yazıyor.bu konu hakkında yorum yapabilir misin?tşk...

JointCan dedi ki...

Sana bu konuda bir cevap yazmıştım. bir saksıya sadece tek bir çiçek diye. sende onların cinsi belli olunca ayıracam dedin bende sana o iş olmaz dedim. ayrıca saksılar (türler auto tohum değilse) en aşağı 20-25 lt olmalı dedim. auto ise 10-15lt

JointCan dedi ki...

HPS başlayıp HPS de bitirebilirsin. MH lamba almak masraflı olacaksa. 45 günde hasat zor ama 60 günlük olanları var AUTO türler. hasatları az olur gerçi Think Different haywan gibi hasat veriyor auto olmasına rağmen.

Adsız dedi ki...

Çiçek saksı da ve dışarda yetişiyor toprağı çiçeklere özel gübreli toprak yaprakların uçlarında hafif yanmalar başladı ben verdiğim gübre den şüpheleniyorum ve gübreyi vermeyi kestim alt büyük yaprakların sarardığını farkettim ve çoğunu kestim. Çiçek sadece yeni çıkan dalları ve yukarıya yoğunlaştı bunun bi zararı olmaz umarım verdiğin bilgi için teşekkürler marijunal kal.

Adsız dedi ki...

http://k1307.hizliresim.com/1c/k/qfbtb.jpg buda benim kızımın resmi ;)

Wolvorine Logan dedi ki...

Hocam Zaten ben sni dinlemez olurmuyum ortadaki tek buyk saksida olan amnesia haze bitek boceklenmede onda var zaten sana en son tek gonderdigim resim de o digerlerinde ayni torf olmasina ragmen sknti yok zaten amnesia haze feminize oldu icin onu kurtarmaya calisiorm elimdeki tek ii tohumda oydu o konuyla ilgili destege ihtiyacim var lutfen tekrar ilgin icin saol

JointCan dedi ki...

Gübre yanığına dikkat et. Eğer uçlarında yanma başlarsa gübre fazla demektir. hemen temiz su ver bir dahaki sulamaya daha az gübre ver. kolay gelsin sağlıklı görünüyor çiçek. saksı kaç lt lik? toprak ne, ışık ne? ne kadar güneş ya da ışık alıyor.

JointCan dedi ki...

Gübreye dikkat et. Çok güçlü bir gübre o. eğer uçlarda yanma başlamışsa temiz su ver bir dahaki sulamaya ise daha az gübre ver. kuşa çevirme çiçekleri yapraklarını alacam diye. daha büyüyor bunlar. birinde varsa böcek hepsine geçecek demektir. spider mite olup olmadıklarından emin ol. büyüteçle bak yapraklara ...

Wolvorine Logan dedi ki...

Saol ustad ins toparlarim..
Kolay gelsin

Adsız dedi ki...

Saksım 20 lik, toprağı normal çiçek toprağı günde Aşşağı yukarı 10 saat güneş alıyor tamamen doğal ve hiçbir türden böcek yok verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Adsız dedi ki...

Selam Can, ne zamandır aklımdaydı kendim yetiştirme fikri senin sayende hayata geçti dostum. 600lük hps lamba ile başladım işe, boklu dere haze tohumları vardı ilk önce onlarla denemek istiyorum kendimi çünkü hydroponic sistem kurdum deneme yanılmayla yapacağım için güzelim tohumlar heba olmasın istedim. Hydroponic sistemde scrog metoduyla yetiştiriyorum, en büyük sıkıntım odanın ısısı, bir türlü düşmüyor. Vantilatör 7/24 çalışıyor, buhar makinasıda keza öyle, ısı düşsün diye nemleri %90lara kadar çıkartıyorum o vakit düşüyo ama bu seferde oda yağmur bulutunun içindeymiş gibi oluyo.. Lambayı nerdeyse tavana yapıştırdım, kapıyıda açık tutuyorum bazen dışardan soğuk hava girsin diye ama nafile evin içide yanıyo.. Bunları bir çözüm önermen için yazmadım :) öyle muhappet yorum olsun diye yazıyorum. Bir diğer sıkıntım da ph'ın sürekli yükselmesi, düşürmek için limon tozu kullanıyorum ama tekrar yükseliyor. Bunun içinde kalıcı bir çözüm arıyorum bakalım bulabilecek miyim. Sevgilerle..

Adsız dedi ki...

joint,
ben şimdi auto tohum sipariş etsem 10 tane bunları gerilla yöntemiyle kimsenin gitmediği ağaçlık yerlere eksem ( güneş alacak)
bunun için ay farketmez dimi, yani nisan sonu şart değil. temmuzda eksek bile olur çünkü auto ?
bide bu gerilla yöntemi hakkında bi açıklama yapsan süper olur :))

Orcun Yerlikaya dedi ki...

Jointcan'a yada onun kadar bilgili ve yetkili bir arkadaşla nasıl konuşabilirim acaba ?

Göndermem gereken bir iki fotoğraf ve bir iki tanede sorulacak sorum var...

Adsız dedi ki...

Jointcan, en çok hasat veren tür hangisi sence en çok ama :D

Adsız dedi ki...

http://imgur.com/XeqwC91
http://imgur.com/TFQL52A
http://imgur.com/5Cxhf7H

Jointcan dostum yardimina ihtiyacimvar .... 4-5 aydan beri takip ediyorum siteyi cok yardimci oldun tesekkurler.yavrular ustte göründüğü gibi mart sonu nisan in olk haftasi gibi ektim balkonda 7/24 yaklasik 9 saat gunesi goruyor.gubre olarak bioorganics in yetistirme ve ciceklenme gubrelerini kullaniyorum.arada sirada (ayda 1) gubreyi direkt sulamadan kesip sulandirilmis cok az olcude yapraklara sprey olarak veriyorum.resimlrdede görüldüğü gibi 1 tanesinde sıkıntı oldu.icten yavaş yavaş kurumaya başladı 4 parmak kalınlığında somege yayıldı enteresan olan çiçekler kurudu ama yapraklarla bir sikinti yok diri ve yesiller boyle birsey daha once gördünmu nedir ne değildir cevap verirsen sevinirim.

JointCan dedi ki...

Gübre yanığı veya tam aksine besin eksikliği belli bir aşamadan sonra neticeleri hep birbirine benzer. çiçeklenme evresinde artık yapraktan beslenmez. hele gün ışığında hiç yapraktan beslenmez. bunu çok iyi flushla sonra 3-4 gün gelişmelere bak. hiç bir ilerleme yoksa çiçeğin gelişiminin durması çok olmuş demektir. anca kurur bu vakitten sonra. kesip alman icap eder.

JointCan dedi ki...

Tarlacılığa mı başlayacan? :)

JointCan dedi ki...

E ulaştın....hizliresim.com veya imgur.com bir sürü resim sitesi var kullanabileceğin. sonra linki buraya kopyala/ yapıştır.

JointCan dedi ki...

Gerilla yöntemine yardımcı olmuyorum. Bazı auto türler eğer güneyde yaşıyorsan yetişebilir. ben çok sağlıklı görmüyorum heleki az bakımı olacak gerilla yönteminde. En güzeli nisan sonudur.

JointCan dedi ki...

Yazın indoor imkansıza yakın bir olay. hele ki sıcak memleketlerde. cooltube çare olmuyorsa yapacak bir şeyin yok. ekim gibi başlayacan indoora.. ph konusu hydronun can damarı. bunun için ph down kullanıyorlar. limon suyu kullananda var. Ben hiç düşürme ihtiyacı duymadığım için ph down haricindeki fikirler bana uzak. Kalıcı bir çözüm ancak çok kaliteli su kullanırsın (filtre edilir felan) genede gübre yüklemesi yaptığında ph değerini bozarsın.

Adsız dedi ki...

hahhahah

Adsız dedi ki...

ya tarla falan değil (outdoor olcak ama) 5 yada 10 adet tohum sipariş edicemde dandik çiçek getirtmeyelim :))

Adsız dedi ki...

Usta ben balkonda sigarayı ayıklarken tohumları bahceye fırlattım şansa 1 tane çıkmış bayada büyümüş bi 20 cm var mesela yaz bitimine kadar hasat atarmı yoksa birşey çıkmazmı ? Toprağıda öyle ahım şahım birşey değil toprağın fazla kuru olduğu için hergün su veriyorum nemli kalması için çamur gibi olmuyo tam kıvamında kalıyo toprak. Ilık içme suyu veriyorum yalnız yapraklarda ufak benek gibi siyah lekeler oluyo onlar nedir bi bilgin varsa söylermisin üstad :)

JointCan dedi ki...

hasat alabilirsin biraz bakımını yap az gübre ver... birde her halt olabilir yani neticede bahçe toprağı... her tür parazit ibik gubik kol geziyordur.

JointCan dedi ki...

Tohum konusunu anlattığım bölümü oku, cannabis cup kazanmış türlere bak.

mustafa gündoğdu dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
mesut zengin dedi ki...

Selam jointcan. Hatirlarsan cicegimin resmini atmistim ekimde gec kaldin.demistin cicegin su an ki hali boyle govdede cok slk yaprak var saglikli gorunuyo ama.yanma olayini.anlamadim fotolarda pek anlasilmiyo alt yapraklar sararip duscek diye beklerken yaniyolar ustte.cikan 7 yapraklar uclardan yanmaya basladi gubreyi kestim fakat hala duzelmedi sence ne.olabilir baska?

http://p1307.hizliresim.com/1c/w/qvy8g.jpg

http://p1307.hizliresim.com/1c/w/qvy6p.jpg

JointCan dedi ki...

Ben bi yanma göremiyorum gayette sağlıklı gözüküyor. normal gübrelemene sulamana devam et. yaprak uçlarındaki yanma ortalara gelmeye başlarsa flushlarsın

JointCan dedi ki...

Blogu okusaydın öyle bir yardımı kimseye yapmadığımızı anlardın... Ayrıca öyle bir hasadı alabilmeniz için tarla kurmanız lazım. çiçek başı 50-60 gram alsanız 40 dişi ekmeniz demektir o. çiçek başı 10 bin lümen desen. 400watt ışıkta 40+ bin lümen desen. 10 tane lamba demek... neyse siz cezaevinden mektup yazarsınız bende size nerelerde yanlış yaptığınızı anlatırım :)

Adsız dedi ki...

jointcan merhaba kardesim, 1x1x2 yani 1 m2 ebadinda bir grow cadirim var.. suan 7 tane filizimin 9. gunleri 4 yapraklar gelismeye basladi.. 7. gununden itibaren sivi gubrelemeye basladim.. suan acil bir isimden dolayi disariya cikmak durumundayim ama sormak istedigim bisey var.. suan bebekler 400W MH altindalar.. yol yakinken 600W MH ve HPS ye geciyim mi ? Faydasini gorur muyum? Ya da 400W MH altinda kalsinlar ciceklenme doneminde 600W'a mi geceyim?

Adsız dedi ki...

Selam JointCan,

Geçenlerde bir gün yalnızlıktan kendimi tam bişeyler yapmak üzereyken aklıma buralarda chat zavazingosu olduğu geldi. Dedim hem vakit geçer hemde yeni junkiecanlarla tanışır, kaynatırık. Ya neyse üyelik kayıt işlemleri falan fistan girişi yaptım. Girişi yaptım ama tam o sıra çıkmam gerekti. Neyse gel vakit git vakit geri döndüm birde ne göreyim!! BAN!lan!mışım.. Çöktüm gardaş, psikolojim bozuldu, badlere geldim.
Bu anlatığım olay 1 - 1,5 ay önce oldu, lütfen yardım et bana, kurtar beni. Sanki bir sarmalın içinde kaybolmuş gibi hala badtriplerdeyim.

Yardımların için şimdiden teşekkür eder,
Saygılarımı sunarım.
acit

JointCan dedi ki...

Bazan chat çok dolu olduyğunda (ki limit on kişidir) seslenipte cevap vermeyenler atılır geçici olarak. Bazan da açmayı unutuyor arkadaşlar. Eğer nickin acit ise bakayım açayım. Yani bir şey yapmamışsan, tohum mohum istememişsen, tarlacı torbacı muhabbeti yapmamışsan dediğim sebep haricinde asla atmazlar...

JointCan dedi ki...

içerdeki sıcaklığı 600w ile koruyamayabilirsin. zaten çok ufaklar çiçeklenmeye girene kadar 400w mh ver derim bu arada havalar biraz daha serinlemiş olur...

Adsız dedi ki...

Cevabın icin tesekkurler can senin mesaj indan sonra birkaç gundaha bekledim gubreyo keserek ama maalesef olmadı bende yarısını kestim denedim de gayet güzeldi.diger yarısı ise aynen devam büyümeye.bu son resim ise aralarindan bir tanesi düşüncelerin neler
http://imgur.com/YOAezL2

Adsız dedi ki...

15-20 cm boyunda ciceklenmeye girmiş bir cicegim var. ekeli 20 gün falan oluyor. güneşin spektrumundanmıdır nedir bu kadar ufakken ciceklendiğinin farkındayım lakin en tepe kıllı kıllı beyaz bildiğin sömek ama bir kat aşağısı taşşaklı. herma mı oluyür bu?

Adsız dedi ki...

peki kardesim simdi gelelim diger malum sorulara

bebeklerimi root it tabletlerde koklendirdim 10. gunleri ve bugun topraga almayi dusunuyorum.. sence uygun mudur? tabletleri kokler sarmis durumda..
saksilarim 14 lt kare saksi.. saksilarin tepesinden 2 parmak bosluk birakarak topraklarimi doldurdum. buna bagli olarak tohumlarim moby dick\cheese 2 tane\euforia\blueberry\critical jack\power kush
sence bu tohumlarla guzel bir bakim sayesinde ortalama kac gram hasat alirim?
ardindan ben lst yapmak istiyorum ciceklerime, kalin govde cikmaya basladiginda kenarlara baglamaya baslayacagim uygun mudur?
bir de alttan yeni yetisen yapraklari ne zaman budamaliyim?

icerideki sicaklik 26-29 derece arasinda degisiyor. nem oranin 50-65 arasinda degisiyor gece-gunduze bagli olarak...nemlendirme cihazi kullaniyorum. ciceklenme baslamadan da iceriye aksiyel fan almayi dusunuyorum temiz hava cekmek icin.. bunun disinda onerecegin bisey var mi? biobizz starter kit kullaniyorum sivi gubre olarak. topragim da biobizz all mix.

yardimlarin icin tesekkurler!

JointCan dedi ki...

-Saksıya al tabiki 10 gün bile çok olmuş.
-Hasat kısmı ile ilgili hiç ilgilenmiyorum. Memnun olacağından emin ol (iyi bir bakımla)
-LST yapabilirsin.
-Çiçeklenmeye girerken ışık almayan alt dal ve yaprakları almak uygundur.
sıcaklığı en fazla 26-28 de tutmaya çalış.

JointCan dedi ki...

yakın çekim resim olursa bir yorum yapabilirim.

JointCan dedi ki...

Düşüncelerim :) e gittiği yere kadar gitsin bakalım :) yapacak bişi y0k :)

Adsız dedi ki...

http://n1308.hizliresim.com/1d/4/r3chp.jpg

http://n1308.hizliresim.com/1d/4/r3crz.jpg

ve işte toşşaklı kızım... herma mıdır hocam? bunun döllediği tohumlar hep dişi mi olur? aydınlatırsan tatmin edersin. şimdiden teşekkürler.

not: tohum ictigim dalgadan. saksı ve mevsim etkisiyle cüce. benimkisi hobi birazda.

JointCan dedi ki...

erkek organları kesinde... dişi fistülleri net görünmüyor. Ve evet herma ise, bunu diğer dişilerle çiftleştirdiğinde olacak tohumlar hepsi dişi olur. eğer kendi kendiyle çiftleşirse gene dişi olur tohum ama piç bir nesil olacağından tohumların ekserisinde herma çıkma durumu olur.

tecoist dedi ki...

Sevgili jointcan faydali paylaşımlar için saol da... Kimse kim olduğunu sormaz demişsin ama jointland dagildiktan sonra bi sürü güzel insandan koptuk şimdi soruyorum siz kimsiniz
Varmı bi bağ jointland ile ;)

Adsız dedi ki...

dişi fistüller de kesin. fotoğrafta belli olmuyor ama kalın dolgun bir fistül bicimi var ve sütbeyaz, beni cok cezbediyor. cok güzel ve net anlatmışsın teşekkür ederim olayı anladım. kızacaksın ama o görünen toşaklardan 3-5 tanesini kopardım :)

bu arada sen blogda bahsetmiştin. herma dan kulak pamuğuyla polen alsam benim kızın bazı dallarını dürtsem oralardan tohum alsam diyorum, dikkat etmem gereken ana unsurlar var mı bunu yaparken?

JointCan dedi ki...

Hayırdır, teşkilat merak mı etmiş? şaka bir yana nickini hatırlıyorum :)

JointCan dedi ki...

Hacım nasıl tanımlamaların var, dürtsem felan :D blogun ilgili konusunu okursan hatta videoda koymştum. başka ekstra bir şey yok

Adsız dedi ki...

teşekkürler bab-ı üstad Türkiye'nin Can Herrer'i

tecoist dedi ki...

:) Haha jointland efsanesidir candır. Çok zaman geçti ama bu işi orda öğrendik. Teşkilata gelince evlendim 2 oğlum var ayrandan başka bişey icmem ictirmem bizimkisi hobi genel kültür. Baya olmuş acali blog u ama ben yinede hayırlı olsun diim fırsat buldukça karıştıracagim yabancı forumlar bayiyo emeğine sağlık.

Adsız dedi ki...

baskan selamlar, mutant yapraklar hakkinda bilgin var mi ?
bir tane critical jack im var 6 tohum arasinda o da mutantlasti. ne bok yedi bilmiyorum ama, uyusturucu kullaniyor galiba terbiyesiz.

diger hic birinde boyle bir sorun yok. hepsi masallah dedirtecek kadar saglikli gozukuyor. dinine imanina saygili cocuklar buyutuyorum haliyle. masallah tutututu.

bugun 19. gunleri baskan, torpaga aldigimdan beri biobizz all mix kullandigim icin gubre vermedim. fazla beslemeden vs desen. o da yok. 9 gun oluyor topraga gireli bebekler.
hepsi saglikli gozukuyor fakat anlamadigim mutant nedir ? bu bebek duzgun ciceklenir mi? arastiriyorum her yere bakiyorum konularimi actim 420 den tut, rollitup a kadar ama kimse demiyor ki aga bu bundan olmustur. buda bundan olur. yabanci forumlara gicik olma sebebim bu iste. WOW INTERESTING IN MUTANTS diye yorum yaziyor lavuk. agzina vurucam gorucek mutantla ilgilenmeyi. neyse sinirimi de cikardim.
ozellikle mutant yapan sapiklar varmis bir de ? onlari da okudum. hoslarina gidiyor galiba. :S

baskan ben gercekten ustune titriyorum bu yavrucaklarin. mutant neyin beni bozar.
fotograflari da asagida paylasiyorum. bi el at kendine gelsin su bebek.

fotograftaki tirnaklar kiz arkadasimin, yanlis anlasilmasin pis uzun tirnakli erkek gibisinden diye soyluyorum. o da cok uzuluyor baskan :(

http://t1308.hizliresim.com/1d/7/r84ud.jpg
http://r1308.hizliresim.com/1d/7/r84x0.jpg
http://n1308.hizliresim.com/1d/7/r84yt.jpg
http://r1308.hizliresim.com/1d/7/r8506.jpg
http://r1308.hizliresim.com/1d/7/r8510.jpg


bu arada bayraminiz kutlu olsun jointcan alemi. eve cok misafir sokmayin bayram diye patlamayin mazallah :) siz gidin ziyarete :)

JointCan dedi ki...

Daha bunda mutantlık bir şey yok paşam... daha fazla gelişmesi lazım öyle bir şey gözlemleyebilmemiz için. ISI dan kaynaklı stres yemiş olabilir. Diğerlerinde yok diyorsun bu bir ölçü değil. yani aynı ortamda olsalar bile tohum gelişim için en hassas döneminde en ufak bir farklılıkta değişiklik gösterebilir.

Deki bu tohum mutant çıktı. Bunun bakımınla alakası olmayabilir. Bazan tohumlar aynı annenin aynı bitkinin ürettiği polenle döllenmesi sonucu genetik kusurla doğuyor. Akraba evliliğinden olan sakat çocuklar gibi düşün. Sağlıklı çocuklarda çıkıyor aynı anne babadan ama sakatlık riski fazla. Böyle bir durumda olabilir. Bekleyelim bakalım... şu anda kötü görünmüyor o kadar.

Adsız dedi ki...

baskan, chatten "iyi bi abimiz" ban atti. flyindonki acarsan sevinirim acmazsan da canin sagolsun.

JointCan dedi ki...

açtım

Adsız dedi ki...

selam dostum. bi yerden elime laughing buddha geçmişti ve balkonda yetiştirmeye başladım. 1 mayıs ta ekmiştim su an tek bir kök uyguladığım lst ile orman görünümü kazandı. gören herkes tek agacmı var burda diye soruyor. anlıyacagın bol yapraklı ve bol dallı. ama halaa ciceklenme belirtileri yok bunda. ve uzamaya devam ediyor. bu tur hakkında nettede fazla bilgi bulamadım. sırf ciceklenme donemi icin 12 hafta diyorlarki ekimde ne olucak onuda bilemiyorum. bu tur hakkında bilgin varmıdır?

dususlerdeyim !!! dedi ki...

slm Jointcan , bana ciceklerim icin bi gubre onerir misin ? simdiden cok tesekkurler :)

JointCan dedi ki...

Bio Thrive grow/bloom

JointCan dedi ki...

Yawrum sativa yetiştiriyorsun. 12 hafta bunun sadece çiçeklenmesi. tabi olduğun yerdeki güneş miktarını, saksı büyüklüğünü, torfun kalitesini, gübresi şusu busu çok etken. ama herşey ideal karşılandığı vakit bile yetiştirme zorluğu bakımından ZOR türler kategorisinde. Beklemekten başka yapacak bir şeyin yok hafız.

Adsız dedi ki...

Jointcan merhaba ben yeni üye olmuştum açıkçası çok beğendim sitenizi kutluyorum size. Çok yardımcı. Ama beni biri attı siteden ne olduğunu anlamadım da bakınıyordum ve çok da ihtiyacım var arkadaşlara herkese danışmaya. En baştayım ve deneyimsizim,bayanım. Bir tane daha aldım chatrool adresi ama giriş yapamıyorum sitenize. Yardımcı olur musunuz lütfen :(

JointCan dedi ki...

muhtemelen hesabın online iken ses vermemişsindir seslendiklerinde. chatin limiti on kişi olduğundan bazan afk bırakanları geçici olarak atıyor arkadaşlar. yani bir şey yaptığından değil. Nickini verirsen ben bakar açarım. yada modemine reset atarsanda başka bir hesaptan girebilirsin.

Yok Odayok dedi ki...

Jointcan nasılsın.

nuru zion dedi ki...

hocam saygılar acaba bir konu olarak cannabutter yapımını da işleseniz mümkünmü.

JointCan dedi ki...

evet onuda en kısa zamanda işleyelim... güzel hatırlattın.

Adsız dedi ki...

Ustat kolay gelsin tekrar yardimlarina ihtiyacim var.resimlerde gordugun uzere yapraklarda kivrilma mevcut ciceklenmenin ilk gunlerindeyin lambayi yeni degistirdim mesafe 40 cm lamba phytolite 400 w shp 12 saat yanio gubre biobizz biobloom (npk 2.0-7-4) her sulamada 5L 10ml koyuyorum oda sicakligi gunduz 26 gece 20 civari . Birde son resimdeki yapraktaki gbi uzerinde garip desenler olan bazi yapraklar mevcut.
http://p1309.hizliresim.com/1f/2/s6cdg.jpg
http://l1309.hizliresim.com/1f/2/s6cmk.jpg
http://r1309.hizliresim.com/1f/2/s6d13.jpg
http://r1309.hizliresim.com/1f/2/s6d3x.jpg
http://r1309.hizliresim.com/1f/2/s6d72.jpg
http://r1309.hizliresim.com/1f/2/s6db5.jpg
Tekrar yardimlarin icin saol unarim kizlarda bir sorun yasamadan kurtaririz..

JointCan dedi ki...

Bunda sanki aşırı sulamaya bağlı bir stres var gibi. sıcaklıkta olabilir diyecem ama daha çok toprak havasız kalmış kökler beslenememiş gibi. Torfun kaliteside önemli tabi de... yinede bana aşırı sulamaya bağlı oksijensiz kalmış kökler gibi geliyor.

Adsız dedi ki...

Tekrar saol ustad.Sence kurtarabilirmiyim yoksa gec kalms bi evredemiyim topragi havalandirmak icin bi onerin varmi?

JointCan dedi ki...

Perlite kullanılır toprakla karıştırılır (%20 oranında)... ama tabi sanırım senin durumda böyle bir şey için geç...

Adsız dedi ki...

selam dostum, cfl indoor denememde istediğim kafayı yakalıyamadım maalesef ve bende hepsini bu değerli paylaşımdan sonra BHO yapmaya karar verdim. birkaç sorum olucak sana. nette biraz araştırdım ve yaprak ve budlar kuru olmasın diyen bi cok insan var, benimkiler kurumus durumda sorun olur mu? bir diğer sorum burda 5x rafine diye bi şey zor bulunur :) herhangi bir çakmak gazı olurmu? ne yapmalı ne kullanmalı nerden almalı?

Adsız dedi ki...

internette gördüğm, outdoor olarak yetiştirilen, ağaç gibi cannabislerin ismi ne? hani 2-3 metre geniş devasa bişey.

adam dedi ki...

jc merhaba...
yine döktürmüşsün kutlarım.sayende bu işi bilimsel anlamda öğreniyorum.bu bitkiyi çok seviyorum ve teknik herzaman prensibimdir.
neyse sorum benim kızlar çiçeklendi.hemen hemen 2-3haftadır çiçeklenme başladı ve artık sömekler belirginleşmeye başladı.(balkon işi)
sömek ve budları dahada irileştirecek kelleleri dolgunlaştıracak bir booster önerin varmı?
saygılar....

JointCan dedi ki...

onda biraz geç kalmışsın bence sadece güzel gübreni devam ettir. Bir dahaki ekimine booster ları en baştan hazır etki çiçeklenmeye girdiği an itibari ile vermeye başlarsın.

JointCan dedi ki...

Her türünü (aşağı yukarı) o kadar cüsselendirmen mümkün. Bu yetiştirme ortamına ve bakıma bağlı daha çok

JointCan dedi ki...

Kurutmadan nasıl alacan BHO? kurumuş olacak tabikide. 5x bulamıyorsan alabileceğin en iyi çakmak gazını alacan başka çaremi var :D

adam dedi ki...

bıg bud marka nasıl yada tavsiye.

JointCan dedi ki...

Olur

agriculturist dedi ki...

selam jc..
çiçeğimi nisan gibi ektim sanırım 15lt saksıda bugün ölçtüm boyu 85cm civarında.balkonda yetiştiriyorum gün doğumundan batımına kadar çok güzel güneş görüyor ve yaklaşık olarak 4-5haftadır çiçeklenme döneminde boyu uzamaya devam ediyor fakat BUDlar'ın gelişmesi biraz yavaş gibi.ziraat mühendisi bi kankamın vermiş olduğu gübreyi kullanıyorum npk20-20-20 kalsiyum magnezyum çinko vs gibi elementlerde varmış gübrede.
benimle aynı günlerde ekim yapan başka bi grover arkadaşım hasadını bu hafta yaptı ama benim kızım neden bukadar nazlı?

agriculturist dedi ki...

http://k1309.hizliresim.com/1f/j/ss435.jpg
http://j1309.hizliresim.com/1f/j/ss45g.jpg
http://j1309.hizliresim.com/1f/j/ss478.jpg

Adsız dedi ki...

jointcan chat odasına gıremıyorum..yardım: ))) pokervill nıck engelımıyım neyım anlamadım...

Adsız dedi ki...

selam jc verdigin bilgiler icin bende tskr etmek istiyorum. birde sorum var :) BHO tamamen dogalmidir yoksa gazin etkisiyle bi degisime ugruyormu ?

JointCan dedi ki...

Eğer iyi purge edersen yani karıştırırsan, ve kullandığın bütan ne kadar ekstra rafine ise, BHO da o kadar az tortu kalır. Bunu saf alkolle yapan da var, her halükarda nizami yaptığında tüm alkol veya bütan uup gidiyor... üretilen safa en yakın THC oluyor işte.

Adsız dedi ki...

Mrb Jointcan.Öncelikle emek verip bu bloğu hazırladığın için teşekkürler.Hiçbirşey bilmeyen birini bile neredeyse üst seviye bir growere çevirebiliecek harika bir kaynak.Ancak blogta olsa çok iyi olurdu diye düşündüğüm, epeydirde acaba gelirmi diye beklediğim bir konu var.Auto Seed yetiştiriciliğiyle ilgili içirikli bir yazı.Belli avantajlarından dolayı Auto tohumlar özellikle avrupada ve dünyada fazlaca ilgi görüyor.Yeni başlayacak olanlar başlangıç maliyetini azaltmak ve acemik sürecini atmak için seçimlerini bu yönde yapabiliyor.Yabancı kaynaklarda fazlaca yetiştirme örnekleri var.70-80 watt cfl ile çok güzel sonuç alanlar varken en az 200W kullanmak lazım gibi fikirleri savunanlarda.Şöyle yetiştirme alanından gübresine kaç watt ne tür lamba kullanılmalı gibi bu işin inceliklerini anlatan bir yazı hazırlayabilirsen birçok kişinin işine yarardı diye düşünüyorum.Senin bu konuda doğrudan tecrüben yoksa bile(belkide Auto işine hiç girmedin,bilmiyorum) güvendiğin kaynaklardan edindiğin bilgileri toparlayıp aktarabilirsin.Özellikle Türkiye'de düşük bütçeyle başlamak isteyenler yada alan sıkıntısı olanlarada yeni bir kapı açılır.

Peace and Pot

JointCan dedi ki...

evet auto türler hakkında bir konu açmak lazım ama ben auto yetiştirmediğimden hafta hafta belgeleyemeyecem. Auto larda (vereceğin ışık süresi kiminde 24/0 kimilerinde 18/6 ideal sonuç vereni. senin yapman gereken öncelikle tohumu aldığn yerdeki ideal yetiştirme şartları ile ilgili uyarıları. Diğer türlü ışık lümen hesabı auto olana da normal olana da değişmez. çiçek başı 8-10 bin lümen... lambanı artık sen hesap et.

ılgın akarca dedi ki...

merhaba nereye yazacağımı bilmediğim için buraya yazdım sohpet sırasında hiçbir hakaret küfür etmediğim halde banlandım yanlış sorulan bir soru olabilir bunun sebebi bence ban değildir ama canınız saolsun nediyim

JointCan dedi ki...

Gene gel.. yanlış soruya bakar... tohum nerden alabilirim. veya bir şeyi satın almak için teklif vermek bile atılmana sebep olabilir. bazan sadece uyarılırsın. ama kimseye kin tutulmaz torbacıdan tarlacıdan başka... kolay gelsin..

Adsız dedi ki...

Ya sen ne yaptın bu yaşta canım yaw. Tamam hepimiz bu otu seviyoruz ve kullanıyoruz ara ara ama bi 18 yaşını falan gör öyle uğraş böyle şeylerle senin daha yaşın çok çok küçük.Lütfen en azından 15-16 yaşından önce uğraşma böyle şeylerle. Lütfen...

ch40t1c dedi ki...

Selam Can kardeşim öncelikle sana çok çok teşekkür ederim paylaştığın faydalı bilgiler için.
Bütün bloğunu ve neredeyse tüm yorumları ve cevapları okudum. Bu sayede bir adet nur topu gibi kızım oldu, şimdilik CFL falan büyüttüm ilerde belki MH-HPS falanda yaparım ama derdim sadece kendime yetmek olduğundan CFL şimdilik işimi görüyor. Tabi senin bolca katkınla :)

Sana bir kaç tane sorum olacak aslında bu soruların bazılarının cevabı yorumlarda var aşağı yukarı ama ben sana bizzat sorup daha net yanıtlar almak istiyorum.

1. Benim iki tane çiçeğim vardı birinin erkek olduğunu fark edince söktüm ve o erkeğin tepe sömeğini kesip köklendirdim ve küçük bir saksıda kızımın yanında büyütüyorum ama işin garip tarafı ben bunun tepesini falan tekrar kestim fazla büyümesin diye bu erkeğin toplarından 3-4 tane kalmıştı bunların hepsi dala dönüştü ve tekrar büyüdüğünde tepelerinde toplar oluştu ama işin garip tarafı bir kaç tanede dişi var eminim dişiler bu nasıl oldu ? Başta nur topu gibi erkekti şimdi hem erkek hem dişi organlar var :) Şimdi bu erkeği benmi herma yaptım stresten falan yoksa kendimi hermaydı sence ? Birde bu herma erkeğim ile kızımın bir tane sömeğini döllesem ilerde kullanabilmek için elde edeceğim tohumlar %100 dişimi olur yoksa herma mı ?

2. Benim dişi kızın 5.ÇİÇEKLENME haftası olmasına rağmen halen sömeklenme başlamadı yani belirgin şekilde. Alabildiğine sarımsı çiçeklerle dolu 20-30 sömeğim var (LST yaptım yer darlığından) ama az bi kristallenme olsada sömeklenme olmadı daha, acaba ne zaman olur yada ne zaman başlar ?

3. Bir çiçeği çiçeklendirdikten sonra 12/12 değilde 18/6 gibi yada 14/10 gibi daha fazla ışık alacak şekilde ışıklandırsak çiçek tekrar vejetatif döneme mi geçer yoksa çiçeklenme devammı eder? Belki bu sayade daha verimli bir hasat alabiliriz ne dersin ? Bol ışık bol çiçek olur mu ki acaba? :)

4. Geldik en önemli soruya. Ben cannabisi keyif almak için kullansam da asıl amacım kullandığım ilaçlardan kurtulmak. Ben 1 yıl kadar önce anksiyete(Bunalma) bozukluğu ve fibromiyalji (kas romatizması) için antidepresan ilaç almaya başladım ve şükür ki tedavi sonuç verdi ve anksiyeteden kurtuldum sayılır ama kas ağrılarım eskiye göre azda olsa devam ediyor asıl sorunun sebebi şu; derin uyku uyuyamamak sebep oluyormuş bu kas hastalığına. Senden ricam kas ağrılarına iyi gelen, derin ve rahat uyku uyutabilen e tabi birde mümkünse keyifli bir kafası olan türler hakkında bana bilgi vermen.Ben biraz araştırdım ama ingilizcem yeterli gelmedi o yüzden senden rica ediyorum.Benim için çok önemli bu.

Şimdiden teşekkür ederim dostum. Tüm emeklerin için eline koluna sağlık.

JointCan dedi ki...

a) Resim görmeden bir şey diyemem. Ama eğer herma ise, ondan alacağın tohumlar değil ama diğer dişiyi döllerse ondan alacağın tohumlar dişi olur (çok yüksek bir oranda)
b) Tekrar veg. dönemine döner ama bunu niye yapacaksın onu anlamadım. Hasadı artıracam diyorsan, çiçeği vegde tut çiçeklenmeye geç sok... neticede çiçeklenmeye girdikten sonra indoor için söylüyorum 8-10 haftan var. Yani tekrar veg e döndürdüğünde bitki çiçek üretmeyecek ki...
c) indica türlerinden alacan. ne ağrın kalır ne uyku derdin. OG Kush güzeldir., Northern Light da kolay ve hasadı bol güzel bir çiçektir... daha ağırları da var tabi... ama mesele şu ki cins cigara tüketmemişsen daha önce hepsi ağır gelecektir.

JointCan dedi ki...

Kimmiş o yahu 15-16 yaşında olup grow koşturan? hemen çekeyim kulağını... bir ikincisi rahat olun yahu o yaşta bebe burda anlatılan sistemi kurabilir mi... kursa nere kuracak, anası babası yok mu... o yüzden indoor growerlık çocukların yapacağı şey olmadığından rahatız ya :)

ch40t1c dedi ki...

Teşekküre derim Can hocam.
En önemli soru türlerdi verdiklerini arştırırken flylef... gibi bir site buldum oradan baya bi baktım Blue Dream de çok iyi bir melez gibi geldi. Hem relaxin yüksek hemde happy :) Sence ?

Arada 2.soruyu atladın sanırım tam olarak sömek görünümü kaçıncı haftada oluşmaya başlar.
Birde bu çiçek pistillerinin uçları kuruyo yapraklarda bişey yok ama sence fazla gübreden olabilirmi ? BioBizz Bloom 2-7-4 kullanıyorum birde azıcıkta BioThrive 3-1-6 Grow ekliyorum.

JointCan dedi ki...

Blue Dream de çok güzeldir.
üçüncü haftadan sonra (indoor) çiçeklenme kendini gösterir. Pistillerin kararması çiçeklenmenin evresine göre normaldir. Gübre yanması yapraklarda başlar. birde resim görmeden afaki yorum yapamam.

ch40t1c dedi ki...

Ah Can baba keşke foto koyabilsem ama maalesef makinem yok şu an web cam ile çektim bi boka benzemedi, eklemedim.
Verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim. Arada aklıma takılan bişeyler olursa tekrar rahatsız ederim.

ch40t1c dedi ki...

Can hocam birkaç tane resim ekliyorum bakıp çiçeklerin durumu hakkında bilgi verirsen ve hasada ne kadar kaldığı hakkında. Şu an çiçeklenmenin 7.haftasına girdi.
Birde yapraklarda aşağı doğru kıvrılmalar var gittikçe de artıyor susuzluktan değil sence neden olabilir ?

http://i.hizliresim.com/VpOqPB.jpg
http://i.hizliresim.com/nPd8jN.jpg
http://i.hizliresim.com/vzG1XA.jpg

JointCan dedi ki...

büyük ihtimal sıcaktan

ch40t1c dedi ki...

O zaman havalandırmayı arttırayım biraz.
Birde çiçeği bi yorumlasaydın be can baba ;)
Mesela ne zaman budlar kalınlaşmaya başlayacak ?
Kristallenme durumu nasıl ? (2.ve 3. resimlerde daha iyi görülüyor)
Hasat zamanı sence ne kadar zaman sonra olur ?
Sabırsızlanıyorum, Toşak Haze ama olsun çok güzel bir kafası vardı :)

JointCan dedi ki...

orda kaç çiçek var göremiyorum ama doğrusunu söyleyeyim o çiçeklerin hiç birisi çiçeklenmenin 7. haftasındaymış gibi görünmüyor. bloga bakarsan nasıl görünmesi gerektiğini görürsün. Boklu dere bile olsa sıcak stresi yemiş yamulmuş çiçekler. Isı ne kadar, nem ne kadar, ne gübre verdin, bir saksıda kaç çiçek var, gübren neydi şuydu buydu bunları yazmadan bir şey diyemem.

ch40t1c dedi ki...

:)) Orada sadece bir çiçek var dostum. Ama sağlam bir LST ile bildiğin saksıyla bir hale getirdim mecburiyetten, yerim dar.Tohumun türünü bilmiyorum ama kafasından ve yaprak şeklinden anladığım kadarıyla Sativa ağırlıklı bir kırma gibi o yüzden de hasat bence 9-10 haftayı bulabilir. Resimler Çiçeklenmenin 6.Haftasında çekildi. İlkel yetiştiriyorum nem ısı göz kararı gübreleri yukarda yazmıştım BioBizz Bloom 2-7-4 kullanıyorum birde azıcıkta BioThrive 3-1-6 Grow katıyorum. E artık dersin sanırım ;)

JointCan dedi ki...

işte blogu okurken bir yandan da çavuş tokatlamayacaksın paşam. Bu çiçekten cacık olmaz. çimen yetiştirip içmiş olursun. Sana nerelerde yanlış yaptığını anlatmaya kalksam, aynı bu blogu bir kere daha yazmama gerekecek sana. en güzeli temiz baştan bir daha oku, nerelerde yanlış yaptığını göre. yada okuma, göz kararı yetiştirmeye devam et.
Not: Torbacıdan aldığın cigaranın tohumu sativa olmaz, boklu dere olur.

ch40t1c dedi ki...

İyi başladın türler falan epeyde bilgi verdin saol ama sonunda içine ettin be kardeş. Teşekkür ederim seninde katkılarınla bir çiçeğim oldu ama sana ne, neyi istersem onu yetiştirim. Belki ben boklu dere seviyorum çimenden hazz ediyorum. Ya da imkanlarım kısıtlı ? Belki paranoyak biriyim tohum almaya tırsıyorum ? Bu boklu dere kiini nedir onu anlayamadım ? O gördüğün çiçek sana göre boktan peş para etmez olabilir eminim senin yetiştirdiklerine göre öyledir de ama onda neredeyse 4 aylık emek var dostum. İstisnasız her gün bakımını yaptım budadım, suladım LST için eğdim, büktüm, kokladım. Yani bir ton emek harcadım. Senden sadece hasatla ilgili bilgi istedim sen bütün şevkimin içine ettin...! Neyse kardeş verdiğin bilgiler için saol ama bu kadar kontrol delisi olma derim nacizana.

JointCan dedi ki...

şimdi götünden anladığın için lafı , oraya seslenerek bir daha yazayım:
1- sen torbacıdan aldığın türün türünü sativa ağırlıklı demişsin. öyle bir şeyin imkanı yok eğer torbacın amsterdamlı veya indoor yetiştiren biri değilse.
2- Ben bloga bolca Boklu Dere Cigarası resmi atmışım, onlarla başlamışım, Bu blogu da minimumda masraf ederek indoorda yetiştirebilsinler diye yazmışım. Ama burda anlatılan kadar olsun (ışık-nem makinası-zamanlayıcı- fan- gübre- torf) sağlayamayacaksanız hiç girmeyin diye de uyarmışım. Bu az olan paranıza da yazık olur diye düşündüğümden. Yoksa BOklu Derelileri sikelemeyen bir adam olsam önce seni siklemez hiç sorunu yanıtlamazdım. Senin daha fazla (ışık, elektrik vs) masraflarına girmemen için neyin olayacağını direkt söylemişim.
3- Çiçekten bir bok olmayacağını söylememin sebebi orda 7. haftasında olduğunu söylediğin çiçeklenmenin olmadığını, sıcaktan yandığını, çiçeğin 2 haftalık çiçeklenmiş gibi durduğunu söyledim. Bu tam tespittir. bunun başkasına göre olanı, sana bana göre olanı yoktur. DOğru neyse onu söylemişim. Sırtını sıvazlayıp aynen devam etmi diyeydim amk.
4- Blogu okusaydın dediğim orada çiçeğin yetişeşebilmesi için asgari neler yapman gerektiğini, nelerin olmazsa olmaz olduğunu anlatmışım bu yüzdendir. ha yapmazsın kafana göre yetiştirirsin bri tecrübe edersin o senin keyfin. ama çiçek yetiştirecek ve netice alacaksan, dediklerime geleceksin hemde harfi harfine. ister bugün ister on kere denedikten sonra... kıymetimi o zaman anlarsın bebe.

ChallengerX dedi ki...

ch40t1c kardeşim bu kadar emek verdim diyorsunda 30-35 euro verip 5tane sativa tohumu mektuba koyduracaksın bundan kolay emek yok.. Yaktığımız elektriğin yanında, güçlü ve kaliteli tohum fiyatları devede kulak kalır.. Tam tersi sağlıklı büyüyen cins ve kaliteli tohum, para harcadığımız gübrelere katkılara ışığa daha iyi karşılık verir.. Yani kısacası Bir mühendislik hesapla cins tohum çok daha ucuza mal olur, kafasıda mahsulüde iyidir. Ayrıca cinsine göre nasıl davranman gerektiğini de daha iyi bilirsin, etkisini bilirsin.. Deneme yanılma kısmımız azalsın diye Jointcan blogu kurmuş. İnsanın kendi yetiştirdiği bir ürün çocuğu gibidir, kıyamaz ve laf gelmesini istemez seni anlıyorum ama sonuca odaklanman gerek. Sonunda kurbanlık koyun gibi keseceksin bu yavrularını nasıl olsa, sen sonuca bak :) Zaten bu kadar emek sarfediyorsak önce dikkat etmemiz gereken ne kadar sativa istiyoruz, ne kadarını indica istiyoruz, neyin kafasını bulmaya çalışıyoruz almayı hedeflediğimiz sonuç ne!! Bütün bunlardan emin olup ondan sonra aradığımız türün cinsini tohumunu belirleyip dolu dolu emek harcamak en güzeli :) Yapraklar şuna benziyor, kafası iyiydi, torbacım hoş sohbetti, baktım torbacının elleride çok hijyenik duruyor bok mok görmedim dersen çıkacak sonuç suprise olur. Kaldı ki Jointcan'ın dediği gibi blogda belirttiği gibi kafası güzel olan bitkinin tohumu zaten kendisiyle aynı özellikleri göstermez.. Onu düdükleyen erkeğin ne kadar kaliteli olduğunu nereden bileceksin..Baştan sağlama almak lazım.. Seviyorumm hepinizi :))

Adsız dedi ki...

kardeş herşey on numara.Emeğine sağlık.Bu mucize otun bazı hastalıklar içinde mucize olduğunu biliyoruz fakat kesinleştirilmiş net bir bilgi yok sanırım.Baya bi araştırdım internette.Varsada yabancı sitelerde oldugu için anlamıyoruz.Eğer bilgin varsa bunun hakkındada bi yazı yazarmısın.Hangi hastalıklar için hangi şekilde kullanılır.Yenilirmi yakarakmı içilir kaynatılırmı ne bileyim işte kısacası kullanım şekli .Tşkler tekrar..

JointCan dedi ki...

Walla zibil gibi hastalığa iyi geliyor ki, ağır yobaz ABD'de bile medikal anlamda kullanılmasına müsade ediliyor. Prostat Kanserinden, kanserin pek çok çeşidine, depresyondan, anksiyeteye, iştahsızlıktan uykusuzluğa, bir sürü alanda milyonlarca hasta tarafından kullanılıyor. TEk tek hangisi hangisine iyi geliyor sıralamak zor. daha doğrusu bi ara ilgilenecem o konuyla. sen sendeki rahatsızlığı yada yakınındaki rahatsızlığı söyle hangi türün iyi geldiğine bakalım.

Adsız dedi ki...

hiv virüsü(hepatit b) ve akciğer kanseri

JointCan dedi ki...

http://www.huffingtonpost.com/2014/02/11/marijuana-hiv_n_4767901.html
Cannabisin HIV virüsünün yayılmasını engellediğine dair bilimsel çalışmalar yapılmış.

Buda örneğin akciğer kanseri için bir makale: http://www.sciencedaily.com/releases/2007/04/070417193338.htm

ancak burdaki durum şu ki, şimdi alsan tohumu 4 ay gibi bir süre geçecek hasadını alana kadar...

OG KUSH
White Russian öneririm.

Adsız dedi ki...

kardeş ilgin alakan için tşkler.sayfa yabancı olduğu için anlamadım çeviri yaptım ama cümleler kafa karıştırıyo.şimdi bu çiçekleri yetiştirdiğimiz zaman uygulamayı nasıl yapacağız onun hakkında bir bilgin varmı acaba

JointCan dedi ki...

eğer içemeyecek durumdaysa, kekini yapabilir, kurabiyesini yapabilir. bunun tarifleri mevcut tabi belirli bir sıcaklıkta pişirilerek yapılmalı. hasadı aldığında bunun tarifini de veririm

Adsız dedi ki...

tmm kardeş tşkler.

ChallengerX dedi ki...

Bu arada arkadaşlar ciddi bir rahatsızlık için kullanım isteyen varsa SİGMA ALDRİCH isimli Dünya'nın en sağlam ilaç firmalarından biri sadece THC maddesini üretebiliyor. Nasıl ve ne şekilde uygulaması var yada Türkiye'ye sokulduğunda uyuşturucu madde mi yoksa ilaç olarak mı muamele görüyor bilmiyorum. Tek bildiğim THC suda çözünmeyen bir madde olduğu için Depo Penisilin gibi aşısı yapılamıyor. Ekip hasadı toplayıp 4ay beklemeyim rahatsızlığım ileri safhada faydalarını araştırayım ve hemen kullanayım diyen varsa bence bu firmadan araştırabilir. (Doktorunuza mutlaka danışın çünkü kullandığınız başka bir ilaç yada tedavi varsa tepkimeler zararlı olabilir). Bir önemli husus daha var Cannabis bitkisinin içinde THC (Tetrahydrocannabinol)den hariç CBD (Cannabidiol), CBN (Cannabinol), THCV (Tetrahydrocannabivarin), CBC (Cannabichromene), CBL (Cannabicyclol) gibi maddelerde var. Yani medikal anlamda sadece THC değil içinde bulunan bu maddelerinde ne tür faydaları var henüz araştırılma aşamasında.. Rat deneyleri bitti ve Humana geçildi yani hayvan deneylerinden İnsan üzerinde kullanıma geçildi ve ilaç üretim fazlarında FAZ3-FAZ4 ilerleme kaydediliyor. Umarız(aslında sadece ummuyorum gidişat da onu gösteriyor) birkaç yıl içerisinde büyük ilerlemeler kaydedilecek. Nano ilaç teknolojisiyle beraber kullanımı çok büyük bir devrim olacak diye düşünüyorum.. Neyse şuana kadar ki öğrendiklerim bunlar.. İlerleyen zamanda yeni gelişmeler olursa Jointcan'ın da izniyle yine bilgi paylaşımında bulunurum..

Adsız dedi ki...

merhaba arkadaş emeğine sağlık.
Bazı bütki tozlarının ve jwh incelt-lmesinde saf aseton veye toluen (TR piyasa adı rapit tiner) kulanıldığını gördüm çakmak gazı yerime bunu kullana bilirmiyiz boroya felen dagerek kalmaz tehlikelide olmaz bir bilgi verirsen sevinirim

JointCan dedi ki...

Canım yazdıklarından çok fazla bir şey anlayamadım ama BHO yöntemi, THC'yi inceltmek için kullanılmıyor. Tam tersine, bitkideki THC Tricomelarını en saf şekliyle ayrıştırmayı amaçlıyor. Pek çok kez filtre edilmiş gaz veya %100 alkolün kulllanılma sebebi budur.

Yorum Gönder

 
;